
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
Справа № 500/2088/18
01 листопада 2018 рокум.Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісна І.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
10 жовтня 2018 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та скасування наказу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства оборони України № 602 від 27.12.2017 року "Про затвердження Положення про лікарську льотну експертизу в державній авіації України". 15.09.2018 року ОСОБА_1 отримав листа Військової частини 2269 від 13.09.2018 року № 69/13-3015, у якому із посиланням на наказ Міністра оборони України від 20.11.2017 року № 602, яким затверджено "Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України", вказується на необхідність надання начальнику медичної служби переліку медичних документів для оформлення направлення на лікарсько-льотну комісію. Також зазначено, що у разі відмови, чи не проходження ЛЛК, позивача буде звільнено із посади командира вертольота третьої авіаційної ланки (цивільної) першої авіаційної ескадрильї на вертольотах у Військової частини 2269.
Однак, ОСОБА_1 не погодився із необхідністю проходження ним лікарсько-льотної комісії відповідно до вимог наказу Міністерства оборони України № 602 від 27.12.2017 року "Про затвердження Положення про лікарську льотну експертизу в державній авіації України", та вважає наказ Міністра оборони України від 20.11.2017 року № 602 протиправним та таким, що суперечить іншим нормативно-правовим актам. Що і стало причиною звернення до суду.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2018 року відкрито провадження по даній справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний термін для подачі відзиву на адміністративний позов.
Представником відповідача на електронну адресу суду 31 жовтня 2018 року надіслано клопотання про передачу адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду.
Розглянувши позовну заяву та подане клопотання , суд зазначає наступне.
Статтею 7 Повітряного кодексу України визначено, що уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації є Міністерство оборони України. Міністерство оборони України регулює питання державної авіації в частині реєстрації та допуску державних повітряних суден та літальних апаратів, аеродромів та злітно-посадкових майданчиків, підтримання льотної придатності державних повітряних суден, допуску авіаційного персоналу до виконання польотів та проведення робіт із забезпечення польотів, охорони повітряних суден, виконання та забезпечення польотів, пошуку та рятування, випробування та прийняття в експлуатацію нових типів повітряних суден, призначених для використання в державній авіації, та здійснює нормативно-правове регулювання зазначених питань за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади, які експлуатують державні повітряні судна.
В описовій частині оскаржуваного наказу 602 зазначено, що він виданий відповідно до частини дванадцятої статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", частини другої статті 7 Повітряного кодексу України з метою якісного проведення лікарсько-льотної експертизи авіаційного персоналу державної авіації України.
Самим наказом затверджено Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України, яке визначає єдині вимоги до організації і проведення лікарсько-льотної експертизи (далі - ЛЛЕ) та є обов'язковим для керівництва і виконання всіма суб'єктами авіаційної діяльності державної авіації України (далі - САД ДАУ), військовими комісаріатами у частині, що їх стосується.
Тобто відповідний наказ є офіційним письмовим документом, який прийнятий уповноваженим органом і установлює, змінює і скасовує (попередні) норми права в частині організації лікарсько-льотної експертизи в державній авіації України, а отже за юридичною термінологією є нормативно-правовим актом.
Про належність оскаржуваного наказу №602 саме до нормативно-правових актів свідчить і його реєстрація Міністерством юстиції України у порядку, визначеному Указом Президента України від 03.10.1992 N493/92 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» (наказ 602 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2017р. за № 1566- 31434),
Згідно з ст.27 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, визначених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та рішень у сфері державної допомоги суб'єктам господарювання, адміністративні справи за позовом Антимонопольного комітету України у сфері державної допомоги суб'єктам господарювання, адміністративні справи, відповідачем у яких є дипломатичне представництво чи консульська установа України, їх посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Згідно з додатком 1 до Указу Президента України від 06.11.2004 N1417/2004 «Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі» (зі змінами і доповненнями) місто Київ належить до території, на яку поширюються повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно з п.3 ч. 1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 171 КАС України суд встановивши, що справа не підсудна даному суду надсилає по підсудності відповідно до ст. 29 КАС України відповідному суду.
Враховуючи, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, суд приходить до висновку про необхідність передачі даного адміністративного спору за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва (місцезнаходження: 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1).
Керуючись статтями 29,171 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та скасування наказу, направити для розгляду за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва (місцезнаходження: 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
Копія вірна
Суддя Подлісна І.М.