Ухвала суду № 77853664, 14.11.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2018
Номер справи
0640/4524/18
Номер документу
77853664
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про зупинення провадження у справі)

14 листопада 2018 року м. Житомир справа № 0640/4524/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Капинос О.В.,

розглянувши у письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов"язання здійснити виплату частини пенсії у розмірі 12751,20 грн.,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить:

- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити виплату (одним платежем) на його користь частини пенсії за вислугою років, невиплаченої за період з 01.01.2018 по 31.08.2018 (а саме невиплачених 50% суми підвищення пенсії), у розмірі 12751, 20 грн.;

- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснювати у подальшому (починаючи з 01.09.2018) виплату на його користь пенсії за вислугою років у повному обсязі (у тому числі з виплатою 100% суми підвищення пенсії).

В обґрунтування позову зазначає, що перерахунок і виплата пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ здійснюється у відповідності до вимог статей 52, 63 даного Закону, а не у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з посиланням на пункти 1, 2 якої відповідач не виплачує в повному обсязі суми, на яку була підвищена пенсія .

Ухвалою суду від 25 вересня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

17 жовтня 2018 року в канцелярії суду зареєстровано відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на адміністративний позов, в якому просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на той факт, що Управління діяло у межах чинного законодавства.

17 жовтня 2018 року в канцелярії суду зареєстровано клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про призначення адміністративної справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом сторін та зупинити провадження у справі №0640/4524/18 до набрання законної сили справ №826/4958/18, №826/4979/18, які перебувають на розгляді в Окружному адміністративному судді міста Києва.

Ухвалою суду від 18 жовтня 2018 року задоволено клопотання представника відповідача та призначено адміністративну справу №0640/4524/18 до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом сторін, які беруть участь у справі на 06 листопада 2018 року 11:30.

23 жовтня 2018 року у канцелярії суду зареєстровано відповідь ОСОБА_1 на відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якій просив суд відмовити у задоволенні клопотання про зупинення провадження, оскільки твердження відповідача викладені у клопотанні про зупинення не стосуються заявлених ним позовних вимог.

13 листопада 2018 року в канцелярії суду зареєстровано клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності та відмовити у задоволені клопотання про зупинення провадження.

14 листопада 2018 року представником Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подано до канцелярії суду заяву про розгляд питання про зупинення провадження у порядку письмового провадження.

Зважаючи на подані учасниками справи клопотання та керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути питання про зупинення провадження у справі в порядку письмового провадження.

Дослідивши доводи заявленого клопотання, заперечення позивача та матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Обгрунтовуючи клопотання про зупинення провадження у справі представник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зазначає, що предметом розгляду даної справи є покладення обов"язку щодо виплати з 01.01.2018 перерахованої пенсії у розмірі 100%, що суперечить положенням Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Вказує, що на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва знаходяться справи №826/4958/18 та №826/4979/18, предметом спірних відносин в яких є оскарження окремих положень Постанови №103 щодо порядку проведення перерахунку пенсії та здійснення виплати перерахованих сум.

В той же час позивач заперечує щодо зупинення провадження та зазначає, що суть його позовних вимог не є тотожною суті позовних вимог, що розглядаються у рамках вказаних справ, так як він не оскаржує положення Постанови 103. При цьому, незалежно від результатів розгляду цих справ, зобов"язання відповідача, яке встановлене Законом і яке полягає у необхідності повної виплати нарахованої пенсії, не зміниться.

Вирішуючи питання щодо зупинення провадження, суд вважає, що воно підлягає задоволенню з огляду на те, що перерахунок пенсії позивачу здійснювався згідно ст. 63 Закону №2262-ХІІ та Постанови № 103, яка була прийнята на виконання цієї статті Закону. Тобто, спірні правовідносини регулюються як Законом №2262-ХІІ, так і положеннями Постанови №103 .

В той же час, обґрунтовуючи своє клопотання, відповідач просить зупинити провадження у справі до розгляду Окружним адміністративним судом м.Києва справ №826/4958/18 та №826/4979/18.

З таким обґрунтуванням суд погоджується частково, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що згідно з відомостями з офіційного сайту "Єдиний державний реєстр судових рішень" ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 05.04.2018 відкрито провадження у адміністративній справі №826/4958/18 за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам" від 21.02.2018 №103; про визнання незаконними змін до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103; про визнання незаконним Додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

З даної ухвали вбачається, що підставою звернення до суду слугувало порушення порядку реєстрації нормативно - правового акту.

Крім того, в провадженні Окружного адміністративного суду м.Києва перебуває справа №826/4979/18 за позовом до Кабінету Міністрів України, предметом оскарження в якій є, зокрема, п.1 та п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Відповідно до ухвали суду від 02.04.2018 про відкриття провадження у справі як підстава позову вказано те, що оскаржувані пункти постанови № 103 прийняті всупереч вимогам Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", оскільки останніми не передбачено поетапне проведення перерахунку пенсії.

Отже, враховуючи ту обставину, що підставою позову ОСОБА_1 є незгода з підвищенням його пенсії поетапно, ця підстава є тотожною з підставою позову в адміністративній справі №826/4979/18, яка розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Таким чином, оскільки при розгляді адміністративної справи №826/4979/18 судом буде надаватися оцінка відповідності положень п.2 Постанови КМУ № 103 вимогам Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо поетапного проведення перерахунку пенсії, рішення суду в цій справі буде впливати на вирішення спору у справі 0640/4524/18.

З урахуванням наведеного та враховуючи, що територіальні управління Пенсійного фонду України під час здійснення перерахунку пенсії керуються положеннями оскаржуваної постанови Кабінету Міністрів України, суд приходить до висновку про часткове задоволення клопотання відповідача про зупинення провадження у справі №0640/4524/18, а саме до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/4979/18.

Щодо клопотання в частині зупинення провадження у даній справі до вирішення адміністративної справи №826/4958/18 Окружного адміністративного суду м.Києва, то суд не вбачає підстав для його задоволення, оскільки підставою для оскарження Постанови №103 вказано порушення порядку реєстрації нормативно - правового акту, яке, як вважає суд, не буде мати значення для вирішення даної справи по суті.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Частиною 4 ст. 236 КАС України визначено, що про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити частково.

Зупинити провадження в адміністративній справі № 0640/4524/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов"язання здійснити виплату частини пенсії у розмірі 12751,20 грн. до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/4979/18.

В іншій частині клопотання відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Капинос

інші причини зупинено провадження до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/4958/18.