
3/441/611/2018 441/1908/18
П О С Т А Н О В А
12.11.2018 року суддя Городоцького районного суду Львівської обл. Українець П.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника ГУ ДФС у Львівській області на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, –
в с т а н о в и в :
06.11.2018р. до Городоцького районного суду Львівської обл. надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ГУ ЛВ № 003337 від 01.11.2018р. на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши цей адмінпротокол, приходжу до висновку, що такий подано до суду з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Так, за положеннями ст. 256 КУпАП у адміністративному протоколі обов’язково мають бути закріплені в т.ч. відомості, що стосуються правопорушення, для того щоб він мав відповідну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
За вищеозначеним протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинив "порушення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, а саме: п. 134. 1. 1. ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (із змінами), що призвело до заниження податку на прибуток за І півр. 2018р. у сумі 241 486 грн. в т.ч.", відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Перше правопорушення вчиняється у формі бездіяльності і полягає у нездійсненні передбачених законодавством України заходів щодо ведення податкового обліку.
Друге правопорушення вчиняється у формі активних дій, які порушують встановлений законом порядок ведення податкового обліку або у формі бездіяльності шляхом неподання аудиторських висновків.
Між тим, у вищевказаному протоколі не конкретизовано, коли (календарна дата) і якими саме діями (конкретні дії, що виразилися у порушенні встановлених правил) чи бездіяльністю (коли закон вимагає активних дій) ОСОБА_1 допустив порушення податкового законодавства, тобто не розкрита об’єктивна сторона правопорушення.
Покликання на порушення ОСОБА_1 п. 134. 1. 1. ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (із змінами) відміченого вище недоліку адмінпротоколу не усуває, оскільки тільки визначає об"єкти оподаткування, але не розкриває суті адміністративного проступку.
З огляду на наведене приходжу до висновку, що недоліки адмінпротоколу на ОСОБА_1 унеможливлюють об’єктивний розгляд адмінматеріалів щодо останнього, а тому такий слід повернути, для належного оформлення.
Керуючись ст. 283 КУпАП, -
п о с т а н о в л я ю :
протокол про адміністративне правопорушення серія ГУ ЛВ № 003337 від 01.11.2018р. на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути заступнику начальника ГУ ДФС у Львівській обл., для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
С у д д я: ОСОБА_2