
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 листопада 2018 р. Справа № 0240/3255/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Поліщук І.М., розглянувши у письмовому проваджені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначив, що починаючи з 2006 року він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію по інвалідності, обраховану в розмірі пенсії за віком відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Разом із тим, 04.04.2018 року із відповіді Вінницького обласного військового комісаріату №12/749 від 22.03.2018 року йому стало відомо, що 01.04.2012 року Вінницьким ОВК надіслано до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, згідно якої розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії становить 3738,00 грн., з яких 990,00 грн. - премія (90%).
Однак, як зазначає позивач, відповідачем не було вчинено жодних дій щодо проведення перерахунку його пенсії із включенням до грошового забезпечення премії у розмірі 90%, вказаної у довідці Вінницького ОВК, яка видана відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, що, власне, і зумовило його звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою від 16.10.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що на виконання вимог постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року Вінницьким ОВК видано довідку від 07.06.2012 року №0201001642, на підставі якої головним управлінням розраховано розмір підвищення позивачу виходячи із складових грошового забезпечення, в тому числі, премії у розмірі 90%, тобто 990,00 грн. При цьому, згідно розпорядження про перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2012 року, розмір пенсії позивача склав 4088,35 грн. Таким чином, відповідачем забезпечено перерахунок пенсії позивача згідно постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, в тому числі, із урахуванням премії в сумі 90%, тобто 990,00 грн. Крім того, розрахований розмір пенсії позивачу виплачувався до здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі постанови КМ України №103 від 21.02.2018 року. До того ж, правомірність обрахунку пенсії позивача починаючи з 01.01.2018 року була предметом дослідження в межах адміністративної справи №802/1809/18-а.
Крім того, 15.11.2018 року представником відповідача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Разом із тим, ухвалою від 15.11.2018 року у задоволенні даного клопотання представника відповідача відмовлено.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що ОСОБА_1 починаючи з 2006 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію по інвалідності, обраховану в розмірі пенсії за віком відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
23.04.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пунктом 1 якої установлено з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.
На виконання вимог даної постанови, Вінницьким ОВК видано довідку від 07.06.2012 року №0201001642 про те, що відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року грошове забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01.04.2012 року становить 3738,00 грн., з яких посадовий оклад - 1100,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років 40% - 492,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 861,00 грн., надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 15% - 165,00 грн. та премія 90% - 990,00 грн.
Як зазначає позивач у позовній заяві, про існування зазначеної довідки та про розмір складових його грошового забезпечення, в тому числі і премії, йому стало відомо лише із отриманого 04.04.2018 року листа Вінницького обласного військового комісаріату №12/749 від 22.03.2018 року, яким йому надіслано копії довідок за 2008 та 2012 роки.
При цьому, лише ознайомившись із копіями отриманих довідок він дізнався, що згідно довідки Вінницького ОВК, виданої на виконання постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, розмір його премії становить 90%, тобто 990,00 грн., в той час, як попередні перерахунки пенсії, які проводились відповідачем починаючи з 2012 по 2018 рік, здійснювались виходячи із розміру премії - 10%, тобто 110,00 грн.
З огляду на викладене, позивач вважає, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо невиконання обов'язку здійснити йому перерахунок пенсії відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року.
Наведені обставини зумовили його звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції від 13.06.2012 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Так, 23.04.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пунктом 1 якої установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.
Відповідно до п. 2 Постанови №355 Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", станом на 1 квітня 2012 р. у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393".
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пункту 1 Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (2262-12), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно з пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Як зазначив представник відповідача у відзиві, на виконання вимог постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року Вінницьким ОВК видано довідку від 07.06.2012 року №0201001642, на підставі якої головним управлінням розраховано розмір підвищення пенсії позивачу виходячи із складових грошового забезпечення вказаних у довідці, в тому числі, премії у розмірі 90%, тобто 990,00 грн. При цьому, згідно розпорядження про перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2012 року, розмір пенсії позивача склав 4088,35 грн. З огляду на викладене, представник відповідача зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області забезпечено проведення перерахунку пенсії позивача згідно постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року.
Надаючи оцінку даним посиланням представника відповідача, суд виходив із наступного.
Так, із долученої відповідачем до відзиву на позовну заяву довідки Вінницького ОВК від 07.06.2012 року №0201001642 слідує, що відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року грошове забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01.04.2012 року становить 3738,00 грн., з яких посадовий оклад - 1100,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років 40% - 492,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 861,00 грн., надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 15% - 165,00 грн. та премія 90% - 990,00 грн.
При цьому, із розпорядження про перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2012 року, який також долучений відповідачем до відзиву, слідує, що перерахунок пенсії позивачу здійснений із урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 1100,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років 40% - 492,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 861,00 грн., надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 15% - 165,00 грн. та премія 10% - 110,00 грн.
При цьому, суд звертає увагу на те, що під бездіяльністю суб'єкта владних повноважень слід розуміти його пасивну поведінку, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.
В даному ж випадку, отримавши довідку Вінницького ОВК від 07.06.2012 року №0201001642, виготовлену на виконання вимог постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивачу починаючи з 01.07.2012 року.
З огляду на викладене, посилання позивача на допущення відповідачем бездіяльності, яка виразилась у не проведенні йому перерахунку пенсії на виконання вимог постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, на думку суду, є необґрунтованими, адже відповідний перерахунок пенсії позивачу був проведений з 01.07.2012 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи розпорядженням.
Враховуючи наведене, позовні вимоги, в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року, задоволенню не підлягають.
В той же час, суд звертає увагу відповідача на те, що згідно довідки Вінницького ОВК від 07.06.2012 року №0201001642 розмір премії позивача становив 90%, тобто 990,00 грн., натомість, як слідує із розпорядження про перерахунок пенсії ОСОБА_1, розмір премії позивача, з урахуванням якого йому проведено перерахунок пенсії починаючи з 01.07.2012 року, становив 10%, тобто 110,00 грн.
При цьому, у відзиві на позовну заяву представник відповідача вірно зазначає, що згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління ПФУ №3-1 від 30.01.2007 року, головне управління Пенсійного фонду, як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсії військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділене повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені, як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
В даному ж випадку, під час проведення перерахунку пенсії позивачу відповідно до постанови КМ України №355 від 23.04.2012 року та на підставі довідки Вінницького ОВК від 07.06.2012 року №0201001642, відповідачем протиправно зменшено розмір складових грошового забезпечення ОСОБА_1, зокрема розмір його премії, визначений у довідці Вінницького ОВК на рівні 90%, що відповідає 990,00 грн. до 10%, тобто 110,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
При цьому, слід також враховувати, що п. 1 Постанови №355 передбачено підвищення розміру пенсій та, як наслідок, виникнення підстав для перерахунку пенсій, саме з 1 липня 2012 року.
Крім того, встановлено, що починаючи з 01.01.2018 року позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови КМ України №103 від 21.02.2018 року та на підставі довідки Вінницького ОВК про грошове забезпечення ОСОБА_1 з 01.03.2018 року, що складає 9945,00грн., з яких посадовий оклад становить 5220,00грн, оклад за військове звання 1410,00грн, надбавка за вислугу років у розмірі 50%, що становить 3315,00 грн.
Правомірність здійснення відповідного перерахунку пенсії позивача з урахуванням складових грошового забезпечення, визначених у довідці Вінницького ОВК станом на 01.03.2018 року, була предметом дослідження в межах адміністративної справи №802/1809/18 за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про зобов"язання вчинити дії.
При цьому, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26.09.2018 року по справі №802/1809/18, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.
З огляду на вище викладенні обставини, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2012 року по 31.12.2017 року на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату від 07.06.2012 року №0201001642.
Щодо позовної вимоги в частині зобов'язання здійснити перерахунок та виплату саме проіндексованої пенсії, то суд вказує на наступне.
Як зазначалось вище, згідно статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за ним пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Тобто підставою для здійснення перерахунку пенсії є підвищення грошового забезпечення працюючим військовослужбовцям або прирівняним до них категорій, що відбулось на підставі відповідного НПА (в даному випадку Постанови №355).
Разом з цим, відповідно до статті 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон №1282-XII, в редакції чинній станом на 01.01.2016).
Згідно визначення, наведеного у статті 1 Закону №1282-XII, індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
В розрізі наведених норм суд зазначає, що "підвищення" пенсії та "перерахування" пенсії не є тотожними поняттями.
Однак, позивач просить здійснити саме перерахунок та виплатити пенсію із урахуванням індексу інфляції, тобто фактично просить і перерахувати і підвищити.
Суд акцентує увагу на тому, що право на захист - це суб'єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: "Права і свободи людини і громадянина захищаються судом" (ст. 55 Конституції України).
Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.
Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.
Отже, зобов'язання перерахувати та виплатити із урахуванням рівня інфляції, тобто здійснити ще й фактичне підвищення пенсії, можливе лише за умови, що порушено право або законний інтерес особи, внаслідок рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень в цій частині. Іншими словами, суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень проіндексувати пенсію, якщо на це є правові підстави і суб'єкт владних повноважень відмовляє особі у цьому. Проте, судом не встановлено наявності спору із цього питання, адже позивач не звертався до відповідача з таким питанням, а останній - не відмовляв у цьому.
За сукупністю наведених обставин, враховуючи недоведеність позивачем наявності спору та неврегульованого питання між ним та суб'єктом владних повноважень з приводу неперерахування та невиплати пенсії саме із урахуванням індексу інфляції, - відсутні підстави для задоволення позову в досліджуваній частині.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи відсутність у даній справі судових витрат, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2012 року по 31.12.2017 року на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату від 07.06.2012 року №0201001642.
В решті позовних вимог, - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1);
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403).
Повний текст рішення складено 15.11.2018 року.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна