
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 листопада 2018 року м. Одеса Справа № 1540/4644/18
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А. розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі заяву про забезпечення позову по адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці в Одеській області про визнання протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року,-
ВСТАНОВИВ:
19.11.2018 року до суду за вх..№35278/18 надійшла письмова заява позивача про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі постанови Головного управління Держпраці в Одеській області №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року з підстав того, що існує очевидна небезпека проведення неправомірних дій та процедур пов'язаних з арештом, вилученням та примусовою реалізацією державним виконавцем майна, що призведе до грубого втручання у підприємницьку діяльність позивача.
Відповідно до ч.2 ст.150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
У заяві позивач просить зупинити стягнення на підставі постанови Головного управління Держпраці в Одеській області №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року до набрання чинності рішенням у справі №1540/4644/18.
Згідно ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно матеріалів справи Головним управлінням Держпраці в Одеській області винесена постанова №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року про стягнення з позивача штрафу у розмірі 372300 грн.
Постановою головного державного виконавця Першого Малиновського відділу ДВС ГТУЮ в Одеській області відкрито виконавче провадження ВП №57628837 за завою про примусове виконання постанови №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року про стягнення з ФОП ОСОБА_1 штрафу у розмірі 372300 грн..
Згідно частин 1 та 2 Розділу ІІІ Інструкції з організації примусового виконання рішень затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року №512/5, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за №489/20802 примусовому виконанню підлягають виконавчі документи, визначені у статті 3 Закону.
Виконавчий документ повинен відповідати вимогам до виконавчого документа, зазначеним у статті 4 Закону.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадженя» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами.
Згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадженя» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред'явлення рішення до виконання.
Таким чином постанова Головного управління Держпраці в Одеській області №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року відповідає вимогам вищевказаного Закону та є виконавчим документом.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадженя» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Таким чином, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, оскільки невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, а саме можливий арешт рахунків позивача, вилучення та примусова реалізація державним виконавцем майна та стягнення виконавчого збору.
Керуючись ст.ст.150-154, 157 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Зупинити стягнення за постановою Головного управління Держпраці в Одеській області №ОД727/130/НП/СПТД-ФС від 30.08.2018 року.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали з урахуванням положень пункту 15.5 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Е.А.Іванов