ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"27" червня 2007 р. Справа №14/2349-А
За позовом Прокурора м. Кам'янця-Подільського в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський
до Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
про стягнення 24 000,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій
Суддя Гладюк Ю.В.
Секретар судового засідання Сковера С.О.
Представники:
Від позивача - Браеску-Семенишен за довір. №23266/10/10-017 від 20.12.2006 р.
Від відповідача -не з'явився
За участю Ільчук Ю.Ф. -прокурор відділу облпрокуратури
Ухвалою суду від 12.04.07р. відкрито провадження в справі та призначено попереднє судове засідання на 14.05.07р. Ухвалою суду від 14.05.07р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 07.06.07р., який ухвалою від 16.05.07р. перенесено на 14.06.07р. Ухвалою суду від 14.06.07р. розгляд справи відкладено на 27.06.07р.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 24 000,50 грн. фінансових санкцій за порушення ним вимог п.1,2,3,5,9,10,11,13 ст.3. Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Повноважний представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, поважні причини неявки не повідомив, позовні вимоги по суті та розміром не оспорив. Ухвали суду від 12.04.2007 р., 14.05.2007 р., 16.05.07р., 14.06.07р. відповідачем отримані, що підтверджується відповідними поштовими повідомленнями про вручення. Тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :
14.02.2007 р. працівниками Кам'янець-Подільської ОДПІ проведено перевірку кафе-бару ІНФОРМАЦІЯ_1 по АДРЕСА_2, що належить відповідачу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки НОМЕР_1, в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме при реалізації 100 гр. кон'яку та двох кав на загальну суму 14 грн. розрахунковий документ встановленого зразка не було роздруковано та видано. Крім цього, виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначених в денному звіті РРО на суму 95,50 грн., розрахунковий документ встановленої форми, розрахункова квитанція не виписана та не видана. РРО не використовується з 18.11.2006р. В розрахунковій книзі не здійснена відмітка про застосування операцій „службове внесення”, „службова видача”. В Кам'янець-Подільську ОДПІ відповідачем подано звітність по РРО за грудень 2006р. на 1 868 грн., за січень 2007р. на 2 686,60 грн. Разом з тим, дані суми через реєстратор розрахункових операцій не проведено.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення НОМЕР_2, яким до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 24 000,50 грн. за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказане податкове рішення відповідачем отримано 28.02.2007 р., та не оскаржене у встановленому законом порядку.
В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;
5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; ( Пункт 5 статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2746-III ( 2746-14 ) від 04.10.2001 )
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10-ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що податкове рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, чи визнано нечинним.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 24 000,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора м. Кам'янця-Подільського в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський до Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
про стягнення 24 000,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, відомості про банківські реквізити відсутні, ідент. код НОМЕР_3) на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Кам'янець-Подільський, вул. Драгоманова, 11, відомості про банківські реквізити відсутні, 01040161400035/0 у Кам'янець-Подільському відділенні УДК у Хмельницькій області, код 03057590) 24 000,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ю.В. Гладюк
Віддрук. прим. :
- до справи,
- позивачу,
- відповідачу.