
Справа № 755/18419/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" листопада 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Астахової О.О.,
при секретарі Якименко Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
04 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення йому перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1 перерахунок пенсії та здійснити її виплату з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких закону України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», без обмеження граничного розміру, за період з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
Мотивуючи позов тим, що з грудня 2007 року він перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до Закону України «Про національну поліцію» №580-VІІІ від 02 липня 2015 року та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900- VІІІ від 23 грудня 2015 року за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
За положеннями ст. 63 Закону України №900- VІІІ від 23 грудня 2015 року перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Звернувшись із заявою до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві з проханням здійснити перерахунок пенсії, яка призначена йому за вислугою років, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві, позивач отримав лист № 19066/03/М-3084 від 28.11.2017 року в якому йдеться про відмову в перерахунку пенсії позивача. При цьому, Пенсійний фонд України в своєму повідомленні вказав на забезпечення перерахунку та виплату перерахованих пенсій після надходження коштів з Державного бюджету України, хоча таке непередбачено жодним нормативно-правовим актом, а тому такі дії є незаконними. Позивач в свою чергу вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує його право на належне пенсійне забезпечення.
Із зазначених підстав позивач просить задовольнити його позов у повному обсязі.
14.08.2018 року відповідачем подано відзив на позов, зі змісту якого убачається, що Головне Управління Пенсійного фонду України в м. Києві заперечує проти позовних вимог в повному обсязі. Мотивуючи заперечення тим, що відповідно до ст. 8 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів державного бюджету України. Головним Управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві здійснено всі необхідні дії для перерахунку пенсії, проте виплату буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України.
З огляду на означене у задоволенні позову Управління просить відмовити.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги з урахуванням заяви про збільшення у повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав якими вони обгрунтовуються.
Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві у судовому засіданні заперечувала проти позову з підстав наведених у відзиві. Додатково пояснила, що позивачу здійснено перерахунок та виплату його пенсії з 01 квітня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ № 40323 від 21.03.2018 року з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких закону України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
А відтак, вважала вимоги безпідставними.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані суду докази вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Вирішуючи питання про дотримання позивачем строку звернення до суду, суд виходить з наступного.
Звернувшись із заявою до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві з проханням здійснити перерахунок пенсії, яка призначена позивачу за вислугою років, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01 січня 2016 року позивач отримав лист № 19066/03/М-3084 від 28.11.2017 року яким ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку його пенсії.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Положенням ч. 4 ст. 6 КАС України, яка гарантує право на судовий захист, передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Разом з тим, право позивача на перерахунок пенсії саме з 01 січня 2016 року гарантоване ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно, при вирішенні питання щодо застосування строків позовної давності застосуванню підлягає саме спеціальний закон - ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
А тому підстав для застосування наслідків строків звернення до адміністративного суду, суд не убачає.
Задовольняючи позовні вимоги частково суд виходить з наступного.
Відповідно до положення ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Згідно положення ч. 1, 2 ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Судом встановлено, що позивач з грудня 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 №988.
На виконання вимог Постанови КМУ № 730 від 16.09.2015 року «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів МВС» МВС України надало довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12.05.2017 року.
25 травня 2017 року заступником голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в м. Києві Подорожнім М.В. надано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за № 40323. (а.с. 11).
Позивач звернувся із заявою до відповідача про перерахунок та виплату йому на підставі вказаної Довідки від 25.05.2017 року № 40323 підвищеної пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900- VІІІ від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268», починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві № 19066/03/М-3084 від 28.11.2017 року позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що питання перерахунку та виплати перерахованих пенсій буде забезпечено після надходження коштів з Державного бюджету України (а.с. 10).
За даними довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року Головного Управління МВС України в м. Києві, розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою заступника начальника управління-начальника штабу Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві/ заступник начальника УП ГУНП у м. Києві становить 10 098,90 грн. (а.с. 11).
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та вказаним вище Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Враховуючи зазначене в розумінні вказаних вимог позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 року №988.
Аналогічний висновок міститься у рішенні Верховного суду від 15.02.2018 року при розгляді типової справи №820/6514/17, який є обов'язковим для застосування.
При цьому, відсутність фінансування за умови, що особа набула право на отримання пенсії у підвищеному розмірі, не може бути підставою для нездійснення перерахунку пенсії та її виплати (рішення Європейського суду по справі «Кечко проти України»).
Разом з тим, матеріали справи містять довідку видану заступником голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в м. Києві Подорожнім М.В. від 21 березня 2018 року № 40323 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Головного Управління МВС України в м. Києві, в якій розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними за січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського заступника начальника УП ГУНП у м. Києві становить 9 388,89 грн. (а.с. 36).
Як було встановлено під час судового розгляду позивачу здійснено перерахунок та виплату його пенсії з 01 квітня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ № 40323 від 21.03.2018 року з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких закону України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Дана обставина визнається сторонами, а тому не підлягає доказуванню, оскільки у суду не має обгрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Позивач вважає, що для здійснення перерахунку його пенсії на підставі Закону підлягає врахуванню розмір грошового забезпечення визначений у довідці від 25.05.2017 року № 40323. А тому, ОСОБА_1 звернувся із заявою до Національної поліції України ГУНП у м. Києві щодо неправомірних на його думку дій заступника Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві Подорожнього М.В.
Листом від 28.08.2018 року № М-688/125/01/26-2018 позивачу повідомлено, що ліквідаційна комісія ГУМВС України діяла на підставі, в межах та у спосіб, визначений чинним законодавством.
Таким чином, суб'єктом владних повноважень надано ОСОБА_1 дві довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 25.05.2017 року № 40323 та від 21.03.2018 року № 40323, які містять різний розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Визначаючи на підставі якої довідки позивачу підлягає перерахунок пенсії, суд виходить з того що звернувшись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у листопаді 2017 року, позивачем була надана довідка від 25.05.2017 року № 40323, яка на момент здійснення позивачу перерахунку пенсії діяла, скасована або відмінена не була.
А відтак ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських від 25.05.2017 року № 40323. При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року).
За таких обставин, позовні вимоги в частині визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у проведенні перерахунку ОСОБА_1 та зобов'язання здійснити такий перерахунок і виплату пенсії за період з 01.01.2016 року ( з дати виникнення права на перерахунок) по 01.04.2018 року (до моменту виплати на підставі довідки від 21.03.2018 року № 40323 ) є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, то слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України визначено спеціальний спосіб судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, зокрема, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Однак, встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, ухваленого не на користь суб'єкта владних повноважень є правом суду, а не його обов'язком, згідно із ч. 1 ст. 382 КАС України та є способом контролю з боку суду за виконанням рішення суду однак не є способом захисту прав позивача передбаченого ст. 5 КАС України.
Керуючись ст.ст. 5, 9, 77,139, 242-246, 257, 295, 382 КАС України, ст.ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у проведенні перерахунку ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1 пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1 перерахунок пенсії та здійснити її виплату з урахуванням змінених видів грошового забезпечення, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких закону України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», без обмеження граничного розміру, за період з 01 січня 2016 року по 01 квітня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 25.05.2017 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві, з урахуванням проведеного перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 40323 від 21.03.2018 року виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у м. Києві.
В іншій частині - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 380,00 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя:
Повний текст постанови виготовлений 15.11.2018 року