
н\п 2-а/490/317/2018 Справа № 490/4532/18
Центральний районний суд м. Миколаєва
_____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2018 року м. Миколаїв
Центральний районний суд міста Миколаєвау складі:
головуючого - суддіГуденко О.А.,
при секретарі Кваші С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради про скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2018 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування постанови № 525 від 23.05.2018 року та закрити адміністративну справу за вказаною постановою.
Представник позивача просив суд розглядати справу у його відсутність.
Представник відповідача просив суд розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги не визнає та просить суд відмовити у задоволенні позову з підстав, викладених у відзиву.
Ухвалою суду справу розглянуто у відсутність сторін, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін.
Вивчивши доводи позову, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
23 травня 2018 року адміністративною комісією при адміністрації Центрального району ухвалено постанову № 525 про накладання адміністративного стягнення, якою встановлено, що ОСОБА_1 10.05.18 р. порушено п.12.2.21 "Правил благоустрою..." від 16.05.13 р., а саме самовільно встановлено літній майданчик (фото) по АДРЕСА_1 та накладено адміністративне стягнення у сумі 1700,00 грн.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне та обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, вихованням громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Також відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 245, 276, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й обєктивне зясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
Положеннями ч. 1 ст. 73 КАС України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не надані суду достатні та переконливі докази на обґрунтування наявності підстав для притягнення позивача до адміністративної відповідальності та прийняття оскаржуваної постанови.
Не міститься таких доказів і у матеріалах справи, а тому суд приходить до переконання про відсутність в діях позивача складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Отже, вимогу закону, а саме ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідач не виконав.
Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.
За такого, оскільки відсутні докази вчинення правопорушення саме позивачем, тобто його вина не доведена, то суд приходить до висновку про необхідність скасувати постанову № 525 від 23.05.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. та вважає за необхідне закрити провадження в адміністративній справі за відсутністю складу правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283,287-289КупАП України, ст.ст. 8-10, 241-246 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністративної комісії адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради про скасування постанови - задовольнити.
Постанову №525 від 23 травня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАПз накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. 00 коп. -скасувати.
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП - закрити.
Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня складання повного тексту сторонами у разі, якщо вона не буде оскаржена. Якщо рішення буде оскаржено, то воно набирає законної сили після перегляду справи судом апеляційної інстанції якщо його не буде скасовано.
Апеляційну скаргу може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання повного тексту до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гуденко О.А.
Повний текст складено 05.11.2018 р.