
Номер провадження 3/243/3232/2018
Номер справи 243/10636/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«15» листопада 2018 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Горлівки Донецької області, громадянки України, не заміжньої, працюючої директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерус», РНОКПП: НОМЕР_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
25 жовтня 2018 року при розгляді матеріалів камеральної перевірки з питання повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом за період з 19 серпня 2018 року по 05 вересня 2018 року директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерус», ЭДРПОУ 30014232, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, встановлено, що керівник ОСОБА_1, вчинила правопорушення у зв'язку з встановленням факту заниження та сплатою податкових зобов'язань до бюджету згідно податкової Декларації платника з єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за І півріччя 2018 року вх. № 9151751798 від 23 липня 2018 року, термін сплати - 19 серпня 2018 року, фактична дата сплати - 05 вересня 2018 року. Порушено п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 та п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, та тим самим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, хоча про місце, дату та час судового засідання була повідомлена належним чином (а.с.10). Про причини своєї неявки суд не повідомила.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення № 6 від 25 жовтня 2018 року з якого вбачається, що 25 жовтня 2018 року при розгляді матеріалів камеральної перевірки з питання повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом за період з 19 серпня 2018 року по 05 вересня 2018 року директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерус», ЭДРПОУ 30014232, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, встановлено, що керівник ОСОБА_1, вчинила правопорушення у зв'язку з встановленням факту заниження та сплатою податкових зобов'язань до бюджету згідно податкової Декларації платника з єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за І півріччя 2018 року вх. № 9151751798 від 23 липня 2018 року, термін сплати - 19 серпня 2018 року, фактична дата сплати - 05 вересня 2018 року. Порушено п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 та п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (а.с.4) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 163-2, 283, 284, 286 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 85 гривень (вісімдесят п'ять гривень) на р/р: 31114106005075, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу Слов'янське УК/м. Слов'янськ/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, судовий збір у розмірі 352 гривні 40 копійок.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов?янського
міськрайонного суду Т.А. Хаустова