
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
14 листопада 2018 р. № 813/2185/17 Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., за участю секретаря судового засідання Іванес Х.О., за участю : представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про витребування доказів у адміністративній справі за позовом Фермерського господарства «Пчани-Денькович» до Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
в с т а н о в и в:
Фермерське господарство «Пчани-Денькович» звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11.12.2017 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.03.2018 року, в адміністративній справі №813/2185/17, позов Фермерського господарства «Пчани-Денькович» до Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень було задоволено повністю.
Не погодившись із висновками суду першої та апеляційної інстанцій, відповідач - Головне управління ДФС у Львівській області звернувся із касаційною скаргою до Верховного Суду.
Так, постановою Верховного Суду від 26.06.2018 року було задоволено частково касаційну скаргу відповідача, скасовано постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11.12.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.03.2018 року, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
03.08.2018 року справа була надіслана Верховним Судом до Львівського окружного адміністративного суду для розгляду та надійшла до суду 30.08.2018 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.
Відповідно до вимог статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України та за результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, адміністративну справу №813/2185/17 передано на розгляд головуючому судді Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2018 р прийнято справу до провадження.
Представником позивача подано клопотання про витребування додаткових доказів, а саме від Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області детальний розрахунок сум штрафних санкцій з обгрунтуванням вихідних даних для визначення 10% сум штрафних санкцій виставлених у оскаржуваних податкових повідомленнях-рішеннях.
Представник відповідача в судовому засіданні щодо витребування доказів поклався на думку суду.
При прийнятті ухвали, суд виходив з наступного.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 3 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З огляду на наведене, з метою об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати від Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області детальний розрахунок сум штрафних санкцій з обгрунтуванням вихідних даних для визнання 10% сум штрафних санкцій виставлених у оскаржуваних податкових повідомленнях-рішеннях.
Керуючись ст.ст. 77, 80, 181, 248, суд, -
постановив:
1. Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
2. Витребувати від Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області детальний розрахунок сум штрафних санкцій з обгрунтуванням вихідних даних для визначення 10% сум штрафних санкцій виставлених у оскаржуваних податкових повідомленнях-рішеннях №0001231201, №0001241201, №0001251201 від 03.05.2017 р.
3. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня одержання цієї ухвали.
Відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд згідно п. 3 ч. 1 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Суд згідно п. 4 ч. 2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Гулкевич І.З.