
гСправа № 358/1451/18 Провадження № 1-кс/358/477/18
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2018 року м. Богуслав
Слідчий суддя Богуславського районного суду Київської області Кіхтенко С.О., при секретарі судового засідання Симоненко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області, старшого лейтенанта поліції Поліщук А.С., у кримінальному провадженні №12018110090000374 від 13.09.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, погоджене прокурором Богуславського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури в Київській області Саламашенком А.Л. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) ОСОБА_3, -
В С Т А Н О В И В:
06 листопада 2018 року слідчий Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області, старший лейтенант поліції Поліщук А.С. (далі - слідчий поліції) звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення позапланової перевірки щодо дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), під час оренди земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, площею 0,0822 га., що розташована за адресою: вул.Окружна,51, м. Богуслав Київська область, з цільовим призначення: для розміщення і експлуатації будівель і споруд, додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, площею - 0,0822 га. та провадження видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку - на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП) об'ємом 10м3.
Клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 13 вересня 2018 року до Богуславського ВП Миронівського ВП ГУ Національної поліції в Київській області із заявою звернувся ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що на території АДРЕСА_1 розташовані автозаправні станції, які працюють без відповідних дозвільних документів. Своїм функціонуванням дані автозаправні станції на думку заявника створюють ризики для життя, здоров'я, майна споживачів та навколишнього природного середовища, оскільки при здійсненні заправки транспортних засобів порушуються вимоги законодавчих актів, які регулюють правила безпечного використання промислової продукції.
13.09.2018 року вказані відомості внесені до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 275 КК України, № 12018110090000374 та розпочато досудове розслідування.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1, площею 0,0822 га, що розташована за адресою АДРЕСА_1, згідно договору оренди землі, укладеного між Богуславською міською радою, код ЄРДПОУ 25299709 (орендодавець) та ОСОБА_3 (орендар) перебуває в оренді у останнього, цільове призначення: для розміщення і експлуатації будівель і споруд, додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, площею - 0,0822 га. та провадження видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку - на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП) об'ємом 10м3.
У процесі досудового розслідування встановлено, що керівництвом автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) здійснюється грубе порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, оскільки при здійсненні заправки транспортних засобів порушуються вимоги законодавчих актів, які регулюють правила безпечного використання промислової продукції.
Слідчий у кримінальному провадженні зазначає, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин скоєного злочину та їх належної правової оцінки, в ході досудового розслідування виникла необхідність у визначенні порушення законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів Департаменту Держархбудінспекції у Київській області шляхом проведення позапланової перевірки дотримання вимог чинного законодавства.
В судове засідання слідчий поліції не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
За відсутності клопотань від учасників, на підставі ч.1 ст.107 КПК України, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку про можливість задоволення клопотання про проведення позапланової виїзної перевірки виходячи з наступного.
На даний час з КПК України виключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.
Натомість, згідно вимог ст.25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов'язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Згідно ч.4 ст.38 КПК України орган досудового розслідування зобов'язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно п. 75.1. ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Згідно ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Додатком до вищевказаної постанови став Перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл КМУ на проведення перевірок. В дано переліку зазначено - Держархбудінспекція.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України, до документів, як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Тому, для всебічного, повного, об'єктивного розслідування даного кримінального провадження, а також з метою встановлення фактів порушення вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), в ході досудового розслідування виникає необхідність у проведенні перевірки додержання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності.
У відповідності до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Згідно із Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Відповідно до постанови КМУ від 9 липня 2014 р. № 294 «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України» Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце- прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України Держархбудінспекція для виконання покладених на' неї завдань проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також, ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої, документації.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що слідчим Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області, Поліщук А.С. доведена необхідність проведення позапланової перевірки за фактом порушення вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) ОСОБА_3, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 275 КК України, що неможливо встановити без залучення відповідних спеціалістів для перевірки дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, що є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 36, 40, 93, ч.1ст. 107, 132, 309 КПК України, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області, старшого лейтенанта поліції Поліщук А.С. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки щодо вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил - задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженні №12018110090000374 від 13.09.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України проведення позапланової перевірки з дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил ОСОБА_3 в діяльності автомобільного газозаправного пункту (АГЗП), під час оренди земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, площею 0,0822 га., що розташована за адресою: АДРЕСА_1 з цільовим призначення: для розміщення і експлуатації будівель і споруд, додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, площею - 0,0822 га. та провадження видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку - на земельній ділянці розміщено автомобільний газозаправний пункт (АГЗП) об'ємом 10м3., проведення якої доручити Департаменту Держархбудіиспекція у Київській області (юридична адреса: 01133, м. Київ, бульвар Л. Українки, 26-А).
Перевірку дотримання вимог законодавства України у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил провести з 19 листопада 2018 року по 07 грудня 2018 року.
Зобов'язати орендаря земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 - ОСОБА_3 забезпечити допуск до перевірки працівникам Департаменту Держархбудіиспекція у Київській області та надати всі необхідні документи для проведення позапланової перевірки.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Матеріали перевірки в оригіналах направити до слідчого відділення Богуславського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області для долучення до матеріалів кримінального провадження №12018110090000374 від 13.09.2018 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С. О. Кіхтенко