
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про встановлення судового контролю
12 листопада 2018 р. Справа №805/1238/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі
за позовом ОСОБА_1
до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності щодо припинення виплати пенсії з 01 лютого 2017 року, зобов'язання нарахувати та виплатити пенсію з 01 лютого 2017 року.
11 квітня 2018 року Донецьким окружним адміністративним судом було прийнято рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2017 року.
Зобов'язано Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 лютого 2017 року.
Стягнуто з Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати з судового збору у розмірі 704,80 гривень.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 11 квітня 2018 року набрало законної сили 15 травня 2018 року.
21 червня 2018 року на виконання рішення суду видано два виконавчих листа.
02 листопада 2018 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява від ОСОБА_1 про встановлення судового контролю.
В обґрунтування заяви посилається на те, що рішення суду набрало законної сили, однак на теперішній час відповідачем не виконано, у зв'язку з чим, просить встановити судовий контроль.
Розглянувши заяву позивача про встановлення судового контролю та матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Положенням ч. 2 ст. 372 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
З наведеного слідує, що рішення суду, яке набрало законної сили є обов'язковим для учасників справи, а також для всіх органів, установ та організацій, посадових чи службових осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Конституційний Суд України у рішенні від 30.01.2003 року №3-рп/2003 у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого та прокурора зауважив, що «правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах» (абзац десятий пункту 9 мотивувальної частини).
У рішенні від 30.06.2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
Європейський Суд з прав людини у рішенні від 07.05.2002 року у справі «Бурдов проти Росії» визначив, що у контексті статті 6 Конвенції виконання судового рішення, прийнятого будь-яким судом, має розглядатися як складова «судового розгляду».
З огляду на викладене, встановлення судом контролю за виконанням судового рішення є заходом для забезпечення конституційного права громадянина на судовий захист.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 року у справі «Класс та інші проти Німеччини», «із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури».
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області реорганізовується шляхом злиття.
Постановою Кабінету Міністрі в України від 08 листопада 2017 року № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України», наказом Пенсійного фонду України від 14 листопади 2017 року № 228 «Про заходи виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 821», наказом головного управління Пенсійного фонду України від 17 листопада 2017 року № 499 «Про заходи у зв'язку з реорганізацією деяких територіальних органів Фонду області», наказом Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20 листопада 2017 року № 358 «Про заходи у зв'язку з реорганізацією Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області» та наказом управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області від 20 листопада 2017 року № 158 «Про затвердження Плану заходів з проведення реорганізації управління шляхом злиття» Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області та управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області 01 червня 2018 року реорганізовані шляхом злиття в Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 42172734, юридична адреса: 84500, Доненька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35. Новостворене управління є правонаступником усіх прав та обов'язків Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області та управління Пенсійного фонду України в м. Красний Лиман Донецької області.
Відповідно до безкоштовного витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 31 травня 2018 року утворено Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області код ЄДРПОУ 42172734. Таким чином, правонаступником у сфері виконуваних функцій Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37868797) є Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734).
Зважаючи на обставини даної справи, суд, з метою відновлення порушених прав позивача, на виконання завдань адміністративного судочинства, визначених частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі.
А відтак, суд вважає за доцільне зобов'язати Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області яке є правонаступником Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області у місячний строк з дати отримання ухвали суду від 12 листопада 2018 року подати до суду звіт про виконання судового рішення.
Керуючись ч. 9 ст. 205, статтями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 370, 372, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов'язати Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області яке є правонаступником Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області у місячний строк з дати отримання ухвали Донецького окружного адміністративного суду про встановлення судового контролю від 12 листопада 2018 року подати до суду звіт про виконання судового рішення у справі № 805/1238/18-а за позовом ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Повний текст ухвали складено та підписано 12 листопада 2018 року.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Голубова Л.Б.