Рішення № 77897437, 15.11.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
15.11.2018
Номер справи
522/19972/18
Номер документу
77897437
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 522/19972/18

Провадження № 2а/522/1491/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2018 року Приморський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого - судді Чернявської Л.М.,

за участю секретаря судових засідань Ткаченко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в місті Одесі справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до громадянина В'єтнаму ОСОБА_3 про примусове видворення за межі території України,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом про примусове видворення з України громадянина Республіки В'єтнаму ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 статті 371 КАС України просить допустити негайне виконання рішення суду.

Мотивують вимоги тим, що громадянин В'єтнаму ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконно перебуває на території України. Документи, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України у відповідача відсутні. Своїми діями вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.203 КУпАП. В подальшому відповідно до ст. 263 КУпАП його було затримано в административному порядку. Прийняте рішення про видворення з території України не було виконано добровільно. Враховуючи, що відповідач без законних підстав проживає на території України, просять постановити рішення яким примусово видворити його за межі країни.

Учасники справи в судове засідання не з'явились, звернулись до суду з письмовими заявами.

Представник позивача в письмовій заяві зазначає про розгляд справи без його участі.

Відповідач в своїй письмовій заяві до суду зазначає, що правова допомога та послуги перекладача йому не потрібні. Просить розглянути справу за його відсутністю, позовні вимоги визнає.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, що 05.11.2018 року співробітниками відділу ОЗНМРВ ГУ ДМС України в Одеській області, спільно з співробітниками СБУ, ГУНП УБЗПТЛ в Одеській області за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, пром. ринок «7 км», було виявлено особу, яка назвалась громадянином В'єтнаму ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В результаті проведеної перевірки було встановлено, що відповідач порушив правила перебування іноземців в Україні - проживав за недійсним документом на право проживання в Україні.

В ході проведеної перевірки наявних документів та відібраних пояснень у відповідача було встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибув до України у 1988 році через КПП аеропорт «Донецьк» за паспортом громадянина В'єтнаму для виїзду за кордон.

Громадянин Республіки В'єтнаму ОСОБА_3 (лат. ОСОБА_3 (прізвище) ОСОБА_3 (ім'я), ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: АДРЕСА_1 без реєстрації та документів на право проживання в Україні, після закінчення терміну перебування в України не виїхав з країни. На даний час будь які документи, що надають дозвіл на проживання чи перебування в Україні відсутні.

За порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання в Україні без документів на право проживання в Україні, стосовно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МОД № 005911 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 05.11.2018 року ПН МОД № 005911 ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності.

05 листопада 2018 року ГУ ДМС України в Одеській області було прийняте рішення про примусове повернення в країну походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства, яка назвалась громадянином Республіки В'єтнаму ОСОБА_3 (лат. ОСОБА_3 (прізвище) ОСОБА_3 (ім'я), ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язано його покинути територію України у термін до 11.11.2018 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

У визначений термін особа, яка назвалась громадянином Республіки В'єтнаму ОСОБА_3 (лат. ОСОБА_3 (прізвище) ОСОБА_3 (ім'я), ІНФОРМАЦІЯ_1, з території України не виїхав.

Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ, рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із матеріалів справи, відповідач з відповідною заявою, а також з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні до ГУ ДМС України в Одеській області не звертався, відповідного бажання під час опитування не виявив, жертвою торгівлі людьми себе не вважає.

Згідно до п. 14 ст. 1 Закону вищезазначеного Закону нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Згідно до частини 3 статті 3 розділу I Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Отже, з'ясувавши обставини перебування відповідача на території України було встановлено наступне:

1. Відомості про подальше перебування на території України на законних підставах Відповідача відсутні, що вказує на грубе порушення з боку відповідача норм Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

2. Відповідач був затриманий працівниками Березівського РС ГУ ДМС України в Одеській області за порушення правил перебування іноземців в Україні, а саме ухилення від виїзду після закінчення терміну легального перебування.

3. На даний час у Відповідача відсутні будь які підстави перебування на території України обов'язкова наявність яких визначена ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідно до якої іноземці в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом або іншими міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи.

Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухиляється від виконання такого рішення, та існує ризик його втечі…».

Беручи до уваги той факт, що Відповідач після перетину державного кордону України, в подальшому проживав на території України без документів на право проживання в Україні, вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 203 КУаАП, у нього відсутній паспортний документ, який надає право здійснити виїзд з території України, які визначені ст. 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідно до якої в'їзд в Україну та виїзд з України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.

Судом встановлено, та не оспорюється сторонами, що відносно відповідача 05.11.2018 року ухвалене рішення про примусове повернення з України та зобов'язання покинути територію України у термін до 11 листопада 2018 року, яке не було виконано.

Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

Згідно до ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальний мігрант - іноземець, який законно прибув в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратив підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

З наведених норм вбачається, що примусове видворення з України іноземця на підставі винесеного судового рішення застосовується, якщо рішення про примусове повернення не виконано іноземцем в установлений строк без поважних причин або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець ухилятиметься від виконання такого рішення.

З огляду на встановлені обставини, суд приходить до висновку, що позов Головного Управління Державної міграційної служби України в Одеські області до громадянина Республіки В'єтнаму ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 про примусове видворення громадянина за межі території України є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

При цьому, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України, постанова суду в частині примусового видворення відповідача підлягає негайному виконанню.

Керуючись ст. ст. 1, 3, 23, 26, 30 Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст.ст. 241-246, 250, 251, 288, 371 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Головного Управління Державної міграційної служби України в Одеські області (м.Одеса, вул.Преображенська, 44) - задовольнити.

Примусово видворити громадянина Республіки В'єтнаму ОСОБА_3 (лат. ОСОБА_3 (прізвище) ОСОБА_3 (ім'я), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, за межі території України.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 статті 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його отримання учасниками справи. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. М. Чернявська

15.11.2018