
Справа № 710/1155/18 Провадження № 3/710/407/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.11.2018 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Корсунь – Шевченківського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області, відносно громадянина України, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1, адреса проживання, ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1, тимчасово не працюючого, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.2 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
30.08.2018 о 17 годині 30 хвилин в м. Корсунь – Шевченківський по вул. Я. Мудрого поблизу буд. №179, ОСОБА_1, керував автомобілем НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп’яніння: порушення мови, координації рухів, зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп’яніння, ОСОБА_1, відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п.2.5 правил дорожнього руху.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.
У суд ОСОБА_1, з’явився, вину не визнав, пояснив, що працює дуже напружено, а тому був втомлений, щодо в поясненні в протоколі про те, що курив коноплю та керував транспортним засобом без посвідчення водія, то вказав, що працівники поліції запропонували написати пояснення яке він хоче, а тому ОСОБА_1 таке написав .
Частиною 2 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП.
Вина, ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення серія БД № 386290 від 30.08.2018 (а.с.3), рапортом Інспектора СРПП №2 Корсунь – Шевченківського ВП Звенигородського ВП, старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2 (а.с.4), постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 30.08.2018 року, (а.с.8), даними про особу та про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.9-11).
Згідно п.2.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 10 жовтня 2001 року №1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1.9. ПДР, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів (затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ,
Міністерства охорони здоров'я та Міністерства юстиції України N 114/38/15-36-18 ( z0055-95 ) від 24 лютого 1995 р.). Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КпАП ( 80731-10 ) не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
Суб’єктом правопорушень, передбачених частиною 1статтею 130 КУпАП, є водії транспортних засобів, які знаходяться у стані алкогольного сп’яніння, даний факт фіксується у протоколі про адміністративне правопорушення, огляд проводиться у відповідності до ст. 266 КУпАП у присутності двох свідків.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби).
Згідно з п.7 розділу ІІ Інструкції, установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Згідно п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Від огляду на стан сп’яніння, ОСОБА_1 відмовився, відмова від огляду на стан сп’яніння зафіксована у протоколі про адміністративне правопорушення, у присутності двох свідків: ОСОБА_3, та ОСОБА_4. Крім цього ОСОБА_1, зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення, що курив коноплю та керував автомобілем «Форд Транзит» без посвідчення водія, про що підписався.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, своїми діями, що виразились у керуванні 30.08.18 року о 17 годині 30 хвилин, автомобілем Форд Транзит державний номерний знак НОМЕР_3 з ознаками наркотичного сп’яніння: порушенні координації рухів, відсутності реакції зіниць очей на світло, відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння. Тобто вчинив порушення, передбачене п. 2.5 Правила дорожнього руху, що підтверджується як кожним з доказів окремо, так і їх сукупністю.
Крім того, постановою Шполянського районного суду Черкаської області, від 01.03.2018 року справа № 710/130/18, провадження №3/710/85/18, ОСОБА_1, було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.
Адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 130 КУпАП настає, зокрема, у разі повторного протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Вина правопорушника доведена. Аналізуючи досліджені докази у сукупності у суду не має об’єктивних сумнівів у винуватості ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення за ч.2 ст.130 КУпАП.
Керуючись ст. 33 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Обставини, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини, матеріальний стан, а тому суд з урахуванням всіх обставин справи, вважає за можливе призначити ОСОБА_1, стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 20 400,00 грн., (двадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.,), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, що є необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу, зокрема його виховання в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як ним, так і іншими особами.
Оскільки, ОСОБА_1, піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 352,40 грн., відповідно до ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,
Керуючись ст.ст.33-35,40-1, 130, 252,280,283,288ст.294,307,308,317 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_5, кв..21, м. Шпола, Шполянського району, Черкаської області, не працюючого, паспорт серії НС510349 виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 30 вересня 1998 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП, піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400,00 грн., (двадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.,), який стягнути в дохід держави за наступними реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху» - по КЕКД 21081300, назва отримувача ГУК у Черк.обл./ Черкаська обл./21081300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37930566, МФО 899998, рахунок №31116149023001), з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк один рік.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником ОСОБА_1, штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 40 800,00 грн., (сорок тисяч вісімсот гривень 00 коп.,), відповідно до ст.308 КУпАП.
Строк позбавлення права керування транспортним засобом, рахувати з часу вилучення посвідчення водія у правопорушника, ОСОБА_1.
Виконання постанови в частині вилучення прав на керування транспортними засобами доручити начальнику Шполянського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, адреса проживання: ІНФОРМАЦІЯ_5, кв..21, м. Шпола, Шполянського району, Черкаської області, не працюючого, паспорт серії НС510349 виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 30 вересня 1998 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп., за наступними реквізитами (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна