Рішення № 77799828, 05.11.2018, Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
05.11.2018
Номер справи
676/4812/17
Номер документу
77799828
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 676/4812/17

Номер провадження 2-а/676/26/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2018 року м. Кам'янець - Подільський

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі головуючого судді Бондаря О.О.

з участю секретаря судового засідання Маневич І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Кам’янець – Подільської міської ради, Комунального підприємства «Муніципальна поліція», третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кам’янець – Подільської міської ради, Комунального підприємства «Муніципальна поліція», третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

В обгрунтування позову зазначає, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 є його сусідом, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2. В порушення норм санітарних правил та правил благоустрою міста ОСОБА_2 декілька років завів та утримує більше п'ятнадцяти кіз, які спричиняють незручності та дискомфорт проживання позивача та його родини. На зауваження щодо припинення порушень ОСОБА_2 не реагує. Утримання такої кількості кіз загрожує санітарному стану та завдає позивачу шкоду. Надані приписи працівників КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом в м.Кам'янець-Подільський» про дотримання санітарно-гігієнічних умов та правил при утримуванні тварин, а також при сприятливих погодніх умовах провести розчистку над лінією передач ОСОБА_2 не виконав, нестерпний запах триває. Відповідачами не вчинено жодних дій щодо усунення зазначених порушень норм санітарних правил та правил благоустрою міста ОСОБА_2

Уточнивши позовні вимоги позивач просить визнати дії Кам’янець – Подільської міської ради щодо невжиття заходів адміністративного реагування до ОСОБА_3 за порушення норми ст.152 КУпАП протиправними.

Зобов'язати Комунальне підприємство «Муніципальна поліція» Кам’янець – Подільської міської ради вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, а саме скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.152 КУпАП та передати матеріали на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кам’янець – Подільської міської ради.

Зобов'язати Кам’янець – Подільську міську раду в особі адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кам’янець – Подільської міської ради розглянути у відповідності до вимог Закону адміністративні матеріали, протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів благоустрою територій населених пунктів ОСОБА_4.

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 26.10.2018 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Кам’янець – Подільської міської ради про зобов’язання Кам'янець – Подільської міської ради в особі адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Кам'янці – Подільської міської ради розглянути у відповідності до вимог закону адміністративні матеріали , протокол про адміністративне правопорушення , передбачене ст.. 152 КУпАП про порушення державних стандартів , норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів , правил благоустрою населених пунктів ОСОБА_4 провадженням закрито, відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст..238 КАС України.

Позивач в судовому засіданні уточнений позов підтримав, просив позов задовольнити і пояснив що через дорогу навпроти домоволодіння позивача знаходиться домоволодіння ОСОБА_2, на території якого ОСОБА_2 утримує кози. Внаслідок утримання ОСОБА_5 кіз в значній кількості, то по сусідніх домоволодіннях розповсюджується неприємний , специфічний запах. Відповідачі не вживають всіх необхідних заходів по зобов’язанню ОСОБА_2 дотримуватись чинного законодавства при утриманні кіз.

Представник відповідача ОСОБА_6 міської ради ОСОБА_7 в судовому засіданні позов не визнала і пояснила, що вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою.

Представник Комунального підприємства «Муніципальна поліція» в судовому засіданні позов не визнав і пояснив , що працівники КП «Мінуципальна поліція» в складі комісії , створеної за розпорядженням міського голови приймали участь в обстеженні земельної ділянки і видали ОСОБА_2 припис про прибирання гною з території домоволодіння.

Третя особа - ОСОБА_2 в судовому засіданні вважає, що позов не підлягає задоволенню і пояснив, що він на території домоволодіння утримував до вісімнадцяти голів кіз різних поряд , з них було біля шести козлів. Він мав намір реалізовувати молоко на ринку. Однак кози розплодились і молока не давали. На час розгляду справи він утримує лише двох кіз та двох козлів. Всі тварини привиті і мають паспорти.

Вивчивши матеріали справи в повному об'ємі, заслухавши сторони, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 є його сусідом, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2. В порушення норм санітарних правил та правил благоустрою міста ОСОБА_2 утримував більше п'ятнадцяти кіз, які спричиняють незручності та дискомфорт проживання позивача та його родини. На зауваження щодо припинення порушень ОСОБА_2 не реагує.

З заяви ОСОБА_1 до міського голови м.Кам’янець-Подільського ОСОБА_8 від 18.01.2015 року вбачається, що позивач звернувся до міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 із клопотанням про вжиття заходів адміністративного реагування на порушення санітарних правил та правил благоустрою міста ОСОБА_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, який в порушення правил благоустрою завів та утримує кіз на території міста.

З відповіді №С/92-02-01 від 18.02.2016 року міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 вбачається, що працівниками КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом в м.Кам'янець-Подільський» надано приписи ОСОБА_2 про дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил при утримуванні тварин, а також при сприятливих погодних умовах провести розчистку дерев над лінією електропередач.

04.05.2016 року ОСОБА_1 повторно звернувся до міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 про надання відомостей про вжиті заходи.

З відповіді №с/729-02-01 від 03.06.2016 року міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 вбачається, що лист-звернення ОСОБА_1 направлено ОСОБА_6 міськрайонному відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний Центр Держсанепідемслужби» для відбору проб атмосферного повітря.

06.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до Кам’янець – Подільської міської ради про надання інформації та результати про вжиті заходи адміністративного реагування за результатами його звернення щодо приписів ОСОБА_2.

З відповіді міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 від 10.06.2016 року за №72 вбачається, що рішенням 55 сесії міської ради від 21.01.2014 року за №5/55 затверджено Правила благоустрою території міста ОСОБА_6. Підпунктами 5.8.1.-5.8.3,5.8.3.1.-5.8.3.9 пункту 5.8. Правил благоустрою території міста ОСОБА_6 прописано вимоги щодо утримання тварин.

16.05.2017 року ОСОБА_1 звернувся до міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 про вжиття заходів для усунення порушень правил благоустрою.

З листа-відповіді виконавчого комітету Кам’янець – Подільської міської ради від 19.06.2017 року за №с/727-02-01 вбачається, що працівниками КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом в м.Кам’янець-Подільський» надано приписи ОСОБА_2, проживаючому ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо проведення розчистки дерев. Умови припису виконано в повному обсязі, дерева розчищено.

З листа КП Хмельницький проектний інститут «Цивільпромбуд» від 13.03.2017 року за №9 вбачається, що відповідно до вимог ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень п.3.25* (с.12) відстань між житловим будинком за адресою: вул..Леваневського,12а в м.Кам’янець-Подільському та господарською сусідньою спорудою по вул..Леваневського,9 повинна складати мінімальну відстань -15 м.. Фактично ця відстань складає 11,25 м., що має порушення п.3.25 (с.12 ДБН 360-92**). Також має місце порушення вимог п.3.26 (с.13 ДБН 360-92**) щодо відстаней між житловим будинком та сусідньої садиби, сараю для утримання худоби.

28.08.2017 року ОСОБА_1 звернувся до міського голови Кам’янець – Подільської міської ради ОСОБА_8 із заявою та запитом про надання інформації про вжиті заходи для усунення порушень правил благоустрою.

З копії припису КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом в м.Кам’янець-Подільський» від 02.02.2016 року вбачається, що ОСОБА_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_5 зобов’язано дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і правил при утримуванні свійських тварин (кіз). При сприятливих погодних умовах провести розчистку дерев над лінією електропередач на приватному домоволодінні.

З листа ОСОБА_6 міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» від 16.06.2016 року за №249 вбачається, що за результатами досліджень щодо звернення ОСОБА_1 на нестерпний запах, який розповсюджується з домоволодіння №9 по вул..Леваневського,12 а, встановлено, що вміст аміаку в точці відбору проб атмосферного повітря перевищує разову гранично допустиму концентрацію в 2-2.35 рази згідно «Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами), затвердженими наказом МОЗ України №201 від 9.07.1997 року, про що складено протокол №290 від 15.06.2016 року дослідження повітря населених місць.

Розпорядженням в.о. міського голови ОСОБА_6 міської ради ОСОБА_9 від 26.01.2018 року за №36-р «Про створення комісії з обстеження умов утримання свійських тварин» створено комісію з обстеження умов утримання свійських тварин.

З акту роботи комісії з обстеження умов утримування свійських тварин та відбору проб атмосферного повітря від 31.01.2018 року вбачається, що на території домоволодіння №9 по вул..Леваневського у гр..ОСОБА_2 знаходиться 8 кіз, кози вигулюються на прибудинковій території постійно та утримуються безприв’язно.

З листа завідувача ОСОБА_6 міськрайонного відділу Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» від 05.02.2018 року за №65 вбачається, що на підставі звернення міського голови №1/02-15-411 від 29.01.2018 року щодо замірів та дослідження проб атмосферного повітря за адресою: вул..Леваневського,9,12а, встановлено дослідженням проб атмосферного повітря 31.01.2018 року за вказаною адресою перевищень гранично-допустимих концентрацій аміака не встановлено.

З протоколу №40 від 01.02.2018 року ОСОБА_6 міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» вбачається, що концентрація аміаку в атмосферному повітрі в зазначеній точці не перевищує гранично-допустимої концентрації (відповідно до вимог «Гранично-допустимих концентрацій хімічних речовин та біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць», затверджених постановою №15 т.в.о. головного державного санітарного лікаря України від 03.03.2015 року).

З рішення виконавчого комітету ОСОБА_6 міської ради від 09.09.1999 року за №1000 «Про надання права посадовим особам складати протоколи про адміністративні правопорушення» вбачається, що інспекторів по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста уповноважено складати протоколи по ст..152 КУпАП – порушення правил благоустрою міста (п.3 рішення).

Рішенням двадцять восьмої сесії ОСОБА_6 міської ради VІІ скликання від 28.02.2017 року за №20/28 перейменовано Комунальне підприємство Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом у місті ОСОБА_6 в комунальне підприємство «Муніципальна поліція» ОСОБА_6 міської ради.

Рішенням виконавчого комітету ОСОБА_6 міської ради від 05 грудня 2013 року за №1469 «Про уповноваження посадових осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення» уповноважено посадових осіб (інспекторів) Комунального підприємства «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом у місті ОСОБА_6», дільничних інспекторів Кам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст..152 КУпАП – порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів.

З п.5.8.2. Правил благоустрою території міста ОСОБА_6 55 сесії міської ради від 21.01.2014 року за №5/55 вбачається, що підприємства, установи, організації, юридичні та фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, громадяни - власники собак, котів та інших тварин зобов'язані суворо дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей.

П.5.8.3. Правил, при додержанні вимог цих Правил дозволяється утримувати тварин:

П.5.8.3.1. Правил, кількість тварин залежить від розміру та стану житлової площі помешкання, відповідно до ветеринарно-зоогігієнічних вимог, в яких проживає одна сім'я, а також у будинках, що належать громадянам на правах приватної власності. У квартирах, де проживає кілька сімей, допускається тримання собаки або кота лише за згодою всіх мешканців квартири.

П.5.8.3.2. Правил, собак, котів і хижих тварин у «Зоокутках», «Живих кутках» освітніх, санаторно-курортних і оздоровчих закладів з дозволу санітарно-епідеміологічних і ветеринарної служб.

П. 5.8.3.3. Правил, фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

П.5.8.3.4. Правил, спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку з урахуванням санітарних норм та правил.

Розділ 10 Правил визначає контроль у сфері благоустрою території міста та відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території міста та порядок відшкодування витрат на відновлення об’єктів благоустрою.

10.1. Контроль у сфері благоустрою населеного пункту спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших нормативно-правових актів та цих Правил.

10.2. Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється шляхом:

1) проведення перевірок території;

2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

10.3. Для здійснення контролю за станом благоустрою населеного пункту, виконанням цих Правил, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, створюється інспекція з благоустрою.

10.4. Інспекція з благоустрою населеного пункту відповідно до покладених на неї завдань:

- проводить рейди та перевірки територій та об'єктів населеного пункту щодо стану їх благоустрою;

- проводить рейди та перевірки додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;

- здійснює складання протоколів про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів для притягнення винних до відповідальності;

- забезпечує подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території населеного пункту;

- вживає заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують стан благоустрою населеного пункту;

- сприяє забезпеченню чистоти і порядку в населеному пункті, очищенню територій та об'єктів від побутових відходів, безгосподарського майна, самовільно розміщених об'єктів та елементів;

- приймає участь у контролі за якістю матеріалів і виробів та проведення робіт з будівництва, ремонтів та утримання територій та об'єктів благоустрою;

- здійснює контроль за виконанням заходів та приписів з приведення до належного стану територій та об'єктів благоустрою населеного пункту;

- приймає участь в обговоренні проектів благоустрою територій та об'єктів благоустрою населеного пункту, іншої технічної документації з питань благоустрою і вносить відповідні пропозиції на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

- вносить пропозиції щодо розвитку та поліпшення стану благоустрою територій населеного пункту, удосконалення Правил благоустрою території населеного пункту;

- приймає участь та безпосередньо розглядає звернення та скарги підприємств, установ, організацій і громадян з питань, що відносяться до компетенції інспекції з благоустрою населеного пункту;

- залучає громадських інспекторів з благоустрою до участі в перевірках;

- приймає участь у координації діяльності та навчанні громадських інспекторів з благоустрою;

- здійснює профілактику запобігання порушенням законодавства в сфері благоустрою населених пунктів;

- інформує відповідні сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи про результати рейдів та перевірок;

- готує матеріали та пропозиції на засідання колегій і нарад сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів з питань, що відносяться до компетенції інспекції з благоустрою населеного пункту, а також ініціює їх проведення.

10.5. Якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та надати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою (додаток 1).

10.6. Посадова особа контролюючого органу, яка під час перевірки об'єкта благоустрою виявила порушення вимог цих Правил, зобов'язана на винну особу скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (додаток 2).

10.7. При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.

У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

При складанні протоколу правопорушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.

Особа, яка виявила порушення, здійснює заходи щодо встановлення особи, винної у скоєнні правопорушення, шляхом направлення запитів до правоохоронних органів.

Після складення протоколу, він у п'ятиденний строк надсилається на розгляд до адміністративної комісії за місцем проживання порушника.

10.8. Справа про адміністративне правопорушення розглядається адміністративною комісією в п'ятнадцятиденний строк з дня отримання протоколу про адміністративне правопорушення.

На засідання адміністративної комісії запрошуються особи, відносно яких складено протокол про адміністративне правопорушення.

За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить постанову по справі.

10.9. Відшкодування майнової шкоди, заподіяної об'єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється у порядку, визначеному законодавством та цих Правил.

10.10. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області притягає винних осіб до адміністративної відповідальності за порушення містобудівного законодавства відповідно до статей 96, 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності».

10.11. Уповноважені працівники виконавчого органу ОСОБА_6 міської ради забезпечують контроль за дотриманням встановленого нормативними актами порядку експлуатації та утримання підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм їх власності, рекламних засобів, вимагають від юридичних і фізичних осіб усунення виявлених порушень та складають протоколи про адміністративні правопорушення.

10.12. У разі необхідності та з метою забезпечення виконання Правил благоустрою міста Кам'янця-Подільського звертається до органів міліції, які відповідно до своїх обов'язків:

- подають у межах наданих прав допомогу представникам державних органів у здійсненні їх законної діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників;

- встановлюють особу порушника, якщо особа не відома;

- проводять затримання особи, яка чинить опір;

- проводять вилучення товарної маси та беруть її під охорону до встановлення особи порушника.

10.13. Громадський контроль у сфері благоустрою міста здійснюється громадськими інспекторами благоустрою міста згідно з Положенням про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів, затвердженим наказом Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 16.01.2007 № 7 «Про затвердження положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів».

10.14. Громадські інспектори благоустрою населеного пункту:

1) беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою міста;

2) проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подають їх органам державного контролю у цій сфері та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;

3) надають допомогу органам державного контролю у сфері благоустрою міста у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів;

4) здійснюють інші повноваження відповідно до закону.

10.15. Результати громадського контролю за станом благоустрою територій підлягають оприлюдненню у встановленому порядку.

10.16. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

10.17. У разі невиконання або порушення суб’єктами господарської діяльності, передбачених цими Правилами вимог та обов’язків, органи місцевого самоврядування передають матеріали про невиконання або порушення до відповідних органів державної виконавчої влади, прокуратури.

10.18. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

проектуванні об'єктів благоустрою з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;

порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;

самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою міста;

пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою міста;

знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення міста, крім випадків, передбачених законом;

забрудненні (засміченні) території міста;

неналежному утриманні об'єктів благоустрою.

10.19. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення цих Правил особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету ОСОБА_10 України.

Відповідно до частини 2 статті 71 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" , органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень, та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.ч.1,2,3 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи.

Згідно ч.5 ст.77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Враховуючи вищенаведене, позов підлягає частковому задоволенню в частині визнання протиправною бездіяльність Комунального підприємства «Муніципальна поліція».

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Кам’янець – Подільської міської ради про визнання дій щодо невжиття заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2 за порушення норм ст. 152 КУпАП , зобов'язання вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, скласти протокол про адміністративне правопорушення та винести постанову у справі про адміністративне правопорушення , заборонивши утримувати кози, зобов’язання Комунального підприємства «Муніципальна поліція» вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, а саме скласти протокол про адміністративне правопорушення , передбачене ст.. 152 КУпАП та передати матеріали на розгляд адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Кам'янець – Подільської міської ради - слід відмовити.

Під дискреційними повноваженнями, як випливає зі змісту Рекомендації Комітету ОСОБА_10 Європи № R (80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом ОСОБА_10 11.03.1980 року на 316-й нараді, слід розуміти повноваження,яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч.3 ст.2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.

Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя.

Тому суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, скласти протокол про адміністративне правопорушення та винести постанову у справі про адміністративне правопорушення , заборонивши утримувати кози, зобов’язання Комунального підприємства «Муніципальна поліція» вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, а саме скласти протокол про адміністративне правопорушення , передбачене ст.. 152 КУпАП та передати матеріали на розгляд адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Кам'янець – Подільської міської ради є втручанням в дискреційні повноваження відповідачів.

Стягнути з Комунального підприємства «Муніципальна поліція» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 гривень 00 коп.

На підставі викладено, керуючись ст.ст. 6, 9, 241-247, 255 КАС України, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства «Муніципальна поліція» .

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Кам’янець – Подільської міської ради про визнання дій щодо невжиття заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2 за порушення норм ст. 152 КУпАП , зобов'язання вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, скласти протокол про адміністративне правопорушення та винести постанову у справі про адміністративне правопорушення , заборонивши утримувати кози, зобов’язання Комунального підприємства «Муніципальна поліція» вжити заходів адміністративного реагування до ОСОБА_2, а саме скласти протокол про адміністративне правопорушення , передбачене ст.. 152 КУпАП та передати матеріали на розгляд адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Кам'янець – Подільської міської ради відмовити.

Стягнути з Комунального підприємства «Муніципальна поліція» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 гривень 00 коп.

На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня проголошення рішення.

Повне рішення складено 05 листопада 2018 року.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Бондар О.О