
Справа № 275/1042/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2018 року смт.Брусилів
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Лівочка Л. І., розглянувши позовну заяву управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області до управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними рішення державного виконавця, скасування постанови накладення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області 31.10.2018 року звернулось до Брусилівського районного суду Житомирської області, як адміністративного суду, з позовом до управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними рішення державного виконавця, скасування постанови накладення штрафу.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів слідує, що позивач просить скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_1 від 18.10.2018 року про накладення штрафу у розмірі 5100,00 гривень за невиконання постанови Брусилівського районного суду Житомирської області від 30.06.2016 року.
З позовної заяви вбачається, що даний позов не підлягає розгляду Брусилівським районним судом Житомирської області з наступних підстав.
Зазначений публічно-правовий спір не відноситься до переліку спорів, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним відповідно до частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України .
Статтею 20 КАС України визначено предметну підсудність адміністративних справ і частиною першою встановлено, що місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст. 20 КАС України , підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи зміст заявлених позовних вимог, а саме, скасування постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області про накладення штрафу, не є оскарженням рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом в розумінні ч.5 ст.287 КАС України, якою передбачено, що місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист розглядаються адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Таким чином, вирішення даного спору у відповідності до вимог ч.2 ст.20 КАС України відноситься до юрисдикції Житомирського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, справа за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області до управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними рішення державного виконавця, скасування постанови накладення штрафу підлягає передачі до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 241-242, 287, 294-295 КАС України, суд-
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області до управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними рішення державного виконавця, скасування постанови накладення штрафу- передати за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_2