
Справа № 234/17375/17
Провадження № 1-кс/234/6366/18
У Х В А Л А
про арешт майна
31 жовтня 2018 року м. Краматорськ
Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Овчарової Ю.Д., ст.слідчого Прокоф’євої О.В.,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_2, про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42017051390000080 від 14.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.264-1 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
31.10.2018 року до слідчого судді надійшло вказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що під час моніторингу рішень Краматорської міської ради щодо володіння, користування та розпорядження комунальним майном суб’єктами комунальної власності доступної за веб-адресою http://www.krm.gov.ua/ встановлено, що з комунальної власності в обхід аукціону, тобто усупереч інтересам територіальних громад за заниженою ціною на підставі рішень Краматорської міської ради від 29.07.2015 №53/VI-190 та від 27.05.2015 №49/VI--125 шляхом викупу вибуло майно територіальної громади м. Краматорська.
Даний факт було зареєстровано у ЄРДР за №42018051390000080 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.364-1 ч.1 КК України.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що рішеннями Краматорської міської ради 41/VI-187 від 10.09.2014, 42/VI-213 від 10.10.2014, 43/VI-240 від 12.10.2014, 44/VI-275 від 10.12.2014, 46/VI-17 від 28.01.2015, 48/VI-83 від 22.04.2015, 53/VI-190 від 29.07.2015, 57/VI-256 від 22.10.2015,6/VI-170 від 30.03.2016, 18/VI-11 від 25.01.2017,49/VI-125 від 27.05.2015,41/VI-190 від 10.09.2014, «Про затвердження переліку об’єктів міської комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу» затверджено перелік об’єктів міської комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу орендарями, зокрема нежилі приміщення за адресами: м. Краматорськ, вул. Орджонікідзе, 1/1; м. Краматорськ, вул. Шмідта, 186; м. Краматорськ, вул. 19 Партз'їзду, 26а, м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 51-92Н; м. Краматорськ, вул. Леніна, 24-73Н; м. Краматорськ, вул. 19 Партз'їзду, 34-70Н; м. Краматорськ, вул. Двірцева, 27-101Н; м. Краматорськ, вул. Паркова, 59-203Н; м. Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, 34-61Н; м. Краматорськ, вул. Соціалістична, 37-115Н; м. Краматорськ, вул. Ульянівська, 44А; м. Краматорськ, вул. Леніна, 24-74Н; м. Краматорськ, вул. Шкадінова, 36-71Н; м. Краматорськ, вул. Соціалістична, 35У; м. Краматорськ, вул. Маяковського, 2А; м. Краматорськ, вул. Соціалістична, 54-38Н; м. Краматорськ, вул. Леніна, 24-75Н; м. Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, 32-81Н; м. Краматорськ, вул. Василя Стуса (Соціалістична), 66-81Н; м. Краматорськ, бульв. Краматорський 30-97Н; м. Краматорськ, вул. Тріумфальна, 3-32Н.
На думку органу досудового розслідування зазначене майно вибуло з комунальної власності в обхід аукціону, тобто усупереч інтересам територіальних громад чим за заниженою ціною.
Так, частиною 1 ст.7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» ( далі – Закон) встановлено, що місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об’єктів, які перебувають у комунальній власності і підлягають викупу.
Відповідно до ч.4 ст.7 Закону покупці подають до відповідного органу приватизації заяву про включення підприємства до одного із зазначених у цій статті перелік об’єктів, що підлягають приватизації.
Заява повинна містити назву об’єкта малої приватизації, його місцезнаходження, запропоновані умови купівлі та експлуатації об’єкта. До заяви додаються документ про внесення плати за подання заяви, копії установчих документів, довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи.
Частиною 1 ст.8 Закону встановлено, що органи приватизації встановлюють ціну продажу об’єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу з урахуванням результатів оцінки об’єкта, проведеної відповідно до методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України, готують та публікують інформацію про об’єкти малої приватизації у відповідних інформаційних бюлетенях та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації.
Відповідно до методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України від 10.12.2003 №1891 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 №1033) для визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна з метою приватизації на підготовчому етапі здійснюється проведення інвентаризаційною комісією інвентаризації майна в один етап у строк, що не перевищує 15 календарних днів після дати інвентаризації, відбір органом приватизації на конкурсних засадах суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання, який буде проводити незалежну оцінку, та укладення з ним договору на проведення оцінки майна у строк, що не перевищує 20 календарних днів після дати оцінки, зведеного акта інвентаризації (щодо окремого індивідуально визначеного майна).
Відповідно до ст.182 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств(малу приватизацію)» у разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) орендар одержує право на викуп такого майна, якщо орендарем за згодою орендодавця за рахунок власних коштів здійснено поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об’єкта без завдання йому шкоди, в розмірі не менш як 25% ринкової вартості майна, за яким воно було передано в оренду, визначеної суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання для цілей оренди майна.
Невід’ємні поліпшення орендованого майна — здійснені орендарем заходи, спрямовані на покращення фізичного (технічного) стану орендованого майна та (або) його споживчих якостей, відокремлення яких призведе до зменшення його ринкової вартості.
Краматорською міською радою надані висновки про оцінку вищезазначеного майна, яке передано з комунальної власності у приватну, в яких встановлений відсоток невід'ємних поліпшень є значно меншим ніж визначено в ст.182 вказаного Закону.
Таким чином, на теперішній час виникла необхідність достеменного встановлення наявності або відсутності факту виконання наведених вище робіт у неналежному обсязі та якості. У зв’язку з чим, по вказаному кримінальному провадженню, було призначено судову будівельно-технічну експертизу з метою встановлення вартості проведення невід'ємних поліпшень та суми збитків, які були спричиненні в результаті заниження вартості приміщень.
Із зібраних матеріалів кримінального провадження встановлено, що приміщення, розташоване за адресою: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Б.Хмельницького, 32-81Н, є предметом кримінального правопорушення, оскільки відповідно до висновку про вартість майна ринкова вартість поліпшень, виконаних за рахунок орендаря, становить 25570 грн., що складає 8%.
Постановою слідчого від 29.10.2018 року вказане приміщення визнано речовим доказом.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, щодо об’єкта нерухомого майна, приміщення, розташоване за адресою: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Б.Хмельницького, 32-81Н, належить ОСОБА_3, форма власності приватна, розмір частки: 1/1.
Слідчий просить накласти арешт на вказане нерухоме майно з метою його збереження, недопущення подальшого відчуження, збереження в якості речового доказу, забезпечення проведення судових експертиз тощо.
На підставі ст.172 ч.2 КПК України клопотання про арешт майна розглянуто слідчим суддею без повідомлення власника майна з метою забезпечення арешту майна.
Вислухавши слідчого, який клопотання підтримав, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ст. 170 ч. 3 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, документів, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям згідно ст. 98 УПК України.
Відповідно до ч.2 ст.131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Враховуючи вищевказане та сукупність підстав вважати, що дане нерухоме майно містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою збереження вказаного майна в якості речових доказів, для подальшого проведення будівельно-технічної експертизи та використання у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає доцільним накласти на нього арешт.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 170-174 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_2, про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42017051390000080 від 14.06.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.264-1 ч.1 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на нежитлове приміщення, розташоване за адресою: Донецька обл., м.Краматорськ, вул.Б.Хмельницького, 32-81Н, зареєстроване по праву власності за ОСОБА_3, із забороною відчуження та проведення робіт з капітального ремонту, передбачених «Примірним переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд», затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 року №150, зареєстрованого в Мінюсті України 21.08.2004 року за №1046/9645.
Роз’яснити, що згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Донецької області протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_4