
Справа № 815/2686/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2018 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
за участю секретаря Балабан М.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 04.06.2018 року № 0022151406.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що операція з купівлі-продажу іноземної валюти, а саме: 20 доларів США купівлі за 519,00 грн. була проведена через РРО та програмний комплекс з роздрукуванням відповідного документу, тільки вказана сума була проведена через невеликий проміжок часу у зв'язку з чергою клієнтів. Однак, при перерахунку наявних на операційній касі цінностей вказана сума за проведену операцію була врахована, що також підтверджує відсутність наміру проведення вказаної операції без роздрукування квитанції РРО. Отже, застосування порушення вимог п.2. п.5. ст.4 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до ТОВ «ФК «ВАЛТА ГРУП» вважає невірним. ТОВ «ФК «ВАЛТА ГРУП» (разом з його структурними підрозділами) є небанківською фінансовою установою, що надає фінансові послуги та є учасником відносин у сфері фінансових послуг. Вищевказані суми невідповідності (перевищення) являються залишком валютних цінностейна кінець робочої зміни попереднього дня (22.04.2018р.) на операційній касі. У касі відокремленого підрозділу фінансової установи, пункті обміну валюти банку, фінансової установи в наявності має бути копія наказу (витягу з наказу), іншого документа фінансової установи, банку, згідно з яким для цього відокремленого підрозділу, пункту обміну валюти була встановлена максимальна сума залишків готівкової іноземної валюти. При цьому, відображення залишків валютних цінностей здійснюється в звітній довідці про касові обороти і залишки цінностей.Згідно п. 8. Розділу III Постанови №502 передбачено, що фінансова установа, її відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти засобами програмно-технічного комплексу зобов'язані щоденно вести звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей. На момент проведення перевірки касир каси фінансової установи, її відокремленого підрозділу, пункту обміну валюти зобов'язаний роздрукувати зазначену довідку і надати перевіряючим. У кінці операційного дня ця довідка роздруковується та зберігається в паперовій формі в документах дня. Зазначена довідка підчас перевірки була роздрукована та надана перевіряючим разом з X-звітом, що також відображено в акті перевірки. При цьому, сума залишків валютних цінностей, які відображені у звітній довідці, що надавалась під час перевірки разом з операціями, що були відображені в Х-звіті під час перевірки повністю відповідають сумі коштів на місці проведення розрахунків.Крім того, в період проведення перевірки ТОВ «ФК «ВАЛТА ГРУП» до канцелярії ГУ ДФС у Миколаївській області були надані документи на підставі супровідних листів за №2018/04/25-1 від 25.04.2018 та №2018/04/26-1 від 26.04.2018. До супровідних листів були надані такі документи, як реєстри підкріплень/інкасації та прибутково-видаткових касових ордерів, внутрішні накази нашої установи щодо сум авансу та підкріплень, накази про переміщення та забезпечення операційних кас цінностями, оборотно-сальдові відомості, касові книги. Наявність зазначених документів підтверджують правомірність формування залишків валютних цінностей в операційних касах №002 та №004 відділення №1 ТОВ «ФК «ВАЛТА ГРУП». Однак, зазначені документи не були прийняті до уваги та враховані під час проведення перевірки та складання акту від 27.04.2018р. за №0089/14/29/14/40153285. У нормативно-правових актах встановлений вичерпний перелік розрахункових операцій, в тому числі операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, службових операцій, а саме: продаж товарів (надання послуг); приймання від покупця; видача готівки при поверненні товару; купівля готівкової іноземної валюти; продаж готівкової іноземної валюти; операції «сторно»; зворотний обмін; конвертація; авансування; підкріплення; інкасація. З аналізу випливає, що інформація про залишки валютних цінностей не є розрахунковою операцією, в тому числі не є операцією з купівлі-продажу іноземної валюти, а також не являється службовою операцією (аванс, підкріплення, інкасація), у зв'язку з чим інформація про залишки валютних цінностей не повинна реєструватися в реєстраторі розрахункових операцій. Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України №149 від 02.03.2016 року не передбачено відображення у фіскальних документах інформації про залишки валютних цінностей на кінець робочого дня. Відповідальність за порушення ст. 4 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена ст. 18 цього Закону. Стаття 18 передбачено, що у разі порушення встановленого цим Законом порядку виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, до уповноважених банків та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками, за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції. Отже, зазначені норми Закону застосовуються виключно до уповноважених банків та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками. Оскільки, уповноважений банк - банк, зареєстрований на території України, який має ліцензію Національного банку України на проведення валютних операцій і здійснює валютний контроль за операціями суб'єктів господарювання, що проводять операції з купівлі-продажу іноземної валюти на підставі агентських угод з цим банком. При цьому, ТОВ «Фінансова компанія «ВАЛТА ГРУП» - є небанківською фінансовою установою, яка має ліцензію Національного банку України на право здійснення валютних операцій, зазначених у пункті 3 (діяльність з обміну валют) частини першої 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Таким чином, ТОВ «ФК «ВАЛТА ГРУП» не порушувала ст. 4 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а висновки працівників ГУ ДФС в Одеській області відображені в акті фактичної перевірки №0089/14/29/14/40153285 від 27.04.2018р є надуманими та не відповідають дійсності, у зв'язку з чим прийняте податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 04.06.18р. №0022151406 є протиправним.
Представником Головного управління ДФС в Одеській області до суду надано відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача зазначає, що відповідно до фактичних обставин справи, посадовими особами Головного управління ДФС у Миколаївській області проведена фактична перевірка господарської одиниці, а сааме операційної каси, що розташована за адресою: м. Миколаїв, просп. Центральний, буд. 23/6, що належить суб'єкту господарської діяльності ТОВ «ФК «ВалтаГруп», за результатами якої складено акт фактичної перевірки від 27.04.2018 року № 0089/14/29/14/40153285. На підставі зазначеного акту перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області 04.06.2018 року було прийнято податкове повідомлення-рішення: № 0022151406, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2199299,50 грн. Згідно розрахунку штрафних санкцій по акту фактичної перевірки ТОВ «ФК «Валта Груп», підприємство притягнуто до наступної відповідальності: за порушення п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 265 застосовано штраф, передбачений п.1 ст. 18 даного Закону в розмірі 1700 грн. та за порушення п. 7 ч. 1 ст. 4 Закону № 265 застосовано штраф, передбачений п. 4 ст. 18 даного Закону в розмірі 2197599,50 грн. Перед початком перевірки ТОВ «ФК «Валта Груп» перевіряючими - посадовими особами Головного управління ДФС у Миколаївській області була проведена контрольна розрахункова операція щодо здійснення валютної операції з продажу 20 доларів США, про що перевіряючим не було видано встановленої форми розрахункового документу. Тому, твердження позивача в данному випадку взагалі не спростовують виявлене в цій частині порушення. При проведенні перевірки фахівцями Головного управління ДФС у Миколаївській області було співставлень готівкові кошти та іноземну валюту з даними фіскального звіту (Х-звітденний), про що здійснено відповідні записи у розмірі 2.2.13 акту перевірки. Відповідні фіскальні звіти (Х-звіти) додані були до акту перевірки та відображені, у пп. 4.5 розділу 4 акту від 27.04.2018 року № 0089/14/29/14/40153285. Крім того, стосовно твердження позивача про те, що інформація про залишки валютних цінностей нібито не повинна реєструватися в реєстраторі розрахункових операцій, то в данному випадку, пунктом 5 гл. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовується для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 року № 547 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 року за № 919/29049, аванс, підкріплення та інкасація цінностей повинні реєструватись через РРО з використанням відповідних службових операцій безпосередньо після отримання (передання) цінностей. Крім того, такі службові операції повинніви користовуватися для реєстрації цінностей, які зберігаються на місці проведення валютно-обмінних операцій на момент операції першої валютно-обмінної операції, що проводиться після виконання 2-звіту. Таким чином, перевіряючи на виконання вимог чинного законодавства співставляли дані фіскальних звітів (Х-звітів) з готівковими коштами, які знаходилися на місці проведення розрахунків.
Ухвалою суду від 19 червня 2018 року по справі № 815/2686/18 відкрито загальне позовне провадження.
19 липня 2018 року ухвалою суду продовжено строк підготовчого провадження по справі №815/2686/18 на тридцять днів.
Ухвалою суду від21 вересня 2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив адміністративний позов задовольнити в повномуобсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні протии задоволення позову заперечував, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, 02.12.2015 року проведено державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП", код ЄДРПОУ 40153285, за № 1 556 102 0000 056684 (а.с. 18-23).
22 березня 2016 року товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" видано свідоцтво про реєстрацію фінансовою установою ФК № 725 (а.с. 26).
16 грудня 2016 року товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" надано генеральну ліцензію Національного банку України на право здійснення операцій, зазначених в пункті 3 (діяльність з обміну валют) частини першої статті 4 Закону України «про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», якщо вони є валютними операціями (а.с. 27-28).
27 квітня 2018 року фахівцями Головного управління ДФС у Миколаївській області на підставі наказу № 861 від 18.04.2018 року, направлень на перевірку від 18.04.2018 року № 1168/14-29-03-01-28, № 1167/14-29-03-01-28 проведено фактичну перевірку щодо дотримання норм законодавства з питань обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензії, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, за період з 12.07.2017 року по дату закінчення перевірки, товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП", код за ЄДРПОУ 40153285, за адресою здійснення діяльності: м. Миколаїв, просп. Центральний, буд. 23/6 (а.с. 129-132).
За результатами проведення фактичної перевірки ТОВ "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" складно акт № 0089/14/29/14/40153285, в якому зазначено, що встановлено порушення п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу, що підтверджує виконання операції з купівлі-продажу іноземної валюти, а саме: 20 доларів США (код валюти840) купівлі за 519 грн.; п. 7 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», продажу іноземної валюти даним фіскального звіту, а саме: від реєстратора розрахункових операцій з фіскальним номером 3000346223, ЗН ВК 30001018178 готівкові кошти українська гривня (код валюти 980) не забезпечено відповідність на суму 155584,60 грн., іноземної валюти дол. США (код валюти 840) не забезпечено відповідність на суму 1310 дол. США, іноземної валюти євро (код валюти 978) не забезпечено відповідність на суму 310 євро, іноземної валюти російський рубль (код валюти 643) не забезпечено відповідність на суму 29600 руб.; від реєстратора розрахункових операцій з фіскальним номером 3000343807, ЗН ВБ 30001016890 готівкові кошти українська гривня (код валюти 980) не забезпечено відповідність на суму 151502,85 грн., іноземної валюти дол. США (код валюти 840) не забезпечено відповідність на суму 2470 дол. США, іноземної валюти євро (код валюти 978) не забезпечено відповідність на суму 255 євро, іноземної валюти російський рубль (код валюти 643) не забезпечено відповідність на суму 6250 руб. (а.с. 133-136).
27 квітня 2018 року посадовими особами Головного управління ДФС у Миколаївській області акт про неможливість ознайомлення, підписання та вручення акту фактичної перевірки ТОВ "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" (а.с. 137).
18 травня 2018 року ТОВ "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" подано заперечення на акт фактичної перевірки, за результатами розгляду яких, управлінням надано висновок, яким акт перевіркиз алишено без змін (а.с. 139-144).
На підставі акту фактичної перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області винесено податкове повідомлення-рішення від 04.06.2018 року № 0022151406 (а.с. 14).
Так, правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстраторирозрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів,що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3)застосовувати реєстратори розрахункових операцій що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахунковихоперацій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Згідно ст. 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» уповноважені банки, що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, а також суб'єкти господарювання, які здійснюють ці операції на підставі агентських угод з уповноваженими банками, зобов'язані, зокрема, проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти, змінювати курс валюти відповідно до порядку, встановленого Національним банком України.
Відповідно до ч. 1, 2 розділу 2 Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі - продажу іноземної валюти, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 547 від 14.06.2016 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), уповноважені банки, уповноважені фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку та їх агенти (далі - суб'єкти господарювання), що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти у пунктах обміну іноземної валюти, касах фінансових установ, касах відокремлених підрозділів фінансових установ, касах відділень поштового зв'язку національного оператора поштового зв'язку (далі - пункти обміну валюти), для здійснення операцій з купівлі-продажу валюти зобов'язані зареєструвати РРО відповідно до положень цього Порядку, виконати його персоналізацію, опломбувати та перевести у фіскальний режим роботи. Реєстрації в контролюючих органах підлягають РРО, модифікації яких включені до Державного реєстру РРО, зі сферою застосування "операції з купівлі-продажу іноземної валюти" за умови, що строк служби, встановлений в технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, встановлених Державним реєстром РРО.
При цьому, згідно ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулюванняі валютного контролю» пункт обміну іноземної валюти є структурною одиницею, яка відкривається банком (фінансовою установою), у порядку, встановленому Національним банком України, у тому числі на підставі агентських договорів з юридичними особами - резидентами, а також національним оператором поштового зв'язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів, та розташована поза межами операційного залу.
Відповідно до п. 1 розділу 1 Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502, вказана Інструкція встановлює порядок організації та здійснення валютно - обмінних операцій з готівковою іноземною валютою на території України для уповноважених банків, а також для уповноважених фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку, їх кас, пунктів обміну іноземної валюти та пунктів обміну іноземної валюти, що відкриваються банком, фінансовою установою на підставі укладених агентських договорів з юридичною особою-резидентом. Банки, фінансові установи здійснюють операції з готівковою іноземною валютою на підставі генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.
Згідно ст. 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»уповноважені банки, що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, а також суб'єкти господарювання,які здійснюють ці операції на підставі агентських угод зуповноваженими банками, зобов'язані, зокрема, проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти, змінювати курс валюти відповідно до порядку, встановленого Національним банком України; проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням у двох примірниках розрахункових документів, що підтверджують виконання цих операцій.
При цьому, з аналізу приписів вказаної статті вбачається, що дана стаття визначає обов'язки уповноважених банків, що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, а також суб'єктів господарювання, які здійснюють ці операції на підставі агентських угод з уповноваженими банками.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП"не відноситься до кола зазначених осіб, оскільки є фінансовою установою, що здійснює свою діяльність на підставі генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій виданої Національним банком України (а.с. 27).
Крім того, відповідно до приписів ст.18 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»вказані фінансові санкції застосовуються виключно до уповноважених банків або їх агентів, тоді як позивач є фінансовою установою.
Таким чином, оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП"не є уповноваженим банком, що здійснює операції з купівлі - продажу іноземної валюти, або суб'єктом господарювання, який здійснює ці операції на підставі агентської угоди з уповноваженим банком, а діє на підставі генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, а тому, у відповідача були відсутні підстави для притягнення позивача до відповідальності та застосування до нього відповідної штрафної санкції передбаченої нормами ст. 18 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Аналогічну позицію висловив Верховний Суд у постанові від 13 червня 2018 року по справі № 826/15581/16 (№ К/9901/41394/18).
За таких підстав, доводи представника ГУ ДФС в Одеській області про наявність підстав для притягнення ТОВ «ФК «Валта Груп» до відповідальності за порушення ст. 4 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є необґрунтованими.
Також, суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовується для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, затверджений наказом Міністерства фінансів України 14.06.2016 року № 547, як на підтвердження порушення ТОВ "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" порядку внесення залишків готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення валютно-обмінних операцій, оскільки ГУ ДФС в Одеській області встановлені порушення,відповідальність за які несуть уповноважені банків та їх агенти.
Крім того, згідно п.8 Розділу IIIПостанови № 502 визначено, що фінансова установа, її відокремлений підрозділ, пункт обміну валюти засобами програмно-технічного комплексу зобов'язані щоденно вести звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей. На момент проведення перевірки касир каси фінансової установи, її відокремленого підрозділу, пункту обміну валюти зобов'язаний роздрукувати зазначену довідку і надати перевіряючим. У кінці операційного дня ця довідка роздруковується та зберігається в паперовій формі в документах дня.
Зазначена довідка підчас перевірки була роздрукована та надана перевіряючим разом з Х-звітом, що також відображено в акті перевірки. При цьому, жодних належних доказів щодо того, що сума залишків валютних цінностей, які відображені у звітній довідці, що надавалась під час перевірки разом з операціями, що були відображені в Х-звіті під час перевірки не відповідають сумі коштів на місці проведення розрахунків відповідачем суду не надано.
Проте, зазначені документи безпідставно не були прийняті відповідачем до уваги та не враховані під час проведення перевірки та складання акту від 27.04.2018 року за № 0089/14/29/14/40153285 (а.с. 69-100).
Згідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд дійшов до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 04.06.2018 року № 0022151406 прийнято ГУ ДФС в Одеській області без урахування всіх обставин, щомали значення для їх прийняття, а тому адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 32989,49 грн., відповідно до оригіналу платіжного доручення № 952 від 05.06.2018 року (а.с. 3).
Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, з Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд. 5)за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" (код ЄДРПОУ 40153285, адреса місцезнаходження: 65078, м. Одеса, вул. Героїв Крут, 15) слід стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 32989,49 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" (код ЄДРПОУ 40153285, адреса місцезнаходження: 65078, м. Одеса, вул. Героїв Крут, 15) до Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд. 5) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 04.06.2018 року № 0022151406.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд. 5) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "ВАЛТА ГРУП" (код ЄДРПОУ 40153285, адреса місцезнаходження: 65078, м. Одеса, вул. Героїв Крут, 15) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 32989,49 грн. (тридцять дві тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять гривень 49 копійок).
Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.
Повний текст рішення складено та підписано 19 листопада 2018 року.
Суддя О.А. Левчук
.