Рішення № 77921668, 19.11.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2018
Номер справи
1640/2621/18
Номер документу
77921668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ПОЛТАВСЬКИЙ ОТЦК ТА СП
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/2621/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гіглави О.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріату (Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

30 липня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавського обласного військового комісаріату (Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій) про:

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Полтавського обласного військового комісаріату, оформленого протоколом від 20 квітня 2018 року №4, в частині відмови у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1;

- зобов'язання Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Полтавського обласного військового комісаріату повторно розглянути документи щодо надання статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 з урахуванням висновків суду.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю рішення Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Полтавського ОВК, оформленого протоколом від 20.04.2018 №4, в частині відмови у наданні ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій. Позивач вважає, що факт його перебування в зоні проведення антитерористичної операції підтверджується відповідними документами. Зауважує, що підставою для надання статусу учасника бойових дій може бути будь-який зазначений у пункті 11 Положення про комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій офіційний документ із переліку, що містить достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 02.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 04.09.2018 судом витребувані докази у справі від Військової частини А1302.

Ухвалою суду від 25.09.2018 продовжено строк підготовчого провадження у даній справі на тридцять днів та повторно витребувано документи у Військової частини А1302.

23.10.2018 ухвалою суду закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті.

Позивач у судове засідання 01.11.2018 не з'явився, будучи належно повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи, направив до суду клопотання про розгляд справи за відсутності позивача та його представника.

Представник відповідача у судове засідання 01.11.2018 не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій також наполягав на відмові у задоволенні позову ОСОБА_1

У письмовому відзиві на позов, що надійшов до суду 09.08.2018 /а.с. 23-25/, відповідач зазначив, що позивач, в порушення приписів пункту 4 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, не подав витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, у зв'язку з чим комісія Полтавського ОВК обґрунтовано відмовила ОСОБА_1 у наданні статусу учасника бойових дій. Рішення оформлено протоколом від 20.04.2018 №4.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

Згідно з наказом командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 13.01.2015 №8 ОСОБА_1 вибув в район антитерористичної операції 14.01.2015 (підстава: рапорт майора Мерзлікіна Д.В. від 13.01.2015 №244) /а.с. 33 зі звороту/.

Відповідно до наказу командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 23.03.2015 №70 позивач прибув з району антитерористичної операції 20.03.2015 (підстава: рапорт майора Верхозіна О.В. від 23.03.2015 №575) /а.с. 34/, а згідно наказу від 24.03.2015 №71 ОСОБА_1 зараховано на котлове забезпечення частини з 25.03.2015 /а.с. 13/.

Згідно з наказом командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 26.03.2016 року №74, солдат ОСОБА_1, гранатометник 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 4 механізованої роти 2 механізованого батальйону, звільнений з військової служби згідно з Указом Президента України від 15.01.2015 №113-VІІІ по демобілізації, вважається таким, що з 26.03.2015 справи та посаду здав та направлений для зарахування на військовий облік до Комсомольсько-Козельщинського ОМВК Полтавської області / а.с. 34 зі звороту/.

14.05.2015 ТВО командира в/ч пп В2830 видано довідку про безпосередню участь ОСОБА_1 в період з 14.01.2015 по 20.03.2015 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької області с. Миколаївка, с. Піски, с. Опитноє,, с. Тоненьке /а.с. 33/.

Довідку аналогічного змісту на ім'я ОСОБА_1 видано також командиром в/ч пп В2830 13.03.2017 за №1773 /а.с. 11/.

Позивач 22.03.2018 звернувся до Полтавського ОВК із заявою від 16.03.2018 про надання статусу учасника бойових дій /а.с. 29-32/. До вказаної заяви ОСОБА_1 додав наступні документи /а.с. 15/:

- копію витягу з наказу військової частини польова пошта В2830 від 23.03.2015 №70;

- копію витягу з наказу Командира військової частини польова пошта В2830 від 13.01.2015 №8;

- копію запиту Командиру військової частини ПП В2830 Військового комісара Горішньоплавнівського об'єднаного міського військового комісару;

- копію службової характеристики на ім'я ОСОБА_1;

- копію медичної характеристики на ім'я ОСОБА_1;

- копію відповіді військовому комісару Комсомольського РВК від 05.01.2016;

- копію відповіді військовому комісару Комсомольського РВК від 16.02.2016;

- копію журналу щодо проходження військової служби, з зазначенням дати і номеру наказу про виключення зі списків частин;

- копію витягу з наказу військової частини польова пошта В2830 від 26.03.2015;

- копію військового квитка на ім'я ОСОБА_1;

- копію витягу з наказу Командира військової частини польова пошта В2830 №74;

- копію довідки про безпосередню участь в АТО;

- копію запиту Командира військової частини ПП В2830;

- копію відповіді Військової прокуратури Дніпропетровського Гарнізону Південного Регіону України;

- копію обліково-послужної картки;

- копію посвідчення члена Громадської організації "Учасники бойових дій на сході України";

- копію нагородження "За оборону рідної Держави".

Разом з тим, комісією Полтавського ОВК по визначенню статусу учасника бойових дій за результатами розгляду матеріалів звернення прийнято рішення від 20.04.2018, оформлене протоколом №4 /а.с. 26-27/, яким було відмовлено у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 Ця відмова вмотивована відсутністю документів, вказаних у наказі Міністерства оборони України від 07.05.2015 №200 (зі змінами), які є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій.

Не погоджуючись з рішенням відповідача, оформленим протоколом засідання комісії Полтавського ОВК по визначенню статусу учасника бойових від 20.04.2018 №4, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню суб'єкта владних повноважень, суд виходить з критеріїв правомірності такого рішення, що встановлені частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим перевіряє чи прийнято (вчинено) воно: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції, чинній на момент виникнення обставин для подання відносно позивача документів для присвоєння йому статусу учасника бойових дій) учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Згідно з пунктом 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України.

Процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, та категорії таких осіб визначає Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 (далі Порядок №413).

Відповідно до пункту 2 Порядку №413 (в редакції, чинній на момент виникнення обставин для подання відносно позивача документів для присвоєння йому статусу учасника бойових дій) статус учасника бойових дій надається:

- військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції;

- працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

За приписами пункту 5 Порядку №413 рішення про надання та позбавлення статусу учасника бойових дій приймається комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, ДСНС, ДПтС (далі - комісія), - стосовно осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку.

Рішення щодо утворення комісії та положення про неї затверджується відповідним міністерством, центральним органом виконавчої влади та іншим державним органом, зазначеним в абзаці другому цього пункту.

Підстави для надання особам статусу учасника бойових дій визначені у пункті 4 Порядку №413.

Надаючи оцінку зазначеним у Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Порядку №413 ознакам учасника бойових дій, суд приходить до висновку, що враховуючи надані документи, ОСОБА_1 відповідає таким ознакам. З наданих на розгляд комісії Полтавського ОВК та доданих до даного позову документів беззаперечно слідує доведеність того, що ОСОБА_1 є особою, яка брала участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів; військовослужбовцем, який приймав безпосередню участь в антитерористичній операції.

За наслідком розгляду справи суд дійшов до висновку, що надані позивачем докази достатньо та достовірно підтверджують його участь в антитерористичній операції.

Так, належними доказами суд вважає:

- витяг з наказу командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 13.01.2015 №8 про вибуття ОСОБА_1 в район антитерористичної операції 14.01.2015 /а.с. 33 зі звороту/;

- витяг з наказу командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 23.03.2015 №70 про прибуття позивача з району антитерористичної операції 20.03.2015 /а.с. 34/;

- витяг з наказу командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 24.03.2015 №71 про зарахування ОСОБА_1 на котлове забезпечення частини /а.с. 13/;

- довідку ТВО командира в/ч пп В2830 від 14.05.2015 про безпосередню участь ОСОБА_1 в період з 14.01.2015 по 20.03.2015 в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України /а.с. 33/;

- довідку командира в/ч пп В2830 від 13.03.2017 №1773 про безпосередню участь ОСОБА_1 в період з 14.01.2015 по 20.03.2015 в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України /а.с. 11/;

- військовий квиток ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 /а.с. 8-10/;

- службову характеристику солдата ОСОБА_1 /а.с. 35/.

Відповідач не стверджує про наявність підстав вважати ОСОБА_1 таким, що не брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, однак прийняття Комісією спірного рішення пояснював відсутністю у документації ОСОБА_1 документів про безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, а саме - витягів з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, обов'язковість яких передбачена пунктом 4 Порядку №413 в редакції, чинній на дату розгляду Комісією заяви позивача про визнання учасником бойових дій.

З приводу вказаних зауважень, суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Як слідує з матеріалів справи, ОСОБА_1 прибув з району антитерористичної операції 20.03.2015 (наказ командира військової частини польова пошта В2830 Губського Д.А. від 23.03.2015 №70 /а.с. 34/.

Тобто, документально днем завершення позивачем виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення є 20.03.2015.

Пунктом 6 Порядку №413 в редакції, чинній на 20.03.2015, визначено, що для надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов'язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи із зазначених у пункті 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Так, згідно з пунктом 4 Порядку №413 підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є для осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, - документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, оперативних завдань, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, а також інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення).

З викладеного слідує, що приписи пункту 4 Порядку №413 у редакції, станом на 20.03.2015, чітко не визначали такої підстави для надання особам статусу учасника бойових дій, як наявність документів про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення у вигляді витягів з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції.

Зміни ж, що передбачали зазначені підстави були внесені до пункту 4 Порядку №413 лише постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 №602, згідно з якою пункт 4 було викладено в наступній редакції: "Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення: витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення".

Вказаним пояснюється відсутність у документації ОСОБА_1 (який самостійно звернувся до комісії із заявою про визнання учасником бойових дій, з огляду на не звернення до комісії командування військової частини у визначений законодавством місячний строк) саме витягів з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, як таких, що не були визначені пунктом 4 Порядку №413 станом на 20.03.2015.

Також відповідач посилається на відсутність документів - витягів з наказів (по стройовій частині) керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, визначених підпунктом 4 пункту 11 Положення про комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.05.2015 №200 (чинний на момент прийняття оскаржуваного рішення, далі - Положення №200).

Так, згідно з пунктом 9 Положення №200 на Комісії військового комісаріату Автономної Республіки Крим, обласних та Київського міського військових комісаріатів покладається вирішення питань про визнання учасниками бойових дій із числа осіб, звільнених зі Збройних Сил (які набули право на отримання статусу під час проходження військової служби (роботи) у Збройних Силах), колишніх партизанів та підпільників - за місцем їх реєстрації (перебування на військовому обліку).

Пунктом 11 Положення №200 визначено, що комісії приймають рішення щодо визнання громадян учасниками бойових дій на підставі таких документів: заяв громадян або клопотань командирів (начальників); довідок відповідного періоду, підписаних і завірених печаткою; партизанського квитка; посвідчення учасника підпілля; посвідчення до знака "За розмінування"; грамот, фотографій (оригіналів); газетних матеріалів того періоду, який потребує підтвердження; історичних довідок, документів та інших архівних матеріалів; документів потрібного періоду, де зазначені прізвище, ім'я та по батькові заявника; документів, які підтверджують службу чи роботу заявника у відповідний період; інших документів, на підставі яких можливо зробити достовірний висновок про участь у бойових діях або розмінуванні (траленні бойових мін).

Крім того, підставою для надання статусу учасника бойових дій є такі документи, зокрема, для військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних Сил, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції не менше ніж 30 календарних днів:

довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;

витяг із наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі - Антитерористичний центр при СБУ) або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції;

витяги із наказів командира військової частини (по стройовій частині) про вибуття для виконання завдань антитерористичної операції та прибуття після їх виконання;

витяги із наказів (по стройовій частині) керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції;

інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

витяги з директив, розпоряджень, журналів бойових дій, оперативних завдань, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень;

посвідчення про відрядження;

матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень.

Разом з тим, суд враховує, що на дату виникнення підстав для подання відносно позивача документів для визнання учасником бойових дій та виникнення права на надання цього статусу (20.03.2015) Положення про комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, затверджене наказом Міністерства оборони України від 07.05.2015 №200, на яке посилається відповідач, не діяло.

Таким чином, з наданих доказів суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 відповідає критеріям, встановленим для надання особі статусу учасника бойових дій і має на цей статус право.

Отже, оскаржуване рішення комісії Полтавського ОВК від 20.04.2018 у формі протоколу №4 в частині відмови у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 є протиправним та підлягає скасуванню, а вимоги позивача в цій частині підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 в частині зобов'язання Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Полтавського ОВК повторно розглянути документи щодо надання статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 з урахуванням висновків суду, то з огляду на доведеність в ході розгляду справи протиправності оскаржуваного рішення суд вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 39800, рнокпп НОМЕР_1) до Полтавського обласного військового комісаріату (Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій) (вул. Шевченка, буд. 78-А, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 07851296) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Полтавського обласного військового комісаріату по визначенню статусу учасника бойових дій від 20 квітня 2018 року у формі протоколу №4 в частині відмови у наданні статусу учасника бойових дій ОСОБА_1.

Зобов'язати Полтавський обласний військовий комісаріат повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання йому статусу учасника бойових дій з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Гіглава