
Cправа № 563/815/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2018 року
Корецький районний суд Рівненської області
в складі: головуючого судді Опришка П.З.
секретар судового засідання Литвинчук Л.Л.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
представників відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
третьої особи ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 районної державної адміністрації, ОСОБА_6 районної ради Рівненської області, управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4 про визнання протиправними та скасування рішень та наказу,
встановив:
ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_6 районної державної адміністрації, ОСОБА_6 районної ради Рівненської області, управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування рішення конкурсної комісії на заміщення вакантної посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-III ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 13 грудня 2017 року, оформлене протоколом засідання конкурної комісії № 2, рішення ОСОБА_6 районної ради «Про погодження кандидатури на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-III ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області» від 01 березня 2018 року № 354 та наказу управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації «Про призначення ОСОБА_4В.» від 06 березня 2017 pоку № 24-К.
Позивач з даним позовом зверталася до Рівненського окружного адміністративного суду, проте ухвалою суду від 26.03.2018 року їй відмовлено у відкритті провадження у справі та постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14.05.2018 року вищезазначену ухвалу залишено без змін.
Свій позов позивач мотивує тим, що рішенням конкурсної комісії на заміщення вакантної посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 13 грудня 2017 року оформленим протоколом засідання конкурсної комісії № 2, було затверджено кандидатуру ОСОБА_4 на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ОСОБА_6 районної ради. Зазначає, що Законом України «Про освіту» від 05 вересня 2017 p. № 2145-VIII, який набрав чинності 28.09.2017 р. було внесено зміни у ч.2 ст.26 Закону України «Про загальну середню освіту», з урахуванням яких цією нормою встановлено, що керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Стверджує, що враховуючи, що рішення провести конкурс було прийнято відповідачем за 1 день до набрання чинності Законом України «Про освіту», а сам конкурс на реалізацію цього рішення було організовано та проведено після набрання чинності Закону України «Про освіту» від 05 вересня 2017 pоку, то в такому разі вважає, що відповідачі зобов’язані були дотриматись приписів ч.2 ст.26 Закону України «Про загальну середню освіту» при організації і проведенні конкурсу на заміщення вакантної посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради. Також апелює щодо того факту, що фактично відповідачами в порушення ч. 2 ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» при затвердженні кандидата на заміщення вакантної посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взагалі не було затвердженого жодного положення про конкурс, і, як наслідок, такий відбір відбувся лише формально. Крім того, в позові зазначає, що в порушення вимог норми Закону, представника саме громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці у складі конкурсної комісії не входило, натомість до складу комісії було включено 5 представників органу державної влади (працівники різних структурних підрозділів ОСОБА_6 РДА та районної ради). Вважає, що включення вказаних осіб, які є в службовій залежності від керівництва районної адміністрації та районної ради фактично знівелювало конкурс як такий. Зважаючи на це, вважає, що рішенням конкурсної комісії, рішенням ради про погодження, наказом про призначення порушено її права та законні інтереси, і ці вищезазначені рішення комісії є такими, що порушують її права, а тому підлягають скасуванню.
Представник позивача, в судовому засіданні позов підтримав з підстав наведених у ньому. Вказав, що, відповідачі допустившись грубих порушень при організації і проведенні цього конкурсу, знехтувавши вимогами ч.2 ст.26 Закону «Про загальну середню освіту» щодо складу конкурсної комісії і проведення самого конкурсу відповідно до передбаченого цим законом положення, допустив прийняття спірних рішень. Звернув увагу суду на те, що, що допоки в установленому законом порядку не було затверджено типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, на підставі якого засновником було б розроблено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, а також не були б забезпечені вимоги щодо складу конкурсних комісій, зокрема в частині представництва з боку громадських об'єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реалізація частини другої ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору унеможливлюється.
Представник відповідача, ОСОБА_6 районної державної адміністрації, в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив. Зазначив, що посада директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області стала вакантною до набрання чинності Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-УІІІ та внесення змін до частини другої статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту». Тому вважає, що конкурсні процедури мали проводитися на основі чинного на той час законодавства. Таким чином, вважає, що ОСОБА_6 районна державна адміністрація діяла виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому розпорядження голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації від 27.09.2017 № 313 «Про оголошення конкурсу на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області» прийняте відповідно до вимог, які діяли на момент його прийняття і жодним чином не порушує закон.
Представник відповідача, ОСОБА_6 районної ради Рівненської області в судовому засіданні проти позову заперечив. Вказав, що конкурс на заміщення вакантної посади директора оголошено розпорядженням голови ОСОБА_6 РДА 27.09.2017 року, а зміни до Закону України «Про загальну середню освіту» від 05.09.2017 року вступили в силу з 28.09.2017 року. Не погодився із доводами позивача та вважає, що конкурс на посаду директора був проведений з дотриманням положень Закону України «Про загальну середню освіту», рішення конкурсної комісії обґрунтоване та об’єктивне, а акти органів влади, які просить скасувати позивач є законними.
Представник відповідача, управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації проти позовних вимог заперечив. В своїх доводах підтримала позиції представників відповідачів, а саме ОСОБА_6 районної державної адміністрації та ОСОБА_6 районної ради. Вважала, що наказ управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації «Про призначення ОСОБА_4В.» від 06 березня 2018 pоку № 24-К було видано на підставі рішень конкурсної комісії, рішення районної ради та у чіткій відповідності з чинними нормами законодавства, тому вважає, що у позові слід відмовити.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка, ОСОБА_7 суду повідомив, що був членом конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду директора Веснянської ЗОШ. Вказав, що жодного тиску на нього та членів комісії не чинилося, рішення приймалося об’єктивно. Зазначив, що утримався від голосування, оскільки є родичем одного з кандидатів, а саме ОСОБА_4
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка, ОСОБА_8 суду показав, що також був членом конкурсної комісії. Вказує, що конкурс на посаду директора Веснянської школи відбувся 13 грудня 2017 року поряд з іншими конкурсами, які відбувалися в цей день. Вказує, що предметом конкурсу було заслухати програми розвитку школи, бачення розвитку навчального закладу на майбутнє. Зазначив. що свій голос віддав за ОСОБА_4, оскільки саме його виступ і його програма були більш об’єктивними, реалістичними та економічно обґрунтованими. Також, вказав, що жодного тиску на членів комісії ніхто не чинив.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка, ОСОБА_9 вказав, що був членом комісії по конкурсному відбору директора Веснянської ЗОШ. Зазначив, що на засіданні конкурсної комісії були зачитані дві програми кандидатів на посаду директора Веснянської ЗОШ, а саме ОСОБА_5 та ОСОБА_4 Вказав, що програма ОСОБА_5 складалася з 7 пунктів, а програма ОСОБА_4 з 29. Зазначив, що з програми ОСОБА_4 вбачалася краща перспектива для розвитку навчального закладу.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка, ОСОБА_10 вказав, що був членом комісії, свій голос віддав за ОСОБА_4, жодного тиску не відчував при проведенні конкурсу. В комісії представляв територіальну громаду села, як сільський голова.
Заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідачів, третьої особи, покази свідків, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення її по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено, що рішенням конкурсної комісії на заміщення вакантної посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 13 грудня 2017 оформлене протоколом засідання конкурсної комісії № 2, було затверджено кандидатуру ОСОБА_4 на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ОСОБА_6 районної ради.
Рішенням ОСОБА_6 районної ради «Про погодження кандидатури на посаду директора ОСОБА_6 загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області» від 01 березня 2018 року № 354 було погоджено кандидатуру ОСОБА_4 на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області та встановлено для начальника управління освіти, молоді та спорту заключити з цією особою контракт терміном на 2 роки.
Наказом Управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації «Про призначення ОСОБА_4В.» від 06 березня 2018 pоку № 24-К було призначено ОСОБА_4 на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області.
Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов'язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти регулюються Законом України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року N 2145-VIII.
Положенням про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника підприємств, установ, закладів, що належить до спільної власності територіальних громад Корецького району, затвердженим рішенням ОСОБА_6 районної ради від 22.12.2016 № 181 визначено, що розпорядженнями голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації: оголошується конкурс на посаду керівника комунального об’єкта спільної власності територіальних громад району та затверджується персональний склад конкурсної комісії і зміни до нього (за потреби) та кандидатура секретаря конкурсної комісії. При цьому, до складу конкурсної комісії включаються в галузі освіти: голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, транспорту, зв’язку, підприємництва та інвестиційної діяльності; голова постійної комісії районної ради з питань з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, культури, спорту та у справах молоді; депутат ОСОБА_6 районної ради, що балотувався по виборчому окрузі в якому знаходиться заклад освіти; начальник відділу (управління) освіти ОСОБА_6 районної державної адміністрації; профільний заступник голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації; представник сільської, міської ради сільський, міський голова на території якої розташований заклад освіти; одна кандидатура, що подають члени трудового колективу; одна кандидатура, що подають члени батьківського колективу; дві кандидатури, що подають громадські організації.
На виконання рішення ОСОБА_6 районної ради від 22.12.2016 № 181 «Про внесення змін до Положення про управління об’єктами спільної власності гриторіальних громад району та затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії» головою ОСОБА_6 районної держадміністрації видано розпорядження від 27.09.2017 року № 313 «Про оголошення конкурсу на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області».
ОСОБА_6 районної ради від 28.09.2017 №01-17/255 кандидатами до складу конкурсної комісії на заміщення посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області було запропоновано ОСОБА_11 - голову постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, транспорту, зв’язку, підприємництва, інвестиційної діяльності, ОСОБА_12 - голову постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, культури, спорту та ) справах молоді, ОСОБА_7 - депутата ОСОБА_6 районної ради по Веснянському виборчому округу.
Листом громадської організації «ОСОБА_6 варта» від 08.10.2017 кандидатом до складу конкурсної комісії на заміщення посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області запропоновано ОСОБА_8 - члена громадської організації «ОСОБА_6 варта».
В матеріалах справи наявний протокол № 1 зборів трудового колективу Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів від 13.10.2017 року про затвердження ОСОБА_13 до складу конкурсної комісії та протокол № 1 загальних батьківських зборів від 03.10.2017 про затвердження ОСОБА_14 до складу конкурсної комісії.
Перше засідання конкурсної комісії на заміщення посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області відбулося 27 листопада 2017 року (протокол №1). Документи від кандидатів на заміщення посади директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області приймалися з 02.12.2017 р. по 12.12.2017 р. включно. Конкурс відбувся 13 грудня 2017 року.
На засіданні конкурсної комісії заслуховувались програми розвитку Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області, які зачитувались ОСОБА_4 та ОСОБА_15 За результатима проведеного конкурсу найбільшу кількість голосів отримав ОСОБА_16, про що зазначено в протоколі засідання конкурсної комісії № 2. Зазначене рішення конкурсної комісії в установленому порядку не оскаржувалося.
Суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що конкурсний відбір відбувся за відсутності законодавчих вимог щодо проведення конкурсного відбору керівників загальноосвітніх шкіл, що є комунальною власністю та за відсутністю типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, що свідчить про його протиправність та передчасність, враховуючи наступне.
Посада директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області стала вакантною до набрання чинності Закону України „Про освіту” від 05.09.2017 року № 2145-УІІІ та внесення змін до частини другої статті 26 Закону України „Про загальну середню освіту”. До набрання чинності цього Закону, на виконання рішення ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 22.12.2016 року № 181 „Про внесення змін до Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії"”, було прийняте розпорядження голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації від 27.09.2017 № 313 „Про оголошення конкурсу на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області”.
При цьому, Міністерством освіти і науки України у листі від 13.10.2017 року № 1/9-554 «щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» було роз’яснено, що тимчасова відсутність типового положення, на підставі якого засновник комунального закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує власне Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, яке на час надання роз’яснень і рекомендацій стосовно механізму реалізації окремих положень Закону України „Про освіту” розроблялося, не зупиняє дію норми Закону щодо призначення керівника закладу загальної середньої освіти на посаду винятково за результатами конкурсного відбору. Разом з тим, „керівник комунального закладу загальної середньої освіти має обиратися на основі конкурсного відбору, що має бути проведений відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального, закладу загальної середньої освіти, розробленого та затвердженого засновником цього закладу.”
Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти було затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 28.03.2018 року № 291 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 16.04.2018 року за № 454/31906, тобто після проведення конкурсного відбору (13.12.2017 р.), погодження кандидатури на посаду директора радою (01.03.2018 р.) та призначення ОСОБА_4 директора (06.03.2018 р.). Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 № 827 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності» органам місцевого самоврядування було рекомендовано «з урахуванням Порядку, затвердженого цією постановою, визначити протягом місяця процедуру призначення, керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору». Таким чином, Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності, затверджений цією постановою для органів місцевого самоврядування носить рекомендаційний, а не імперативний характер.
Отже, станом на 27.09.2017 року і фактично до 28.03.2018 року, положенням відповідно до якого мав обиратися на основі конкурсного відбору директор Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області, було Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії, затверджене рішенням ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 22.12.2016 № 181, яке було прийняте радою у межах наданих їй законом повноважень та в установленому законом порядку і позивачем не оскаржувалося.
Тому, розпорядження голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації від 27.09.2017 № 313 „Про оголошення конкурсу на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області” було прийняте на виконання рішення ОСОБА_6 районної ради Рівненської області від 22.12.2016 № 181 „Про внесення змін до Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії”.
Щодо аргументів представника позивача щодо неповноважності конкурсної комісії через включення до неї надміру представників влади, та осіб які не передбачені Законом України «Про загальну середню освіту», судом встановлено наступне.
Як встановлено ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об'єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.
Так, ОСОБА_6 районною державною адміністрацією було прийнято розпорядження від 24.11.2017 року №401 «Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області» яким затверджено склад конкурсної комісії з відбору керівника Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області.
Склад комісії є наступним:
-ОСОБА_7, депутат ОСОБА_6 районної ради Рівненської області по Веснянському виборчому округу, за згодою;
-ОСОБА_13, представник трудового колективу, за згодою;
-ОСОБА_8, представник громадської організації «Корецька Варта»;
-ОСОБА_14, представник батьківського колективу, за згодою;
-ОСОБА_12, голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, культури, спорту та у справах молоді, за згодою (замінена на ОСОБА_17 Васильовича- голову постійної комісії районної ради голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, освіти, культури, спорту та у справах молоді);
-ОСОБА_11, голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та податків, транспорту, зв'язку, підприємництва та інвестиційної діяльності, за згодою;
-ОСОБА_9, заступник голови ОСОБА_6 райдержадміністрації;
-ОСОБА_10, Веснянський сільський голова, за згодою;
-ОСОБА_18, начальник управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 райдержадміністрації;
ОСОБА_19, спеціаліст групи централізованого господарського обслуговування управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 райдержадміністрації, секретар комісії.
Як вбачається з вказаного вище розпорядження та дослідженого протоколу №2 конкурсної комісії від 13.12.2017 року у засіданні конкурсної комісії відповідно до вимог ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» приймали участь представник засновника, а саме, Веснянський сільський голова ОСОБА_10 від трудового колективу – ОСОБА_13; від громадського об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти була включена ОСОБА_14 – представник батьківського колективу Веснянської ЗОШ І-ІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради; від громадського обєднання – ОСОБА_8
При цьому, суд вважає необґрунтованим посилання позивача на безпідставне включення до складу конкурсної комісії депутатів районної ради (ОСОБА_7, ОСОБА_17, ОСОБА_11П.) оскільки депутати районної ради , які відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» є представниками інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, мають право бути включеними до складу зазначеної комісії для представлення інтересів відповідної територіальної громади.
Також, суд вважає правомірним та обґрунтованим включення до складу комісії спеціаліста у сфері освіти, а саме: - ОСОБА_18 - начальника відділу освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації та профільного заступника голови ОСОБА_6 районної державної адміністрації – ОСОБА_9
При цьому, суд вважає, що не суперечить Закону України «Про загальну середню освіту» включення до складу конкурсної комісії спеціаліста групи централізованого господарського обслуговування управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації ОСОБА_19, яка виконувала функції секретаря.
Відсутність в складі конкурсної комісії представника громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці суд не вважає суттєвим порушенням, яке категорично вплинуло на процедуру конкурсу з огляду на те, що у ОСОБА_6 районі відсутнє таке об’єднання.
Крім цього, в судовому засіданні встановлено, що під час проведення конкурсного відбору 13 грудня 2017 року позивачем жодних відводів членам конкурсної комісії заявлено не було, жодних зауважень та заперечень, щодо проведення конкурсу також не було подано.
Таким чином, судом встановлено, що 13 грудня 2017 року конкурсною комісією ОСОБА_6 районної державної адміністрації, було проведено конкурс, щодо визначення переможця на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області з дотримання вимог ч.2 ст.26 Закону «Про загальну середню освіту» з врахуванням змін внесеним Законом України «Про осіту», які набрали законної сили 28.09.2017 року.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дії відповідачів під час прийняття рішення конкурсної комісії оформленого протоколом № 2 конкурсної комісії від 13.12.2017 року, рішення ОСОБА_6 районної ради «Про погодження кандидатури на посаду директора Веснянської загальноосвітньої школи І-III ступенів ОСОБА_6 районної ради Рівненської області» від 01 березня 2018 року № 354 та наказу управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації «Про призначення ОСОБА_4В.» від 06 березня 2018 pоку № 24-К відповідають вимогам Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", «Про освіту», «Про загальну середню освіту", а отже, підстави для скасування рішень та наказу відсутні.
В судовому засіданні не знайшли свого підтвердження факти, викладені у позовній заяві, а тому, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовної заяви, оскільки її доводи не спростовують встановлених у судовому засіданні обставин справи, а, отже, у задоволенні позовної заяви необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 7, 12, 76-79, 89, 263, 264, 265, 268, 272, 273, 352, 354 ЦПК України, суд-
вирішив:
В задоволенні позову ОСОБА_5 до ОСОБА_6 районної державної адміністрації, ОСОБА_6 районної ради Рівненської області, Управління освіти, молоді та спорту ОСОБА_6 районної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4 про визнання протиправними та скасування рішень та наказу - відмовити повністю.
Апеляційна скарга може бути подана до Рівненського апеляційного суду через Корецький районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Опришко П.З.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 14 листопада 2018 року