
Справа № 766/9580/17
н/п 2-ар/766/14/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого - судді Прохоренко В.В.,
секретар Красновський В.І.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною вище заявою, в якій просить роз’яснити судове рішення ухвалене по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії в порядку скороченого провадження.
В обґрунтування заяви зазначив, що постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 30 червня 2017 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 та відмову у включенні в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових його видів,отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні. Зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії без обмеження її максимального розміру за нижчевказані періоди та у зазначених розмірах з урахуванням фактично здійснених щомісячних пенсійних виплат: -з 01.01.2008 по 31.05.2016 79% із суми наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу - 1100 грн.; окладу за спеціальним званням - 130 грн.; надбавки за вислугу років 40% - 492грн.; надбавки за таємність 10% - 110 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань 45% - 774,90 грн.; підвищення посадового окладу - 77,50грн.; надбавки за особливі умови служби - 507,50 грн.; надбавки за указом Президента України (№ 771-2001) - 507,50 грн.; надбавки за безперервну службу в ОВС - 2694,84 грн.; доплати від належної суми пенсії - 1448,52грн.; та премії 24% (1100 +130 +492 +110+ 774,90) + 33,3% (77.50+507,50+507,50+2694,84+ 1448,52)=2369,20грн. Всього грошове забезпечення – 10211,96грн. - з 01.06.2016 по теперішній час з включенням в грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів, отриманих протягом останніх 24 місяців перед звільненням, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні з врахуванням посадового окладу 1100 грн. Всього грошове забезпечення відповідно 10211,96+ +851+5531,48=16594,44грн. Встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області подати у десятиденний строк з дати набрання цим рішенням законної сили звіт про його виконання. В іншій частині відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2017 року, в яку внесено виправлення відповідно до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2018 року, скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Управління у проведенні ОСОБА_1 перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 в розмірі 79% від суми грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу, який склав 1100 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 40%, яка склала 492 грн.,надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 45%, що склала 774,90 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10%, що склала 110 грн.,премії у розмірі 24%, що склала 625,66 грн. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області провести йому перерахунок та виплату пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07.11.2007 року №1294 в розмірі 79% від суми грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу, який склав 1100 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 40%, яка склала 492 грн.,надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 45%, що склала 774,90 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10%, що склала 110 грн.,премії у розмірі 24%, що склала 625,66 грн., починаючи з 06.12.2016 року без виключення інших складових грошового забезпечення, право на яке позивач набув раніше. Позовні вимоги в частині зобов'язання Управління провести мені перерахунок та виплату пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07.11.2007 року №1294 в розмірі 79% від суми грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу, який склав 1100 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 40%, яка склала 492 грн.,надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 45%, що склала 774,90 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10%, що склала 110 грн.,премії у розмірі 24%, що склала 625,66 грн. за період з січня 2008 року по 05.12.2016 року залишено без розгляду. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Також зазначив, що він звертався із заявою про роз'яснення постанови від 24.10.2017 року до самого Одеського апеляційного адміністративного суду стосовно того,чи повинні бути включені у розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії наступні види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад -1100 грн., оклад за спеціальним званням -130грн.,надбавка за вислугу років 40% -492 грн.,надбавка за службу в умовах режимних обмежень-10%-110 грн.,надбавка за виконання особливо важливих завдань 45% -774,90грн.,підвищення посадового окладу -77,50 грн., надбавка за особливі умови служби -507,50грн.,надбавка за указом Президента України (№ 771-2001) -507,50 грн.,надбавка за безперервну службу в ОВС -2694,84 грн.,доплата від належної суми пенсії -1448,52 грн.; премія 24%(1100+130+492+110+774,90) +33,3%(77,50+507,50+507,50+2694,84+1448,52) - 2369,20 грн.
Суд апеляційної інстанції ухвалою від 23.01.2018 відмовив у задоволенні заяви про роз’яснення судового рішення, мотивуючи свій висновок тим, що постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року не містить положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо його розуміння та роз'яснення не потребує, а наведені заявником обставини не можуть бути підставою для роз'яснення судового рішення.
Постановою від 18.09.2018 року Верховного Суду скасовано ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 26.04.2018 року про виправлення описки в постанові Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року, оскільки виправлення описки не може слугувати для зміни змісту судового рішення. Питання правильності здійснення перерахунку пенсії на виконання рішення суду не може вирішуватися шляхом виправлення описки, крім того, відповідних позовних вимог позивач не заявляв.
З урахуванням викладеного, відповідно до ч. 1 ст.31 Закону України «Про виконавче провадження» просить суд роз'яснити, яким є правильний варіант розуміння змісту резолютивної частини постанови Одеського апеляційного адміністративного суду щодо наступного словосполучення: «провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького стаду та деяких інших осіб» від 07.11.2007року МІ294 в розмірі 79% від суми грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу, який 1100 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 40%, яка склала 492 грн., надбавки виконання особливо важливих завдань у розмірі 45% що склала 774,90грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 10%, що склала 110грн., премії у розмірі 24%, що склала 625,66 грн.».
Згідно ч. 1 ст. 254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз’яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Відповідно до роз’яснень, які містяться в п. 19 Постанови Пленуму Вищого адміністративного Суду України від 20.05.2013 року № 7 «Про судове рішення в адміністративній справі» за правилами статті 170 КАС України роз'яснення судового рішення можливе тоді, коли воно є незрозумілим. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
Питання, які були поставлені заявником в заяві про роз'яснення рішення суду, регульовані діючим законодавством та описані в мотивувальній та резолютивній частині постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2017 року та не потребують додаткового роз'яснення відповідно до ст. 254 КАС України.
Текст резолютивної частини рішення суду є зрозумілим, доступним для сприйняття та виконання. Крім цього рішення суду є обґрунтованим, прийнятим на основі цілком і всесторонньо з'ясованих обставин по справі, є зрозумілим і чітким та додаткових обґрунтувань і роз'яснень, на думку суду, не потребує.
Окрім того, ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви про роз’яснення рішення, мотивуючи свій висновок тим, що постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року не містить положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо його розуміння та роз'яснення не потребує, а наведені заявником обставини не можуть бути підставою для роз'яснення судового рішення.
Враховуючи викладене вище, та той факт, що відповідно до положень ст. 254 КАС України суд роз’яснює ухвалене ним рішення, а заявник просить роз’яснити постанову Одеського апеляційного адміністративного суду, суд приходить до висновку, що відсутні правові підстави для роз'яснення вищевказаної постанови суду, у зв’язку із чим заява про роз'яснення задоволенню не підлягає.
На підставі наведеного та керуючись ст. 254 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Відповідно до Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя В.В.Прохоренко