
Провадження №2/760/3601/18
Справа №760/24024/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2018 року Суддя Солом"янський районний суд м. Києва Лазаренко В.В.. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернувся до суду з позовом і просить визнати протиправними дії Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації про відмову в прийнятті на соціальний квартирний облік та зобов`язати відповідача прийняти її на соціальний квартирний облік.
Посилається в позові на те, що з 07 травня 2009 року вона перебувала на квартирному обліку в Подільській районній в м. Києві державній адміністрації тобто факт її постійного проживання в м. Києві був перевірений.
З незрозумілих причин вона була знята з квартирного обліку без повідомлення про це.
24 вересня 2016 року вона звернулася до відповідача заявою про зарахування її на соціальний квартирний облік.
За результатом розгляду її заяви в зарахуванні на квартирний облік їй було відмовлено в зв`язку з тим, що вона не має постійної реєстрації в м. Києві, має тимчасову реєстрацію у філії Центру обліку бездомних громадян Київської міської державної адміністрації по АДРЕСА_1 строком на 6 місяців.
Крім того, її середньомісячний сукупний дохід за 2015 рік становить 10341, 91 гр. при нормі 1399, 00 гр., а строк реєстрації в м. Києві менше п`яти років.
Зазначила також, що з січня 2010 року вона за договором оперативної оренди майна № 9/10 від 17 березня 2010 року проживала в АДРЕСА_2 до вересня 2011 року.
Це встановлено рішенням Подільського районного суду м. Києва від 04 квітня 2013 року.
Крім того, з цього ж рішення вбачається, що вона була зареєстрована в АДРЕСА_3 до 2015 року включно і після зняття з реєстрації вона була позбавлена будь-якого житла, в зв`язку з чим тимчасово зареєстрована по АДРЕСА_1.
Крім того, правом на взяття на квартирний облік користуються особи, середньомісячний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу менший від величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством, а також якщо соціальне житло є єдиним місцем проживання.
З точки зору закону ці підстави не повинні існувати одночасно для прийняття на квартирний облік.
Виходячи з цього, вважає дії відповідача неправомірними і просить задовольнити позов.
Відповідач подав заперечення проти позову, вважаючи рішення законним і просить у позові відмовити.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» житловий фонд соціального призначення - сукупність соціального житла, що надається громадянам України, які відповідно до закону потребують соціального захисту.
Соціальний квартирний облік - облік громадян України, які користуються правом на соціальне житло і перебувають у черзі на його отримання.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.10 Закону соціальний квартирний облік здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування за місцем проживання громадян, які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, після набуття ними повної цивільної дієздатності відповідно до закону.
Правом взяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:
а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;
б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу в сумі менший від величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством;
в) внутрішньо переміщені особи, які не мають іншого житла для проживання на підконтрольній українській владі території або житло яких зруйновано (знищене) або пошкоджене до стану, непридатного для проживання, внаслідок проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Тобто, з точки зору закону ці три підстави є самостійними, кожна з яких окремо дає підстави для взяття особи на соціальний квартирний облік.
В пункті 1 Порядку взяття громадян на соціальний квартирний облік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 682 від 23 липня 2008 року, взяття громадян на соціальний квартирний облік здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування за місцем проживання громадян, які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) житлових будинків з житлового фонду соціального призначення, після набуття ними повної цивільної дієздатності відповідно до закону.
Встановлено що 24 вересня 2016 року позивачка звернулася до Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації з заявою про зарахування її на соціальний квартирний облік.
Розпорядженням Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації №818 від 02 листопада 2016 року в зарахуванні на соціальний квартирний облік позивачці було відмовлено.
Підстави для відмови у взятті на облік визначено пунктом 6 Порядку:
-у неповному обсязі відповідно до пункту 2 цього Порядку;
-які містять виправлення;
-що не підтверджують можливість визнання у встановленому порядку громадянина таким, що потребує надання соціального житла;
- які містять недостовірні відомості, що встановлено відповідним органом місцевого самоврядування.
Відмова у взятті громадянина на облік може бути оскаржена в судовому порядку.
Відповідно до п.2 Порядку до заяви про взяття громадянина на облік додаються такі документи:
-довідка про місце проживання та склад сім'ї за формою згідно з додатком 1 (за винятком громадян без визначеного місця проживання, які замість зазначеної довідки надають довідку про прийняття на обслуговування в заклад для бездомних осіб згідно з додатком 9 і довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи);
-копії документів, що посвідчують особу громадянина та членів його сім'ї;
-копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера громадянинові та членам його сім'ї;
-копії документів, що підтверджують право громадянина та членів його сім'ї на надання пільг під час взяття на облік;
-довідки про доходи громадянина та членів його сім'ї за попередній рік;
-відомості про вартість майна, що перебуває у власності громадянина та членів його сім'ї на момент взяття на соціальний квартирний облік.
З відзиву відповідача вбачається, що подані позивачкою документи відповідали вимогам, встановленим пунктом 2 Порядку.
За змістом ч. 1 ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За правилами ч. 1 ст. 20 ЦК України право на захист особа здійснює на свій розсуд.
Таким чином, законодавством України кожній особі гарантовано та закріплено право на судовий захист своїх прав та вільний вибір способів такого захисту.
Відповідно до ч.1 ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Докази, надані позивачкою в обґрунтування позову, є належними та відповідають способам доказування, визначених ст.ст.76-80 ЦПК України, і є достатніми для висновку суду про задоволення її вимог.
В свою чергу будь-яких доказів, які б спростовували приведені позивачкою докази, відповідач суду не надав, а тому приведені в відзиві обставини не можуть бути прийняті до уваги. Керуючись ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст.ст.1,10 Закону України « Про житловий фонд соціального призначення», Порядком взяття громадян на соціальний квартирний облік, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 682 від 23 липня 2008 року, ст. ст. 4, 5, 12, 13, 76 - 82, 141, 259, 263 - 265, 268, 273, 277, 279 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Зобов`язати Солом`янську районну в м. Києві державну адміністрацію повторно розглянути заяву ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, щодо взяття її на соціальний квартирний облік.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В. В. Лазаренко