
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2018 року м. Житомир справа № 240/4773/18
категорія 2.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Токарева М.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії про визнання дій протиправними, зобов'язання надати достовірну та точну інформацію,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо надання недостовірної та неточної інформації на запит ОСОБА_1 від 17.09.2018.
- зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області надати достовірну та точну інформацію, що запитувалась згідно запиту на отримання публічної інформації від 17.09.2018.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що звернувся до відповідач з запитом в якому просив повідомити: з якого по який період часу ОСОБА_1 працював в органах внутрішніх справ України та на яких конкретно посадах; який загальний стаж (загальна вислуга років) під час служби в органах внутрішніх справ України. 02.10.2018 позивач отримав відповідь на запит, за змістом якої вважає її необґрунтованою, оскільки, на думку позивача, відповідач надав недостовірну та неточну інформацію щодо загального стажу (вислугу років) під час служби в ОВС України.
Ухвалою суду від 09.10.2018 відкрито спрощене провадження без повідомлення учасників справи.
29.10.2018 до суду надійшов відзив відповідача на позов за змістом якого він просив відмовити у задоволенні позову.
Суд, дослідивши письмові докази, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що 17.09.2018 ОСОБА_1 звернувся до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії з запитом якому просив повідомити: з якого по який період часу ОСОБА_1 працював в органах внутрішніх справ України та на яких конкретно посадах; який загальний стаж (загальна вислуга років) під час служби в органах внутрішніх справ України.
Листом Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 21.09.2018 № П-161зі/105/05/12-2018 позивача повідомлено що відповідно до особової справи службу в органах внутрішніх справ України ОСОБА_1 проходив з 01 вересня 2003 року по 13 вересня 2018 року, на посадах: курсанта Київського національного університету внутрішніх справ, слідчого відділу розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчого управління УМВС України у Житомирській області, старшого слідчого відділу Богунського районного відділу УМВС України в Житомирській області та старшого слідчого слідчого відділення розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчого відділу Житомирського міського відділу УМВС України в Житомирській області. Станом на 13 вересня 2018 року вислуга років за час служби в органах внутрішніх справ складає: календарна - 14 років 11 місяців 24 дні.
Не погоджуючись з отриманою інформацією, позивач оскаржив її до суду.
Позивач, вважає, що йому надано недостовірну та неточну інформацію щодо загального стажу (вислуги років) під час служби в ОВС України, оскільки, на думку ОСОБА_1, він має складати 15 років 13 днів, тому звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України від 13.01.2011 року № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон України № 2939-VI), публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України № 2939-VI право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом (ч. 3 ст. 10 закону)
Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються також суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання (п.1 ч.1 ст.13 закону).
Згідно п.6 ч.1 ст.14 Закону № 2939-VI, розпорядники інформації зобов'язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Як зазначалось раніше, позивач із заявою 17 вересня 2018 року звернувся до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії з запитом якому просив повідомити: з якого по який період часу ОСОБА_1 працював в органах внутрішніх справ України та на яких конкретно посадах; який загальний стаж (загальна вислуга років) під час служби в органах внутрішніх справ України.
Як зазначалось, листом Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 21.09.2018 № П-161зі/105/05/12-2018 позивача повідомлено, на яких посадах ОСОБА_1 проходив службу з 01 вересня 2003 року по 13 вересня 2018 року та календарну вислугу років - 14 років 11 місяців 24 дні.
Отже, запитувана інформація надана відповідачем в повному обсязі та відповідає дійсним обставинам справи, тобто є достовірною.
Слід зазначити, що в даній справі суд перевіряє саме дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області щодо надання інформації ОСОБА_1 на його заяву від 17.09.2018, а не правильність обрахування календарної вислуги років. Суд, вважає за необхідне, зазначити, що календарна вислуга років - 14 років 11 місяців 24 дні визначена у наказі УМВС України в Житомирській області від 13.09.2018 №15 о/с.
За таких обставин, відсутні підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Керуючись статтями 9,77,90,242-246,371 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 10029) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08592164, Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10008) про визнання дій протиправними, зобов'язання надати достовірну та точну інформацію відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.С. Токарева