
Справа № 766/4337/17
н/п 2-а/766/664/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Дорошинської В.Е.
при секретарі Кирпиченко І.А.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Херсонської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на той факт, що адміністративною комісією при виконавчому комітеті Херсонської міської ради від 01.03.2017 року її було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП у виді штрафу у розмірі 850 грн. Вважає, що постанова є незаконною та необґрунтованою та винесена з порушенням норм процесуального та матеріального права. Комісія підійшла формально до встановлення обставин справи. Просить суд скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Херсонської міської ради від 01.03.2017 року про накладення на ОСОБА_1 штрафу у розмірі 850 грн.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 24.09.2018 року, справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до вимог ст. 162 КАС України сторони в судове засідання не викликалися, проте відповідачу було встановлено строк в п'ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження на подачу відзиву на позовну заяву.
Представником відповідача до суду надано квитанцію про сплату ОСОБА_1 адміністративного штрафу 850 грн. за спірною постановою.
Положеннями ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.
У відповідності до ч.ч.1,2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, коли маються підстави для звільнення від доказування. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Судом встановлено, що постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Херсонської міської ради від 01.03.2017 року, ОСОБА_1, згідно ст.152 КУпАП притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі 850 грн., а саме за те, що остання не забезпечила своєчасного та якісного вивезення твердих побутових відходів з контейнерного майданчика по пр-ту Будівельників 1-а.
Згідно зі ст.152 КУпАП. порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 219 КУпАП встановлює, що виконавчі комітети міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 КУпАП.
Згідно наданої відповідачем квитанції від 16.05.2017 року, ОСОБА_1, після винесення оскарженої постанови, сплатила суму адміністративного штрафу у розмірі 850 грн.
Враховуючи вищенаведене, оскільки відповідач виніс оскаржувану постанову в межах повноважень та у спосіб передбачений Законом, а позивач сплатила за вказаною постановою адміністративний штраф, фактично визнав свою провину, суд вважає, що адміністративний позов, в межах заявлених вимог, задоволенню не підлягає.
Керуючись Конституцією України, ст.ст. 4-14, 77, 241-246, 250, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В :
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Херсонської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляції в 10-денний строк з дня її проголошення.
Суддя В.Е. Дорошинська