
справа № 563/1670/18
УХВАЛА
14 листопада 2018 року
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Загородько Н.А., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії посадових осіб Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, -
встановив :
06.11.2018 року до суду надійшла скарга ОСОБА_1 на дії посадових осіб Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.
Зазначена скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та Закону України Про міжнародне приватне право , законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною радою України.
Згідно зі ст. 19 ЦПК України загальні суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
При здійсненні правосуддя у цивільних справах суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором ( ст. 5 ЦПК).
Враховуючи те, що ОСОБА_1 оскаржує дії державного виконавця в порядку ст.447 ЦПК України, то як вбачається із роз'яснень, викладених у п.п. 13,17 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07 лютого 2014 року Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах , скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Частиною 5 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Дана норма закону узгоджується із вимогами п. а ч. 1 ст. 449 ЦПК України, якою встановлено, що скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.
У скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову про накладання на боржника штрафу від 29.08.2018 року ВП №31692600, однак даних, коли саме останній дізнався або повинен був дізнатись про порушення своїх прав не наведено, тому обчислити строк суд не має можливості.
Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України, заява подається до суду у письмовій формі і підписується позивачем, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду. Подана скарга не підписана ОСОБА_1
Згідно із ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У скарзі ОСОБА_1 орган провадження зазначено Здолбунівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області. Тоді як постанову, яку просить скасувати заявник, винесено головним державним виконавцем Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненської області. Також прізвище та ім'я скаржника вказуються за даними паспорта, проте до скарги не долучено копії паспорта.
За таких обставин скаргу необхідно залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд –
ухвалив :
Скаргу ОСОБА_1 на дії посадових осіб Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненської області - залишити без руху.
Надати скаржнику строк для виправлення недоліків скарги, які вказані в ухвалі, протягом п'яти днів з часу отримання копії ухвали суду.
Копію ухвали надіслати для відома скаржнику.
Роз’яснити скаржнику, що в разі якщо у строк, встановлений судом, недоліки скарги не будуть усунуті, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: