Постанова № 77834902, 14.11.2018, Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
14.11.2018
Номер справи
473/3847/18
Номер документу
77834902
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 473/3847/18

П О С Т А Н О В А

іменем України

"14" листопада 2018 р. м.Вознесенськ

Вознесенський міськраойнний суд Миколаївської області в складі

головуючої судді Миронова О.В.,

за участю секретаря Туришевої К.В.,

прокурора Ватуліної А.І.,

захисника ОСОБА_1,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2,

розглянувши адміністративну справу про вчинення корупційного правопорушення, яка надійшла від управління захисту економіки в Миколаївської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Миколаєва, українки, громадянки України, з вищою освітою, не працює, , заміжньої, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1

за ч.1 ст.172-6 Кодекс України про адміністративні правопорушення, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до розпорядження №185 рк від 31.12.2010 року Вознесенського міського голови ОСОБА_2 призначена на посаду спеціаліста відділу розвитку житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради з 04 січня 2011 року.

Відповідно до підп. «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, як посадова особа органу місцевого самоврядування, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в підпункт В п. 1 ст. 3 цього ж Закону, посадові особи органів місцевого самоврядування, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» 1975-УІІІ від 23.03.2017 року, розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом такого змісту а саме:продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Але ОСОБА_2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік подала лише 10.05.2017, не маючи поважних причин для неподання декларації своєчасно, чим допустила порушення встановленого строку подання вказаної декларації.

Також, згідно розпорядження №158 - рк від 11 серпня 2017 року Вознесенського міського голови, ОСОБА_2, призначена на посаду головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Управління комунальної власності Вознесенської міської ради.

Відповідно до підп. «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, як посадова особа органу місцевого самоврядування, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

22 лютого 2018 року, згідно розпорядження секретаря Вознесенської міської ради №53-рк, ОСОБА_2 28.02.2018 року було звільнено з посади головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Управління комунальної власності Вознесенської міської ради за згодою сторін.

Згідно абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи місцевого самоврядування, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

ОСОБА_2 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, не пізніше дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 28.02.2018 року.

Але, ОСОБА_2, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, лише 13.09.2018 року.

В судовому засіданні ОСОБА_2 винною себе в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнала частково, зазначивши, що вона дійсно працювала головним спеціалістом відділу розвитку житлово-комунального господарства до жовтня 2011 року. З жовтня 2011 року по серпень 2017 року вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною. В серпні 2017 року вона була переведена на посаду головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Управління комунальної власності Вознесенської міської ради. 28.02.2018 року була звільнена з цієї посади за власним бажанням. Винною себе визнає в частині не подання декларації в день звільнення, що ж стосується подання декларації за 2016 рік, то в 2017 році вона кілька разів намагалась її подавати, але через некоректну роботу сайту, не могла її подати і подала лише 10.05 2017 року.

Але, вина ОСОБА_2, в частині несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік та декларації перед звільненням, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Так, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення з огляду на положення п.п.В п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" оскільки відповідно до розпорядження №185 рк від 31.12.2010 року Вознесенського міського голови ОСОБА_2 Призначена на посаду спеціаліста відділу розвитку житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради з 04 січня 2011 року, а згідно розпорядження №158 - рк від 11 серпня 2017 року Вознесенського міського голови ОСОБА_2, призначена на посаду головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Управління комунальної власності Вознесенської міської ради.

Тому, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначений суб'єкт зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом такого змісту а саме:продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше..

Але ОСОБА_2 в передбачений Законом України "Про запобігання корупції" строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2016 рік не подала, без поважних причин.

Декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік подана ОСОБА_2 10 травня 2018 року, що підтверджується скріншотом сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Доводи ОСОБА_2 та її захисника про те, що в 2017році вона несвоєчасно подала декларацію за 2016 рік, через некоректну роботу сайту, не можуть бути прийняті судом до уваги, так як не надано жодного доказу на підтвердження даних доводів.

22 лютого 2018 року, згідно розпорядження секретаря Вознесенської міської ради №53-рк, ОСОБА_2 28.02.2018 року було звільнено з посади головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Управління комунальної власності Вознесенської міської ради за згодою сторін.

Згідно абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи місцевого самоврядування, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", а також на виконання Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.16 р. № 3 «Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено, що Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення, а якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Звільнення ОСОБА_2 відбулося за згодою сторін. Таким чином ОСОБА_2 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення її діяльності. Тоді як декларація була подана ОСОБА_2 лише 13.09.2018 року, що підтверджується скріншотом сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Звідси, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172 -6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Також, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_2. у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172 - 6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Під час розгляду справи судом з'ясовано що, ОСОБА_2 має на утриманні двох неповнолітніх дітей, виключно позитивно характеризується. звідси необхідно накласти адміністративне стягнення, з урахуванням ч. 2 ст.36 КУпАП, в межах санкції частини першої даної статті у вигляді мінімального розміру штрафу.

Суд не знаходить підстав для застосування щодо ОСОБА_2 ст.22 КУпАП.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Також, згідно протоколу №195 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складеного оперуповноваженим Управлінням захисту економіки Національної поліції, ОСОБА_2 в 2017 році була посадовою особою місцевого самоврядування. Звідси, відповідно до п.п.В п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_2, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції". Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в підпункт БВ п. 1 ч. 1 ст. 3 цього ж Закону, посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. ОСОБА_2, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік подав лише 04.04.2018 року, не маючи поважних причин для неподання декларації своєчасно, чим допустила порушення встановленого строку подання вказаної декларації.

Таким чином, згідно протоколу, про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на викоання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, не визнала та пояснила, що декларацію за 2017 рік вона несвоєчасно подала через те, що в неї змінилася адреса електронної скриньки і вона не мала змоги на сайті НАЗК подати декларацію. З 02 березня 2018 року вона активно почала звертатися до служби підтримки сайту НАЗК . 02.03.2018 року вона написав листа-звернення по електронній пошті на сайт support@nazk.gov.uа з інформацією про те що, в неї змінилася адреса електронної пошти. Також, аналогічний лист звернення вона направила також 12.03.2018 року, 17.02.2018 року, 29 березня 2018 року. Відповідь з сайту support@nazk.gov.uа вона отримала 02 квітня 2018 року, яка вказувала на алгоритм дії в раді зміни поштової скриньки. ОСОБА_2 зразу виконав всі зазначені в рекомендації дії, але доступ до подання декларації отримала лише 04.04.2018 року і одразу подала декларацію.

Відповідно до ч. 1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно ч.2 ст.7 та ст. 245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи. Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи та на достатніх доказах.

Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне поданння декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави чи місцевого самоврядування..

Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а відповідальність настає лише за умови, що особа усвідомлювала протиправний характер своїх дій і мала прямий умисел, спрямований на несвоєчасне поданння декларації особи, уповноваженої на виокнання функції держави чи місцевого самоврядування, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.

Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склад правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП є формальним, обов'язковим елементом його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто умисне несвоєчасне повідомлення поданння декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави чи місцевого самоврядування а тому, орган, уповноважений на складання протоколу про адміністративне правопорушення та прокурор, що приймає участь в розгляді таких протоколів судом, зобов'язані довести суду наявність в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності за вчинення цього адміністративного правопорушення, умислу на несвоєчасне поданння декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави чи місцевого самоврядування.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення з огляду на положення п.п.В п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції".

Тому, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначений суб'єкт зобов'язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

ОСОБА_2 в передбачений Законом України "Про запобігання корупції" строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік не подала, а подала лише 04.04.2018 року.

Але, як було встановлено під час судового засідання. ОСОБА_2, приймала активні дії для своєчасного подання декларації особи, уповнвоаженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується, скріншотом переписки ОСОБА_2 з сайтом технічної підтримки support@nazk.gov.uа, згідно якого ОСОБА_2 02.03.2018 року, 12.03.2018 року, 17.03.2018 року, 29.03.2018 року, 02.04. 2018 року зверталась з повідомленням про зміни поштової скриньки та повідомлення про те, що вона не може авторизуватись для входу в НАЗК. Тільки 02.04.2018 року ОСОБА_2 була повідомлена про те, що її заявка ро зміну ЕПЦ була успішно прийнята, а також вона була повідомлена про те, що на час розгляду заявки вона не зможе користуватись реєстром та про те, що заявки розглядаються протягом одного робочого дня.

Тобто, з вищевикладеного вбачається, що у ОСОБА_2 був відсутній умисел, спрямований на несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Більш того, ОСОБА_2 приймала активні дії та намагалася зробити все можливе, для своєчасного подання декларації.

Звідси суд вважає, що в діях ОСОБА_2 відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, що стосується декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік..

Згідно з пунктом 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, стосовно несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (за протоколом про адміністративне правопорушення №194 від 27.09.2018 року, за протоколом про адміністративне правопорушення №196 від 27.09.2018 року) і, з застосуванням ч.2 ст.36 КУпАП, накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 ( вісімсот п'ятдесят ) грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп., які сплатити на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (за протоколом про адміністративне правопорушення №195 від 27.09.2018 року) відносно ОСОБА_2 - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Вознесенського

міськрайонного суду О.В.Миронова