
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
06 листопада 2018 р. Справа № 0240/2983/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Альчука Максима Петровича,
розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: 60 будинок офіцерів (площа Перемоги, 1, м. Вінниця, 21009, ЄДРПОУ 08540799)
до: ОСОБА_1 адміністративних послуг Вінницької міської ради (21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 59, код ЄДРПОУ 37617775)
про: зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся 60 будинок офіцерів з адміністративним позовом до ОСОБА_1 адміністративних послуг Вінницької міської ради, в якому просить:
зобов'язати ОСОБА_1 адміністративних послуг Вінницької міської ради видалити (скасувати) реєстраційний запис про 60 будинок офіцерів № 1 174 120 0000 009164 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внесення відомостей про місцезнаходження 60 будинку офіцерів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань суперечить вимогам чинного законодавства, а саме: може призвести до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.
Відповідно до ухвали суду від 06.09.2018 року про відкриття провадження розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Відповідачем надано відзив на позовну заяву, згідно яких проти задоволення позовних вимог заперечує. Окремо зазначає, що під час внесення реєстраційного запису про 60 будинок офіцерів № 1 174 120 0000 009164 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач діяв у порядок та спосіб, визначений законом.
Позивачем надано відповідь на відзив згідно якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.
Відповідачем надано заперечення на відповідь на відзив, згідно яких просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 13.01.2001 року 60 будинок офіцерів внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з присвоєнням ідентифікаційного коду юридичної особи 09741264, про що свідчить довідка № 611/12, видана Головним управлінням оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України.
28.01.2011 року на підставі довідки про державну реєстрацію виконавчим комітетом Вінницької міської ради видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 644223 із зазначенням коду ЄДРПОУ 09741264 та дати первинної реєстрації 13.01.2011 року. Номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про зміну свідоцтва про державну реєстрацію 1 174 120 0000 009164.
ОСОБА_1 адміністративних послуг Вінницької міської ради від 21.08.2018 року № 04-00-011-385/9 позивачу повідомлено, що скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проводиться на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також, що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" та не передбачає проведення вищевказаної реєстраційної дії за заявницьким принципом.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" № 755-IV від 15.05.2003 року (в редакції, чинній на час внесення спірного реєстраційного запису) (далі - Закон № 755-IV) дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.
Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.
Об'єднання громадян, благодійні організації, політичні партії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, асоціації органів місцевого самоврядування, банки, торгово-промислові палати, фінансові установи (у тому числі кредитні спілки), біржі, інші установи та організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч. 1, 2 ст. 4 Закону № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема: перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці; перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації; внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру; оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.
Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом (ч. 3 ст. 4 Закону № 755-IV).
Згідно ч. 4. ст. 16 Закону № 755-IV до Єдиного державного реєстру не заносяться відомості, що становлять державну таємницю.
Частиною 1 ст. 17 Закону № 755-IV передбачено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Як свідчать матеріали справи відомості про 60 будинок офіцерів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено на підставі довідки № 611/12 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, виданої Головним управлінням оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України.
Отже, вчиняючи реєстраційний запис про 60 будинок офіцерів № 1 174 120 0000 009164 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, визначений законом.
При цьому як зазначає сам позивач, внесення відомостей про 60 будинок офіцерів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань здійснено у зв'язку із усними вимогами Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області, Пенсійного фонду, Державної податкової інспекції м. Вінниці, а також попередження про відмову в обслуговуванні 60 будинок офіцерів цими державними структурами та зняття з обліку у разі невиконання цієї вимоги.
Отже, видалення (скасування) реєстраційного запису про 60 будинок офіцерів № 1 174 120 0000 009164 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зумовить неможливість обслуговування позивача в органах Пенсійного фонду України, Державної казначейської служби України та Державної податкової інспекції.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Право на захист — це суб'єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: "Права і свободи людини і громадянина захищаються судом" (ст. 55 Конституції України).
Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.
Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Із аналізу вказаних норм слідує, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали та обставини справи, судом не встановлено обґрунтованих доводів позивача про порушення та/або обмеження прав останнього, у зв'язку із наявністю реєстраційного запису про 60 будинок офіцерів № 1 174 120 0000 009164 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази в їх сукупності суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити.
Згідно ст. 139 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову 60 будинок офіцерів (площа Перемоги, 1, м. Вінниця, 21009, ЄДРПОУ 08540799) до ОСОБА_1 адміністративних послуг Вінницької міської ради (21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 59, код ЄДРПОУ 37617775) про зобов'язання вчинити дії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Альчук Максим Петрович