Рішення № 77948961, 08.11.2018, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
08.11.2018
Номер справи
910/11255/18
Номер документу
77948961
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.11.2018

Справа № 910/11255/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., за участю секретаря судового засідання Бородині В.В., розглянувши матеріали господарської справи

за позовом 1) Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації,

2) Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва"

до Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

про дострокове розірвання договору оренди, виселення та стягнення 12 121, 54 грн.

Представники:

від позивача-1: не з’явився;

від позивача-2: не з’явився;

від відповідача: не з’явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація (далі-позивач 1) та Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва" (далі-позивач 2) звернулися до Господарського суду міста Києва з позовом до Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (далі-відповідач) про дострокове розірвання договірних відносин за договором оренди нерухомого майна № 1785 від 15.09.2010 і додаткової угоди від 05.09.2013; виселення Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" з орендованого нежитлового приміщення площею 193, 40 м2, на першому поверсі житлового будинку за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4; стягнення на користь Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва" з Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" заборгованості по орендній платі за період з січня 2018 по червень 2018 в сумі 12 121, 54 грн. по договору оренди нерухомого майна № 1785 і додатковій угоді до нього від 05.09.2013 за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором оренди нерухомого майна № 1785 від 15.09.2010 в частині своєчасного внесення орендної плати, що є підставою для розірвання зазначеного договору та виселення відповідача з орендованого приміщення.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.08.2018 позовну заяву Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації залишено без руху. Встановлено Дніпровській районній в місті Києві державної адміністрації та Комунальному підприємству «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» строк протягом п’яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи.

31.08.2018 через відділ автоматизованого документообігу суду від позивачів надійшла заява про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.09.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи здійснюється в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 11.10.2018.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.10.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті. Судове засідання у справі № 910/11255/18 призначено на 08.11.2018.

Представники сторін у судове засідання не з’явилися, причин неявки суду не повідомили, однак були повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

При цьому, суд відзначає, що з матеріалів справи вбачається, що до суду повернуто рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про вручення представнику відповідача 25.09.2018 ухвали Господарського суду міста Києва від 06.09.2018 про відкриття провадження у справі у справі № 910/11255/18.

В той же час, суд зазначає, що ухвала суду про закриття підготовчого провадження та призначення справи до суду розгляду по суті від 11.10.2018 також була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 04080, м. Київ, вул. Турівська, буд. 13, проте до суду повернувся конверт з ухвалою суду від 11.10.2018 з відміткою «не знаходиться».

Відповідно до п. 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» якщо ухвалу суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду.

Відповідно до ч. 2 ст.2 Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Частинами 1, 2 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень» визначено, що для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач мав право та дійсну можливость ознайомитись, з ухвалою про закриття підготовчого провадження та призначення справи до суду розгляду по суті від 11.10.2018 у даній справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що представники сторін були належним чином повідомлені про дату та час судового засідання, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів для розгляду справи по суті, суд вважає, що неявка у судове засідання представників сторін не є перешкодою для прийняття рішення у даній справі.

Відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.

У судовому засіданні 08.11.2018 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

15.09.2010 між Комунальним підприємством «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у м. Києві ради (далі - орендодавець) та Київською міською організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (далі - орендар) укладено договір № 1785 оренди нерухомого майна, умовами якого передбачено, що орендодавець на підставі рішення № 129 від 25.06.2007 року Дніпровської районної у . Києві ради та виданого у встановленому порядку Розпорядження № 318-р від 22.07.2010 Дніпровської районної у м. Києві ради передає в оренду нерухоме майно (будівлі споруди, приміщення) та окреме індивідуально визначене майно, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно (далі – об’єкт оренди), що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4.

Цільове призначення об’єкту оренди: для розміщення громадської приймальні (п. 1.2. договору).

Відповідно до п. 2.1. договору, об’єктом оренди є: нерухоме майно (будівля, споруда) загальною площею 193, 40 кв.м., в т.ч. на першому поверсі 193, 40 кв.м. Устаткування, інвентар, інше майно (за наявності) згідно з переліком, що є невід’ємною частиною цього договору (додаток №1).

Згідно п. 2.3. договору, об’єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади Дніпровського району м. Києва і знаходиться на балансі Дніпровської районної у м. Києві ради та Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва на утриманні, експлуатаційному обслуговуванні житлового та нежитлового фонду прибудинкових територій Дніпровського району м. Києва (далі - балансоутримувач).

Пунктом 3.4. договору передбачено, що у разі припинення або розірвання цього договору об’єкт оренди повертається орендарем орендодавцю та балансоутримувачу. Орендар повертає об’єкт оренди орендодавцю та балансоутримувачу аналогічно порядку, встановленому при передачі об’єкту оренди орендарю цим договором. Об’єкт оренди вважається поверненим орендодавцю та балансоутримувачу з моменту підписання акта приймання – передачі.

Орендар зобов’язується повернути об’єкт оренди у 3-денний строк з дня припинення (в т.ч. дострокового) або розірвання цього договору (п. 3.5. договору).

За умовами п. 4.1. договору, орендна плата за користування об’єктом оренди та інші платежі визначаються на підставі Методики розрахунку і використання орендної плати, затвердженої рішеннями Дніпровської районної у м. Києві ради № 221 від 27.03.2008 року, № 288 від 16.10.2008 року та № 412 від 22.12.2009 року. У випадку, якщо розмір орендної плати, визначений за результатами конкурсу, відрізняється від розміру орендної плати , розрахованої за Методикою, для розрахунку застосовується більший вартісний показник.

Орендна плата з урахуванням індексу інфляції та інші платежі (додаток № 4) щомісячно сплачуються орендарем, незалежно від наслідків його діяльності, не пізніше 25 числа поточного місяця, на поточний рахунок орендодавця. Орендар сплачує орендну плату та інші платежі самостійно на підставі виставлених орендодавцем рахунків. Відповідні рахунки зі сторони орендодавця можуть бути надіслані орендарю за допомогою засобів зв’язку (факс телефонограма, електронна пошта, тощо). Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до орендодавця, підлягає заліку в рахунок наступних платежів за цим договором (п. 4.4. договору).

Відповідно до умов п. 4.7. договору, орендар зобов’язується своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі передбачені договором. У разі порушення орендарем строку внесення орендної плати, він сплачує пеню, на поточний рахунок орендодавця, в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалася орендна плата з урахуванням встановленого індексу інфляції за кожний день прострочення платежу.

Згідно п. 4.8 договору, несплата орендарем орендної плати та/або інших платежів по даному договору протягом двох місяців є безумовною підставою дострокового розірвання даного договору та зобов’язання орендаря повернути об’єкт оренди протягом 3-х днів з дня розірвання (припинення) договору.

За умовами п. 4.10 договору, розмір орендної плати за користування об’єктом оренди змінюється з моменту набуття чинності рішення Дніпровської районної у м. Києві ради про зміну орендної ставки, зміну Методики її розрахунку, в інших випадках передбачених законодавством України та рішеннями Дніпровської районної в м. Києві ради. В цьому разі додаток № 2 та додаток № 4 підлягають коригуванню в обов’язковому порядку. В разі відмови або ухилення від підписання відповідного додатку протягом 2-х місяців з моменту прийняття рішення про зміну орендної ставки та/або Методики, даний договір припиняє свою дію і орендар зобов’язаний повернути об’єкт оренди протягом 3-х днів з дня припинення цього договору.

Цей договір укладено строком на два роки 364 дні, що діє з 15.09.2010 до 13.09.2013 включно (п.9.1. договору).

У відповідності до п. 8.3. договору, після закінчення строку дії цього договору, у разі відсутності заперечень з боку орендодавця щодо продовження цього договору на новий строк, орендар зобов’язаний звернутися до власника об’єкту оренди в порядку визначеному Положенням про порядок надання об’єктів нерухомого майна, затвердженого рішенням Дніпровської районної у м. Києві ради, що діє на день звернення.

На виконання умов договору № 1785 оренди нерухомого майна від 15.09.2010, орендодавець передав, а орендар прийняв в користування нерухоме майно – загальною площею 193, 40 кв.м., в т.ч. перший поверх 193, 40 кв.м., що підтверджується актом приймання-передачі нерухомого майна за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4 від 15.09.2010.

Так, рішенням Київської міської ради від 01.12.2011 № 758/6994 «Про деякі питання діяльності комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передані до сфери управління Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації» вирішено припинити Комунальне підприємство "Фінансово-розрахунковий центр "Дніпровський" Дніпровської районної у м. Києві ради шляхом приєднання його до Комунального підприємства "Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва".

Відповідно до п. 7 рішення, передано до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації такі комунальні підприємства, зокрема Комунальне підприємство "Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва".

Згідно запису з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 16.02.2017 припинено юридичну особу - Комунальне підприємство "Фінансово-розрахунковий центр "Дніпровський" Дніпровської районної у м. Києві ради.

09.09.2013 між Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією (орендодавець), Київською міською організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (орендар) та Комунальним підприємством "Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва (далі - підприємство) укладено додаткову угоду № 1785-пр про внесення змін до договору оренди нежилого приміщення від 15.09.2010 № 1785, відповідно до якої на підставі п. 2.1. Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, яке затверджене рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 34/6250 (далі – Положення) та п. 4.5. розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 30.05.2017 № 236 «Про організаційно-правові заходи з припинення комунального підприємства "Фінансово-розрахунковий центр "Дніпровський" Дніпровської районної у м. Києві ради» державна адміністрація приймає на себе права та обов’язки орендодавця і стає стороною за договором оренди від 15.09.2010 № 1785, укладеним між Комунальним підприємством «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у м. Києві ради та Політичною партією «Київської міської організації політичної партії «Всеук.раїнське об'єднання «Батьківщина».

Відповідно до додатку ІІ до Положення сторони дійшли згоди викласти договір оренди від 15.09.2010 № 1785 у наступній редакції: орендодавець на підставі протоколу постійної комісії Київради з питань власності від 19.02.2013 № 142 та розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 05.06.2013 № 283 «Про внесення змін до істотних умов договорів оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, переданого до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації» передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно (нежитлові приміщення, будівлі, споруди), яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, передано до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, закріплено на праві господарського відання за підприємством (балансоутримувачем) та знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4, для розміщення громадської приймальні.

Відповідно до п. 2.1. договору, об’єктом оренди є: нерухоме майно (будівля, споруда) загальною площею 193, 40 кв.м., в тому числі: перший поверх – 193, 40 кв.м., згідно з викопіюванням з поверхового плану, що складає невід’ємну частину цього договору.

Згідно п. 3.1. договору, за користування об’єктом оренди з 01.10.2012 по 19.02.2013 орендар сплачує орендну плату та інші платежі розрахунок яких здійснюється на підставі Медотики розрахунку і використання орендної плати, затвердженої рішенням Дніпровської районної в м. Києві ради № 221 від 27.03.2008, № 288 від 16.10.2008 та № 412 від 22.12.2009 та становить без ПДВ 5 691, 21 грн. за базовий місяць оренди – жовтень 2012. Розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди (жовтень 2012) становить без ПДВ 5 691, 21 грн.

За користування об’єктом оренди з 20.02.2013 орендар сплачує орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, яке передається в оренду, затвердженої рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 № 34/6250 та становить за базовий місяць оренди – січень 2013 без ПДВ: за 50, 00 кв.м. – 1, 00 грн. в рік; за 143, 40 кв.м. – 1698, 72 грн.

Розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди (лютий 2013 року) розраховується шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за лютий 2013 року та становить без ПДВ: за 50, 00 кв.м. – 1,00 грн. в рік; за 143, 40 кв.м. – 1697, 02 грн.

Пунктом 3.7. договору визначено, що орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця.

За умовами п. 4.14 договору, орендар після припинення дії договору оренди зобов’язаний протягом 30 календарних днів передати майно по акту приймання-передачі підприємству. Акт приймання-передачі об’єкта оренди підписується відповідним орендодавцем, орендарем та підприємством. У разі невиконання цього пункту орендар сплачує неустойку у подвійному розмірі орендної плати за час прострочення.

Цей договір є укладеним з моменту підписання його сторонами строком на два роки 364 дні, що діє з 15.09.2010 року до 13.09.2013 року (п. 9.1. договору).

Відповідно до п. 9.5. договору, останній може бути розірвано за погодженням сторін.

Згідно п. 9.7. договору, у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором. Зазначені дії оформляються додатковою угодою, яка є невід’ємною частиною цього договору.

Додатками №№ 2, 3 до договору № 1785 від 15.09.2010 сторонами було погоджено розрахунок орендної плати за нежиле приміщення, що знаходиться на балансі Комунального підприємства «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва» за базовий місяць (жовтень) 2012 та (січень) 2013.

Рішенням Київської міської ради № 270/270 від 09.10.2014 «Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва» вирішено створити Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району м. Києва» та віднести його до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Розпорядженням Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 61 від 13.02.2015 «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з виконанням рішення Київради» від 09.10.2014 № 270/270 «Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва», закріплено з 16.02.2015 року на праві господарського відання за Комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» об’єкти житлового і нежитлового фонду територіальної громади міста Києва, переданого до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації та елементи зовнішнього благоустрою згідно з додатками 1, 2, 3.

Відповідно до акту приймання-передачі житлових будинків які передаються безоплатно, на праві господарського відання, з балансу КП «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва» на баланс КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» згідно розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 61 від 13.02.2015 станом на 01.04.2015, зокрема на баланс КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» передано будинок за адресою: бульвар Перова, 4.

Згідно запису з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 01.02.2018 припинено юридичну особу - Комунальне підприємство «Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва».

Як вбачається з матеріалів справи, листом від 27.03.2015 № 103/32-243 Комунальним підприємством "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва" було повідомлено відповідача, що згідно розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 61 від 13.02.2015 «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з виконанням рішення Київради» від 09.10.2014 № 270/270 «Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва» нежитлові приміщення, які орендує відповідач, з 16.02.2015 закріплено на праві господарського відання за КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва», тому відповідачу необхідно сплачувати орендну плату, починаючи з квітня 2015 року на рахунок Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва».

Листом від 21.08.2017 № 98 Київська міська організація політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" звернулося до Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, в якому повідомило, що відповідно до ст. 764 Цивільного кодексу України договір оренди є чинний, та враховуючи намір надалі орендувати нежитлове приміщення за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4 на умовах договору оренди нерухомого майна № 1785 від 15.09.2010 року, просило продовжити договір оренди нерухомого майна та закріпити дану угоду в письмовому вигляді відповідно до п. 8.2. договору.

Як зазначають позивачі, відповідач в добровільному порядку сплачував орендну плату на розрахунковий рахунок Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва", такими діями фактично визнавши договір продовженим, а позивача-2 стороною договору, проте з січня 2018 року відповідачем не здійснюється сплата орендної плати.

05.05.2017 позивачем-2 на адресу відповідача надіслано претензію № 103/45-2666, в якій позивач-2 повідомив, що заборгованість по нарахуванням з орендної плати за період з вересня 2017 року по квітень 2018 року складає 33 129, 64 грн., у зв’язку з чим просив відповідача сплатити підприємству заборгованість у розмірі 33 129, 64 грн. в 10-ти денний термін з моменту отримання претензії, яка отримана відповідачем 07.05.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідач на вищезазначений лист відповіді не надав.

Так, листом від 23.05.2018 № 4429/26/1/103 Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація повідомила Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва" та Київську міську організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" про розірвання договору оренди № 175 від 15.09.2010 в односторонньому порядку та вимагало від Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", як орендаря у 3-денний термін повернути нежитлове приміщення комунальної власності територіальної громади міста Києва, що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Перова, 4 за актом – приймання передачі балансоутримувачу (Комунальному підприємству "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва") та провести повний розрахунок по заборгованості з орендної плати, пені та штрафних санкцій за весь період оренди по день фактичної передачі майна.

З матеріалів справи вбачається, що 10.08.2018 відповідачем було погашено частину заборгованості по орендній платі в сумі 16 329, 00 грн. згідно договору оренди № 1785 від 15.09.2010, станом на 22.08.2018 заборгованість по орендній платі становить 12 121, 54 грн.

Отже, обґрунтовуючи свої вимоги, позивачі зазначають, що відповідач неналежним чином виконує свої зобов’язання за договором № 1785 оренди нежилого приміщення від 15.09.2010, внаслідок чого за відповідачем утворилась заборгованість по сплаті орендної плати за період з січня 2018 по червень 2018 в сумі 12 121, 54 грн.

Також, внаслідок невиконанням відповідачем своїх зобов’язань в частині сплати орендних платежів, позивачі просять суд достроково розірвати договірні відносини за договором оренди нерухомого майна № 1785 від 15.09.2010 і додаткової угоди від 05.09.2013 та виселити Київську міську організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" з орендованого нежитлового приміщення площею 193, 40 кв.м, на першому поверсі житлового будинку за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами договору № 1785 оренди нежилого приміщення від 15.09.2010, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором оренди.

Згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов’язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

У відповідності до положень ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Так, згідно зі ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У відповідності до ст. 760 Цивільного кодексу України, предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ). Законом можуть бути встановлені види майна, що не можуть бути предметом договору найму. Предметом договору найму можуть бути майнові права.

У відповідності до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно ст. 283 Господарського кодексу України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).

Частинами 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України визначено що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Водночас, оскільки орендоване майно є комунальною власністю, то відносини сторін даного договору регулюються також Законом України «Про оренду державного та комунального майна», який є спеціальним законом з питань оренди комунального майна та, відповідно до частин 1, 2 ст. 1, регулює організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності; майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, або майна, що перебуває у комунальній власності.

Відповідно до п. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Статтею 1 зазначеного Закону встановлено, що право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй як безпосередньо так і через органи місцевого самоврядування.

Згідно п. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, у відповідності до ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», належить, зокрема, управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Пунктом 3 ст. 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» закріплено обов’язок орендаря сплачувати орендну плату своєчасно та в повному обсязі (далі -Закон).

Статтею 29 Закону, передбачена відповідальність сторін за невиконання зобов’язань за договором оренди, відповідно до законодавчих актів України.

У відповідності до приписів ст. 10 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” термін, на який укладається договір оренди та орендна плата з урахуванням індексації є істотними умовами договору оренди.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 19 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України. Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим (для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим), та органами місцевого самоврядування (для об'єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності. Орендна плата, встановлена за відповідною методикою, застосовується як стартова під час визначення орендаря на конкурсних засадах.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов’язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов’язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Положеннями статті 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов’язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.

Як зазначено судом вище, позивачами на підставі договору № 1785 оренди нежилого приміщення від 15.09.2010 передано відповідачу в користування нерухоме майно – загальною площею 193, 40 кв.м., в т.ч. перший поверх 193, 40 кв.м., що підтверджується актом приймання-передачі нерухомого майна за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4 від 15.09.2010, який підписаний представниками сторін та скріплений печатками підприємств.

Пунктом п. 9.1. договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013), було встановлено, що цей договір є укладеним з моменту підписання його сторонами строком на два роки 364 дні, що діє з 15.09.2010 року до 13.09.2013 року.

Згідно зі ст. 284 Господарського кодексу України строк договору оренди визначається за погодженням сторін. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення строку дії договору він вважається продовженим на такий самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Відповідно до статті 764 ЦК України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Частиною 2 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, що були передбачені договором.

Відтак, якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється.

Таким чином, враховуючи норми чинного законодавства України та умови договору, суд приходить до висновку, що за мовчазною згодою позивачів строк дії договору пролонговувався.

Судом встановлено, що в порушення умов п.п. 3.1. та 4.1. договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013), орендар – Київська міська організація політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" не сплачувала своєчасно та у повному обсязі орендні платежі, внаслідок чого за відповідачем утворилась заборгованість по сплаті орендної плати за період з січня 2018 по червень 2018 в сумі 12 121, 54 грн., яку позивачі просять стягнути в судовому порядку.

Пунктом 9.6. договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013) передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір може бути достроково розірвано за рішенням господарського суду у разі невиконання сторонами своїх зобов’язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається. Якщо інше не передбачено законом або договором.

Частиною 3 статті 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", встановлено, що договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

Частинами першою та другою статті 651 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Верховний Суд України у своїх висновках щодо застосування ст. 651 ЦК України, які мають враховуватись судами загальної юрисдикції при застосуванні вказаної статті, зазначив, що вирішуючи питання про оцінку істотності порушення стороною договору, суди повинні встановити не лише наявність істотного порушення договору, але й наявність шкоди, завданої цим порушенням другою стороною, яка може бути виражена у вигляді реальних збитків та (або) упущеної вигоди, її розмір, який не дозволяє потерпілій стороні отримати очікуване при укладенні договору, а також установити, чи є справді істотною різниця між тим, на що має право розраховувати сторона, укладаючи договір, і тим, що в дійсності вона змогла отримати (постанова судових палат у цивільних та у господарських справах Верховного Суду України від 18 вересня 2013 р. у справі N 6-75цс13).

Зі змісту договору вбачається, що при його укладенні позивач-1, як орендодавець, розраховував на отримання орендної плати від здачі в оренду частини нежилого приміщення загальною площею 193, 40 кв.м., розміщеного за адресою: м. Київ, бульвар Перова, буд. 4, проте відповідач в порушення п.п. 3.1, 4.1. договору та ст. 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» не сплачує орендні платежі своєчасно та в повному обсязі.

Таким чином, істотне порушення орендарем (наймачем) такої умови договору оренди державного (комунального) майна, як внесення орендної плати, є достатньою правовою підставою для дострокового розірвання вказаного договору оренди в судовому порядку та повернення орендованого майна орендодавцю (наймодавцю).

При цьому згідно з рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2002 року № 15-рп/2002 (справа № 1-2/2002 про досудове врегулювання спорів) право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.

Тому норми статті 188 ГК України та статті 11 ГПК України не позбавляють сторону договору права на безпосереднє звернення до суду з вимогою про розірвання договору оренди без дотримання порядку досудового врегулювання спору.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 08.05.2012 у справі № 3-26гс12.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до п. 3.7 договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013), орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця.

З матеріалів справи вбачається, що листом від 23.05.2018 № 4429/26/1/103 Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація повідомила Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва" та Київську міську організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" про розірвання договору оренди № 175 від 15.09.2010 в односторонньому порядку та вимагало від Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", як орендаря у 3-денний термін повернути нежитлове приміщення комунальної власності територіальної громади міста Києва, що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Перова, 4 за актом – приймання передачі балансоутримувачу (Комунальному підприємству "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва") та провести повний розрахунок по заборгованості з орендної плати, пені та штрафних санкцій за весь період оренди по день фактичної передачі майна, проте позивачу-1 повернувся поштовий конверт з листом від 23.05.2018 № 4429/26/1/103 з відміткою: «за закінчення встановленого терміну зберігання».

Суд відзначає, що відповідно до п. 4.14 договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013), орендар після припинення дії договору оренди зобов’язаний протягом 30 календарних днів передати майно по акту приймання-передачі підприємству. Акт приймання-передачі об’єкта оренди підписується відповідним орендодавцем, орендарем та підприємством. У разі невиконання цього пункту орендар сплачує неустойку у подвійному розмірі орендної плати за час прострочення.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача на підставі умов договору та чинного законодавства України щодо дострокового розірвання договору та додаткової угоди до нього в односторонньому порядку, оскільки відповідачем було порушено п.п. 3.1., 3.7. та 4.1. договору (в редакції додаткової угоди № 1785-пр від 09.09.2013).

Відповідно до частини четвертої статті 291 Господарського кодексу України, правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільним кодексом України.

Статтею 27 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передбачено, що у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов`язаний повернути орендодавцеві об`єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.

Згідно зі статтею 785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Таким чином, у разі дострокового припинення цього договору, у відповідача виникає обов'язок повернути орендодавцю майно з оренди, оскільки договір припинив свою дію, внаслідок чого орендар втратив право на користування об'єктом оренди.

Отже, враховуючи наведене, суд визнає вимогу позивачів про виселення Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" з орендованого нежитлового приміщення площею 193, 40 м2, на першому поверсі житлового будинку за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4 такою, що також підлягає задоволенню.

Щодо вимоги позивачів про стягнення з Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" на користь Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва" заборгованості по орендній платі за період з січня 2018 по червень 2018 в сумі 12 121, 54 грн. по договору оренди нерухомого майна № 1785 і додатковій угоді до нього від 05.09.2013 за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4, суд відзначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх зобов’язання за договором № 1785 оренди нежилого приміщення від 15.09.2010 та додатковій угоді до нього, за Київською міською організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" утворилась заборгованість по сплаті орендної плати за період з січня 2018 по червень 2018 в сумі 12 121, 54 грн.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Таким чином, враховуючи умови п. 3.7. договору, відповідач зобов'язаний був перераховувати орендну плату не пізніше 20 числа наступного місяця, тобто починаючи з 21 числа кожного наступного місяця, відбулося прострочення виконання грошового зобов'язання.

Статтею 610 Цивільного кодексу України визначено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.

Частиною 1 ст. 614 Цивільного кодексу України передбачено, що особа, яка порушила зобов’язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов’язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 Цивільного кодексу України доводить особа, яка порушила зобов’язання.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, враховуючи вищевикладені положення норм чинного законодавства України, приймаючи до уваги встановлені фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 12 121, 54 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва.

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації та Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва" задовольнити повністю.

2. Розірвати договір № 1785 оренди нерухомого майна від 15.09.2010, укладений між Комунальним підприємством «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у м. Києві ради та Київською міською організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

3. Розірвати додаткову угоду № 1785-пр від 09.09.2013 про внесення змін до договору оренди нежилого приміщення від 15.09.2010 № 1785, укладену між Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією, Київською міською організацією політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та Комунальним підприємством "Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва.

4. Виселити Київську міську організацію політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (04080, м. Київ, вул. Турівська, буд. 13, ідентифікаційний код - 21709458) з орендованого нежитлового приміщення площею 193, 40 м 2, на першому поверсі житлового будинку за адресою м. Київ, бульвар Перова, буд. 4.

5. Стягнути з Київської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (04080, м. Київ, вул. Турівська, буд. 13, ідентифікаційний код - 21709458) на користь Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва" (02002, м. Київ, вул. Челябінська, буд. 9-Г, ідентифікаційний код – 39606435) 12 121 (дванадцять тисяч сто двадцять одну) грн. 54 коп. – заборгованості та 8 810 (вісім тисяч вісімсот десять) грн. 00 коп. – судового збору.

6. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з пунктом 17.5 розділу ХІ “Перехідні положення” Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення складено: 19.11.2018.

Суддя Щербаков С.О.