Ухвала суду № 77912468, 16.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2018
Номер справи
420/5839/18
Номер документу
77912468
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/5839/18

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

16 листопада 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Березівської районної ради Одеської області про визнання незаконним, необґрунтованим, та необ'єктивним Рішення Березівської районної ради від 13.07.2018р. №244-VІІ, скасування його, визнання незаконними дій Березівської районної ради щодо його прийняття із зобов'язанням відповідача передати Березівську ДЮСШ в Одеській області на баланс Березівської міськради Одеської області,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати незаконним, необґрунтованим, та необ'єктивним Рішення Березівської районної ради від 13.07.2018р. №244-VІІ, скасувати його, визнати незаконними дії Березівської районної ради щодо його прийняття із зобов'язанням відповідача передати Березівську ДЮСШ в Одеській області на баланс Березівської міськради Одеської області.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Водночас, судом встановлено, що позивачем - ОСОБА_1 до матеріалів позовної заяви не додано відповідних доказів на підтвердження сплати судового збору, як і не надано доказів на підтвердження звільнення від його сплати.

Згідно з п.8 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві, у тому числі, зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. При цьому, судом встановлено, що зазначений у позовній заяві перелік документів не відповідає доданим до неї доказам, оскільки до позовної заяви не додано копії Наказу від 30.08.2018р., відповіді ВСП, котрі містяться в переліку доданих до позовної заяви документів, що, серед іншого, підтверджується Актом від 12.11.2018р. №511, скаденим працівниками Відділу судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи Одеського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову).

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що під змістом позовних вимог розуміється визначення, згідно з ч.1 ст.5 КАС України, способу захисту своїх прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів, котрі мають формулюватися максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.

Водночас, судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 у позовній заяві просить суд визнати незаконним, необґрунтованим, та необ'єктивним Рішення Березівської районної ради від 13.07.2018р. №244-VІІ, скасувати його, визнати незаконними дії Березівської районної ради щодо його прийняття із зобов'язанням відповідача передати Березівську ДЮСШ в Одеській області на баланс Березівської міськради Одеської області.

Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до Березівської районної ради Одеської області про визнання незаконним, необґрунтованим, та необ'єктивним Рішення Березівської районної ради від 13.07.2018р. №244-VІІ, скасування його, визнання незаконними дій Березівської районної ради щодо його прийняття із зобов'язанням відповідача передати Березівську ДЮСШ в Одеській області на баланс Березівської міськради Одеської області, встановивши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даного судового рішення, шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду: доказів на підтвердження сплати судового збору, або доказів на підтвердження звільнення від його сплати; копії Наказу від 30.08.2018р., відповіді ВСП, та уточненого адмніністративного позову, з урахуванням положень ст.ст.160, 161 КАС України, з його копією для відповідача, та копіями доданих до нього документів.

При цьому, суд вважає за доцільне зазначити, що у разі своєчасного виконання ухвали суду, та направлення необхідних документів засобами поштового зв'язку, позивачу - ОСОБА_1, з метою попередження повернення судом позовної заяви позивачеві з підстав невиконання вимог Ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв'язку (телефон, факс, електрона пошта, тощо) про надіслання матеріалів, оскільки згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Березівської районної ради Одеської області про визнання незаконним, необґрунтованим, та необ'єктивним Рішення Березівської районної ради від 13.07.2018р. №244-VІІ, скасування його, визнання незаконними дій Березівської районної ради щодо його прийняття із зобов'язанням відповідача передати Березівську ДЮСШ в Одеській області на баланс Березівської міськради Одеської області, залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначені даним судовим рішенням недоліки, та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п.1 ч.4 ст.169 КАС України.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Харченко Ю.В.