Постанова № 77957447, 01.11.2018, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
01.11.2018
Номер справи
463/4955/18
Номер документу
77957447
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

463/4955/18

3/465/3801/18

П О С Т А Н О В А

Іменем України

01.11.2018 м.Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова - Ванівський Ю.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_2, фізичної особи-підприємця, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 130, ст. 124 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, 15.08.2018 року о 20 год. 04 хв. в м. Львові по вул. Стрийська, 108, рухаючись заднім ходом транспортним засобом JEEP COMMANDER д.н.з. RB64AN не впевнився у безпечності, не скористався допомогою інших осіб, скоїв наїзд на припаркований автомобіль НОМЕР_1, В результаті вищевказаних дій, автомобілі отримали механічні пошкодження.

Як вбачається із протоколу серії БД №21108115.08.2018 року, ОСОБА_1 не виконав вимоги п.10.9.ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу серії БД №211082 від 15.08.2018 року, вищевказаної дорожньо- транспортної пригоди, ОСОБА_1 будучи причетним до вищевказаної дорожньо- транспортної пригоди до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп’яніння та в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння, чим не виконав вимоги п.2.10.є. ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.4 ст. 124 КУпАП.

ОСОБА_1 та його представник в судове засідання не з’явилися, причини неявки суду не повідомили.

З метою розгляду справи у строк встановлений ст. 38 КУпАП, суд приходить до висновку про можливість слухання такої за наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до п. 10.9 ПДР України, під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.

Відповідно до п. 2.10.є. ПДР України, до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Згідно статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.

Згідно з п. 1.1. ПДР України, ці Правила, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих Правил.

Відповідно до п.1.9 ПДР України, особи, які порушують ПДР України, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Згідно з ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У рішенні, ухваленому 29 червня 2007 року у справі "О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства", Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписуючих засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документам.

Розглянувши представлені на розгляд адміністративні матеріали у їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст.130 КУпАП, ст. 124 КУпАП, дії останньої вірно кваліфіковано за ч. 4 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП.

Вина правопорушника у вчиненні інкримінованого правопорушення повністю доведена зібраними по справі матеріалами, зокрема протоколи про адміністративні правопорушення серії БД №211082 від 15 серпня 2018 року, серії БД №211081 15 серпня 2018 року, схему місця ДТП, відеоматеріали, суд дійшов до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КупАП.

У відповідності до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий Збір», з правопорушника у дохід Держави підлягає стягненню сума судового збору у розмірі передбаченому п.5 ч.2 ст.4. цього Закону.

З наведених міркувань, керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 130 КУпАП, ст. 124 КУпАП та позбавити його права керування всіма видами транспортних засобів на строк 3 (три) рік.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення штраф у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 грн. 00коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір, у розмірі 352,40 грн.

На постанову про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через районний суд.

Суддя Ванівський Ю.М