
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
справа №813/3118/18
12 листопада 2018 року
зал судових засідань № 9
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лунь З.І.,
секретар судового засідання Магиревич Ю.Д.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (місце проживання: 79053, м.Львів, вул.Бойчука, 5/164) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10) про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом. На думку позивача, відповідачем протиправно не здійснено йому перерахунок пенсії, як колишньому працівнику міліції з огляду на збільшення грошового забезпечення поліцейських Національної поліції України Позивач вважає, що така бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати позивачу перерахованої пенсії є протиправною, оскільки порушено вимоги чинного законодавства, а відмовляючи у перерахунку та виплаті перерахованої пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області порушило конституційні права позивача та протиправно відмовило останньому у здійсненні перерахунку пенсії.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву. Відзив обґрунтований тим, що відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На думку відповідача, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. ГУПФУ у Львівській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 відповідно до Постанови №103. Доплату перерахованої пенсії за період з 01.01.2018 по 30.04.2018 в сумі 6180,84 виплачено додатковими відомостями квітня 2018року. Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» №1294 від 07.11.2007, яка набрала чинності 01.01.2008, органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок усіх пенсій призначених відповідно до Закону, з урахуванням підвищення окладів військовослужбовцям встановлених Постановою №1294. Після 01.01.2008 Кабінетом Міністрів України рішень щодо підвищення розмірів посадових окладів військовослужбовців чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які б призвели до перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону, не приймалось. Постановою Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Постанова №355) встановлено з 01.07.2012 підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону №2262-ХІІ, у розмірі 11% пенсій, обчислених відповідно до ст.ст.13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 до 23% та з 01.01.2013 до 35%. При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, та підвищень, передбачених абз.1 цього пункту, не могли перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012. Крім цього, відповідач зазначає, що грошове забезпечення позивача згідно з довідкою ГУМВС у Львівській області №91-10288 від 21.06.2012 складає 2766,46грн., розмір пенсії обчислений для визначення максимального розміру підвищення становить 1659,88грн.(2766,46х60%). Пенсійне ж забезпечення військовослужбовців, які перебувають на пенсії, після проведення підвищення не повинно перевищувати пенсійне забезпечення військовослужбовців, які виходять на пенсію з 01.04.2012 за нормами Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2001, що встановив розмір пенсії на рівні 80% сум грошового забезпечення. Пунктом 2 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України відповідні державні органи, в тому числі Міністерство оборони України, зобов'язано забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення військовослужбовців станом на 01.04.2012. Таким чином, в Постанові №355 йдеться про встановлення відсоткового підвищення розміру пенсій, нею не змінено розміри одного з видів грошового забезпечення і не введено нові щомісячні додаткові види такого забезпечення, тому вона не є підставою для перерахунку пенсії. Подання відповідних довідок мало на меті забезпечити обмеження розміру збільшених пенсій з урахуванням підвищень, встановлених абзацом 1 пункту 1 постанови №355 не вище розміру пенсій, обчислених з грошового забезпечення військовослужбовців за відповідними посадами станом на 01.04.2012. Вважає, що підвищення згідно з Постановою №355 до пенсії ОСОБА_1 виплачувалося з урахуванням вказаних вимог.
Позивач подав до суду відповідь на відзив на позовну заяву, в якому просить суд позов задовольнити в повному обсязі. Вважає, що відповідачем не надано жодних доказів чи пояснень щодо незаконності вказаного рішення, відмовляючи у перерахунку та виплаті перерахованої пенсії, яке є предметом вказаного спору. На думку позивача, у відзиві на позовну заяву міститься лише посилання на загальні норми законодавства, які жодним чином не підтверджують правомірність винесеного рішення, чим порушило конституційні його права та протиправно відмовило останньому у здійсненні перерахунку пенсії.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, відзиві на позовну заяву, просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав, наведених у відзиві на позов, просила у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши вступне слово сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, а також взявши до уваги заяви по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково, з таких підстав.
Суд встановив, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України, перебуває на обліку у відповідача, та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262).
21.03.2018 вих. №91-10288 ГУМВС України у Львівській області позивачу надано довідку про розмір грошового забезпечення №91-10288.
Зі змісту вказаної довідки №91-10288 убачається, що відповідно до ч. 3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016року за посадою оперуповноважений відділення карного розшуку на день звільнення зі служби, становить 6239,33грн., в тому числі: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за спеціальним званням «майор» - 2000,00грн.; надбавка за стаж роботи (35%) - 1540,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень(10%) -240,00 грн.; премія (0,96%)-59,33грн.
У судовому засіданні, судом з’ясовано, що суть позовних вимог ОСОБА_1 зводиться до такого.
ОСОБА_1 просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов’язати відповідача з 01.01.2018 вчинити дії щодо:
-донарахування до основного розміру його пенсії (перерахована згідно з довідкою ГУМВС України у Львівській області №91-10288 від 21.03.2018), що становить 3743,60грн. сталу зафіксовану індексацію у розмірі 216,41грн., яка раніше була призначена йому та виплачувалася;
-збільшення його основного розміру пенсії на 35% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 23.04.2012;
-підвищення розміру його пенсії як інваліду 2 групи на 20 радянських рублів відповідно до Положення про пенсійне забезпечення осіб начальницького та рядового складу органів МВС СРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР №493 від 30.05.1985, на підставі якого йому призначалася та виплачувалася пенсія по 2 групі інвалідності;
-перерахування йому пенсії на підставі довідки ГУМВС України у Львівській області №91-10288 від 21.06.2012.
Суд, при вирішенні спору по суті, виходив з такого.
Абзацом 2 преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII, зі змінами (далі- Закон №2262-XII) визначено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача та зобов’язання відповідача донарахувати до його основного розміру пенсії (перерахована згідно з довідкою ГУМВС України у Львівській області №91-10288 від 21.03.2018), що становить 3743,60грн. сталу зафіксовану індексацію у розмірі 216,41грн, яка раніше була призначена йому та виплачувалася, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 64 Закону №2262-XII призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Абзацом 1 ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282-XII індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг
Відповідно до ч. 5 ст.2 № 1282-XII індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відтак, зафіксована величина індексації пенсії позивача за своєю суттю є компенсацією грошових доходів особи у зв’язку із подорожчання споживчих товарів і послуг, а за своєю формою – це підвищення доходів особи. Таким чином, індексація пенсії позивача є незмінною величиною у розмірі 216,40грн. та становить підвищення до його пенсії.
З матеріалів справи видно, що зафіксована індексація у розмірі 216,41грн. виплачувалася позивачу з 2013 року.
При прийнятті рішення в цій частині позовних вимог, суд також бере до уваги довідку про перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 01.11.2017 (а.с.116), у якій встановлено розмір зафіксованої індексації як доплату до пенсії.
Суд ставить під сумнів покликання відповідача на Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 в частині недонарахування до основного розміру пенсії ОСОБА_1 зафіксованої індексації.
Суд виходить з того, що текст статті 6 Закону № 1282-XII, частина 2 якої передбачає, що порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України в редакції Закону № 107-VI від 28.12.2007 визнано неконституційним згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008.
Крім того, у абзаці 3 п.5 цього Порядку йдеться не про фіксовану суму індексації грошових доходів, а про суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.
Таким чином, з урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про підставність позовної вимоги, що розглядається, тому така підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача та зобов’язання відповідача збільшити основний розмір його пенсії на 35% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 23.04.2012, суд зазначає наступне.
Прийняття постанови Кабінету Міністрів України № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 23.04.2012 (далі – Постанова №355) було зумовлено тим, що оскільки загальний розмір пенсії складається із основного її розміру та різних видів надбавок, доплат та підвищень, які щоквартально підвищуються у зв’язку із зростанням мінімального прожиткового мінімуму, то це спричинило необхідність у підвищенні основного розміру пенсії.
Абзацом 1 п.1 Постанови №355 визначено установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
Судом встановлено, що з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» Постанова №355 не втратила чинності.
Більше того, чинним законодавством не передбачено скасування встановленого підвищення до пенсії військовослужбовців та прирівняних до них осіб у зв’язку із перерахунком їх пенсій.
Таким чином, суд дійшов висновку про підставність зазначеної позовної вимоги, з огляду на що така підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача та зобов’язання відповідача підвищити розмір його пенсії як інваліду 2 групи на 20 радянських рублів відповідно до Положення про пенсійне забезпечення осіб начальницького та рядового складу органів МВС СРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР №493 від 30.05.1985, на підставі якого йому призначалася та виплачувалася пенсія по 2 групі інвалідності, то суд зазначає таке.
Як з’ясовано судом, позивач уважає, що оскільки пенсію йому було призначено відповідно до Положення №493 від 30.05.1985, відтак підвищення до його пенсії повинно відбуватися з урахуванням норм цього Положення на 20 радянських рублів у відповідному перерахунку на грошову одиницю України.
Покликання позивача на Положення про пенсійне забезпечення осіб начальницького та рядового складу органів МВС СРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР №493 від 30.05.1985 суд, як на аргумент для обгрунтування позовних вимог, до уваги не бере з огляду на таке.
Відповідно до Закону України «Про правонаступництво України» від 12.09.1991 №46 на території України діють лише Закони Української РСР та інші акти, ухвалені Верховною Радою Української РСР, оскільки вони не суперечать законам України, ухваленим після проголошення незалежності України (ст.3). Ця норма не поширюється на правові акти, прийняті органами влади СРСР, яким є Положення, на котре покликається позивач.
Більше того, відповідно до п. «в» ст.1-2 Закону України №2262-XII, право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п’ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби) особи із числа військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, органів державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, військ цивільної оборони України.
Таким чином, на ОСОБА_1 як на особу з числа військовослужбовців органів внутрішніх справ колишнього Союзу РСР поширюється законодавство України у формі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», інших законів та нормативно-правових актів України.
Таким чином, суд відмовляє у задоволенні зазначеної вище позовної вимоги.
Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача та зобов’язання відповідача перерахувати йому пенсію на підставі довідки ГУМВС України у Львівській області №91-10288 від 21.06.2012, то суд зазначає таке.
Як зазначалося судом вище, 23.04.2012 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 23.04.2012.
Пунктом 1 цієї Постанови установлено з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301), та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3148; 2010 р., № 9, ст. 454), за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Таким чином, прийняття Постанови №355 спонукало ГУМВС у Львівській області видати Довідку №91-10288 від 21.06.2012.
Однак, метою видачі цієї довідки, незважаючи на її назву, було не здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям, а встановлення підвищення до пенсій військовослужбовців.
При цьому, умовою такого підвищення було встановлення верхньої межі розміру пенсії, зокрема, позивача, що обчислена відповідно до Закону №2262-XII, виходячи з грошового забезпечення позивача, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Таким чином, суд уважає, що міркування позивача щодо того, що розмір грошового забезпечення позивача, зазначений у Довідці №91-10288 від 21.06.2012 у сумі 2766,46грн. є розрахунковою величиною для перерахунку пенсії,- помилкове.
Розмір грошового забезпечення позивача, вказаний у Довідці №91-10288 від 21.06.2012 сумі 2766,46грн. був використаний на виконання Постанови №355 для визначення максимального розміру підвищення його пенсії, який склав 1659,88 (2766,46х60%) (а.с.100).
При цьому, розрахунковою величиною для підвищення пенсії позивачу є основний її розмір, який згідно із цією довідкою становить 1093,67грн.
Суд додатково наголошує, що прийняття Постанови №355 було пов’язане із підвищенням пенсій звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, а не з їх перерахунком.
В цій частині позовних вимог, відповідачем доведено правомірність своїх дій щодо неперерахування пенсії позивачу на підставі довідки ГУМВС України у Львівській області №91-10288 від 21.06.2012, з огляду на що суд відмовляє у задоволенні зазначеної позовної вимоги.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст.19 Конституції України).
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
На підставі ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, відповідно до ст.139 КАС України, судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо недонарахування до основного розміру пенсії ОСОБА_1 зафіксованої індексації у розмірі 216,41грн., з 01.01.2018.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо незбільшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 на 35% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012 з 01.01.2018.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити нарахувати до основного розміру пенсії ОСОБА_1 зафіксовану індексації у розмірі 216,41грн., починаючи з 01.01.2018 та виплатити її.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до основного розміру його пенсії у розмірі 35% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012, починаючи з 01.01.2018.
В решті позовних вимог - відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено підписано 13.11.2018.
Суддя Лунь З.І.