Ухвала суду № 77792190, 13.11.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2018
Номер справи
819/2356/17
Номер документу
77792190
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

Справа № 819/2356/17

13 листопада 2018 року

м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І., розглянувши заяву територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про відстрочення виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року у справі №819/2356/17 за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2018 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про відстрочення виконання судового рішення, у якій заявник просить відстрочити виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року у справі №819/2356/17 за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) на один рік.

У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Положення КАС України не регламентують процедури залишення заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення без руху.

Разом з тим, відповідно частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160-161 КАС України.

Так, заява територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про відстрочення виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року у справі №819/2356/17 подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та містить такі недоліки.

Частиною 3 статті 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

В порушення даної норми заявником до заяви про відстрочення виконання судового рішення не додано квитанції про сплату судового збору або не подано документу, який би підтверджував підстави для звільнення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області від сплати судового збору.

Відповідно до частини другої статті 132 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 №2246-VIII визначено з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 грн.

Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про відстрочення виконання судового рішення становить - 528,60 грн.

За подання заяви про відстрочення виконання рішення до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у місті Тернополі/м.Тернопіль/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977726, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34311206084008, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "*;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Наведені обставини вказують на невідповідність заяви територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про відстрочення виконання судового рішення вимогам процесуального законодавства, тому її слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків.

Заявнику необхідно усунути недоліки заяви про відстрочення виконання судового рішення шляхом сплати судового збору у розмірі 528,60 грн. та подання до суду доказів такої сплати або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

Керуючись статтями 169, 248, 378 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області про відстрочення виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року по справі №819/2356/17 - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків поданої заяви про відстрочення виконання судового рішення до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.

Копію ухвали надіслати територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шумського району Тернопільської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.