
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2018 року м.Житомир справа № 280/1358/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Черноліхова С.В.,
секретар судового засідання Матвєєва В.К.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача Рибченка О.О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання відмови неправомірною, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Коростишівського районного суду Житомирської області із адміністративним позов та просить:
- визнати неправомірною відмову Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо призначення йому пенсії на пільгових умовах;
- зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку , тобто з 27.05.2018.
В обґрунтування позовних вимог, зазначив, що після досягнення 50-річного віку звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах додавши до неї підтверджуючі документи, однак отримав відмову. У своєму листі - відмові Коростишівське об'єднане управління Пенсійного фонду України вказало, що у позивача взагалі відсутній стаж у пільговому обчисленні для призначення пенсії. Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною та необгрунтованою, а своє право на соціальний захист порушеним та таким, що підлягає відновленню.
Ухвалою судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 10 вересня 2018 року адміністративну справу №280/1358/18 передано за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Відповідно ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 16.10.2018 прийнято до провадження вказану адміністративну справу та призначено судове засідання на 08.11.2018. Встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.
У встановлений судом строк подано представником відповідача відзив №12862/07 від 02.11.2018 на адміністративний позов. В обґрунтування відзиву вказано, що підстави для призначення позивачу пенсії на пільгових умовах у Пенсійного фонду відсутні, оскільки ОСОБА_1 при зверненні із відповідною заявою не надав достатню кількість підтверджуючих документів, надані документи підтверджують лише загальний страховий стаж, але не пільговий. Крім того, в трудовій книжці позивача відсутні відомості, що визначають право на пенсію призначену на пільгових умовах (а.с.50-53).
У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили задовольнити їх з підстав викладених в адміністративному позові.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечив щодо заявлених позовних вимог, просив відмовити у їх задоволенні врахувавши позицію викладену у відзиві на позовну заяву.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд зазначає наступне.
Встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, вказане підтверджується копією паспорту виданого Коростишівським РВ УМВС України в Житомирській області 03.11.1999, серія НОМЕР_2, що міститься в матеріалах справи (а.с.7-8).
Згідно даних трудової книжки, трудовий стаж позивача складає 31 рік 11 місяців 16 днів.
Під час дослідження матеріалів справи встановлено, що записи трудової книжки позивача серії НОМЕР_3 містять інформацію про зайнятість позивача в період з 25.01.1994 по 17.01.2006 на посадах респіраторника, зокрема у 51-му воєнізованому гірничорятувальному загоні, у Київському ВГРЗ Штабу ВГРЧ Центрального регіону та у Центральному регіональному спеціальному (воєнізованому) аварійно-рятувальному загоні.
Відповідно 23.07.2018 позивач, досягнувши 50-річного віку звернувся до Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду у Житомирській області із заявою про призначення пільгової пенсії у відповідності до п «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с.13).
До заяви були надані наступні документи:
- копія та оригінал трудової книжки;
- копія паспорта та ідентифікаційного коду;
- копія військового квитка;
- копія диплому про навчання;
- архівна довідка про періоди роботи на Олександрійському воєнізованому гірничорятувальному загоні ДВГР/АР/С МНС України м.Олександрії № 12-36/880 від 16.07.2018, видана архівним відділом Олександрійської міської ради Кіровоградської області;
- копія особової картки звільнених (ф. №Т-2) за 2003рік;
- архівна довідка про нараховану заробітну плату № 12-36/880-1 від 16.07.2018, видана архівним відділом Олександрійської міської ради;
- копія наказу №179 від 07.10.1999 про результати перевірки атестації робочих місць, видана архівним відділом Олександрійської міської ради;
- архівна довідка про реорганізацію і перейменування, підприємства від 16.07.2018. № 12- 36/880-2;
- копія наказу №169 від 27.07.2004 про результати перевірки атестації робочих місць за умовами праці, видана архівним відділом Олександрійської міської ради;
- копія наказу №185 від 14.12.2005 про припинення юридичної особи ДСВАРС МНС України, що реорганізується;
- копія наказу №85-к від 01.07.2003 про прийняття в Київський воєнізований гірничорятувальний загін,
- копія наказу №34-к від 11.03.2004 про звільнення з Київського воєнізованого гірничорятувального загону;
- копія наказу №151 від 29.09.2003 про реорганізацію Київського ВЗОР шляхом приєднання до Київського ВГРЗ;
- копія наказу №50/12-к від 12.03.2004 про прийняття в КСВГРЗ ЦРСВАРЗ ДСВАРС МНС України;
- копія наказу №272 від 12.10.2005 про удосконалення структури Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно - рятувальної служби МНС України;
- копія наказу №389 від 12.12.2005 про внесення змін та доповнень до наказів МНС України №272 від 18.10.2005 та №295 від 31.10.2005;
- копія наказу №30-к від 17.01.2006 про звільнення працівників;
- довідка №18/8 від 04.12.2007 про особливий характер і умови праці, необхідні для призначення пенсії на пільгових умовах та довідки № 28-3/24/214 від 26.06.2018 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній видані ДП «Київський воєнізований аварійно-рятувальний (гірничорятувальний) загін» і Державною службою України з надзвичайних ситуацій відповідно.
За результатами розгляду зазначеної заяви відповідач листом №8708/03 від 27.07.2018 відмовив у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах.
Підставами для відмови слугувало те, що заявником не були надані документи для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення, а саме: уточнюючі довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який підтвердить ліквідацію підприємства, довідку про здійснення першої атестації робочих місць, накази про атестацію робочих місць та висновки Державної експертизи умов праці. Одночасно роз'яснено, що зарахування до стажу роботи за Списком №1 періоди роботи з 25.01.1994 по 30.06.2003 на 51-му воєнізованому гірничорятувальному загоні, з 01.07.2003 по 11.03.2004 на Київському ВГРЗ Штабу ВГРЧ Центрального регіону, з 12.03.2004 по 17.01.2006 в Центральному регіональному спеціальному (воєнізованому) аварійно-рятувального, можливо лише у разі надання заявником підтверджуючих документів. Крім того вказано, що період роботи позивача з 25.01.1994 по 30.06.2003 підтверджено архівними довідками, а не комісією з питань підтвердження страхового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, у зв'язку із чим вказаний період можливо зарахувати тільки до загального стажу (а.с.14).
Таким чином, відповідач дійшов висновку, що загальний стаж роботи позивача складає 31 рік 11 місяців 16 днів, який підтверджений трудовою книжкою наявною в матеріалах справи, а стаж у пільговому обчислені по Списку №1 становить 0 років 0 місяців 0 днів.
Отже, спірним у даній справі є питанням правомірності не зарахування відповідачем до пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, стажу роботи позивача 25.01.1994 по 17.01.2006 на посадах респіраторника, через відсутність, на думку відповідача, підтверджуючих документів.
Суд вирішує справу на підставі таких вимог чинного законодавства.
Відповідно до статті 19 Основного Закону України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій, регулює Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII).
Зокрема, відповідно до ст.62 вказаного Закону, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. «а» ст.13 Закону № 1788-XII визначено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Абзацами 1,2 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника визначається Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.11.2006 (далі - Порядок №18-1).
Дія вказаного Порядку поширюється на осіб, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, а також на осіб, яким призначено пенсію до набрання чинності цим Порядком.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 18-1 для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднаних управлінь за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про проведення атестації робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідка про їх відсутність).
У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Відповідно до п«а» підрозділу Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 162 від 11 березня 1994 року посада "респіраторника" в гірничорятувальній частині належить до вказаного Списку (чинного на момент призначення на посаду позивача).
Відтак, судом встановлено, що позивач з 25.01.1994 по 30.06.2003 працював на посаді "респіраторника" 2-го взводу в 51-му воєнізованому гірничорятувальному загоні та з січня 1994 року по червень 2003 року отримував заробітну плату, що підтверджується архівною довідкою №12-36/880-1 від 16.07.2018 про заробітну плату, виданою архівним відділом Олександрійської міської ради (а.с.30-31) та трудовою книжкою (а.с.9-12). Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який міститься в матеріалах справи вказане підприємство ліквідоване (а.с.34).
Тобто, пільговий стаж ОСОБА_1 в 51-му воєнізованому гірничорятувальному загоні становив 9 років 05 місяців 5 днів.
З 01.07.2003 по 11.03.2004 ОСОБА_1 працював повний робочий день в Київському ВГРЗ Штабу ВГРЧ Центрального регіону, що підтверджується наданою суду довідкою №28-3/24/214 від 26.06.2018 (а.с.32). Зокрема відповідно до наказу № 85-к від 01.07.2003 призначений на посаду респіраторника, що передбачена Списком №1, та дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (розділу I підрозділу 5 пунку «а» підпункту 1.5а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003, чинного на момент призначення на вказану посаду позивача). Разом з тим, згідно наказу №34-к від 11.03.2004 звільнений з посади респіраторника.
Отже, пільговий стаж позивача на вказаному підприємстві становить 08 місяців та 11 днів.
Відповідно, з 12.03.2004 по 17.01.2006 ОСОБА_1 працював в Центральному регіональному спеціальному (воєнізованому) аварійно-рятувальному загоні на посаді респіраторника повний робочий день. Відповідно до наказу №50/2-к від 12.03.2004 прийнятий на роботу, а згідно наказу №30-к від 17.01.2006 - звільнений, що підтверджується довідкою №18/д від 04.12.2007, яка видана позивачу на підставі наказів по особовому складу, картки форми П-2, відомостей про отримання заробітної плати, книги виходів на роботу та табелів обліку робочого часу.
Відтак, пільговий стаж в Центральному регіональному спеціальному (воєнізованому) аварійно-рятувальному загоні становив 1 рік 10 місяців 5 днів.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідно до Указу Президента України №1328 від 21.11.2003 «Про вдосконалення управління у сфері запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру» Державну воєнізовану гірничорятувальну службу, у тому числі і Штаб ВГРЧ Центрального регіону ДВГРС, Київський ВГРЗ якого являвся підрозділом, ліквідовано та на базі створено Державну спеціальну (воєнізовану) аварійно-рятувальну службу МНС України, до складу якої входив Центральний регіональний спеціальний (воєнізований) аварійно-рятувальний загін (наказ МНС України №469 від 03.12.2003). Тобто шляхом реорганізації ЦРСВАРЗ створено Державне підприємство «Київський воєнізований аварійно-рятувальний (гірничорятувальний) загін» (наказ МНС України №272 від 18.10.2005).
Щодо зарахування стажу позивача з 25.01.1994 по 17.01.2006 у пільговому обчисленні по Списку №1 суд зазначає наступне.
Відповідно до Закону №1788-12 постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 01 серпня 1992 року затверджено Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі - Порядок №442).
Атестація робочих місць за умовами праці (надалі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому (п.1 Порядку №442).
Пунктом 1 Порядку №442, визначено, що основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Відповідно до пунктів 2-3 вказаного Порядку , атестація проводиться згідно з цим Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджуються Мінсоцполітики і МОЗ.
Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п'ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа.
Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
Відтак, з матеріалів справи вбачається, що наказом Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Головного штабу МНС України "Про результати перевірки атестації робочих місць від 07.10.1999 року №179 підтверджено та встановлено право працівників Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби на пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, зокрема за професією та посадою «респіраторник», який міститься в матеріалах справи (а.с.16-18).
Крім того, наказом командира Центрального регіонального спеціального (воєнізованого) аварійно-рятувального загону від 27.07.2004 року №169 було затверджено перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням, в складі якого є посада «респіраторника» як виконавця роботи в особливо небезпечних та тяжких умовах праці при рятуванні людей і ліквідації аварій на шахтах, кар'єрах, тунелях метрополітену будівництві метрополітенів (а.с.19-21).
Разом з тим, наказом командира ДП "Київський воєнізований аварійно-рятувальний (гірничорятувальний) загін" від 27.07.2009 року №63 за результатами атестації робочих місць за умовами праці було затверджено перелік місць, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, зокрема і щодо посади "респіраторник" (а.с.24-29).
Отже, в контексті наведеного суд відмічає, що посада «респіраторника» є посадою, яка передбачена Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року №36 та дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Як видно з матеріалів справи та підтверджено зокрема архівною довідкою №12-36/880-1 від 16.07.2018 про заробітну плату, виданою архівним відділом Олександрійської міської ради (а.с.30) та довідкою №18/д від 04.12.2007 про особливий характер та умови праці, необхідні для призначення пенсії на пільгових умовах, виданою Державним підприємством "Київський воєнізований аварійно-рятувальний (гірничорятувальний) загін", позивач працював на посаді «респіраторника» на умовах повного робочого дня з січня 1994 року по 17.01.2006.
За таких обставин, позивач має стаж у пільговому обчислені по Списку №1 11 років 11 місяців 20 днів, тобто більше 10 років.
Зважаючи на встановлені обставини та на правове регулювання спірних правовідносин, суд приходить до висновку, що Коростишівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області неправомірно відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 з 25.01.1994 по 17.01.2006, оскільки займана ним у цей період посада передбачена Списком №1.
Таким чином, зазначені вище докази в своїй сукупності підтверджують право позивача на зарахування до пільгового стажу періоду роботи з 25.01.1994 по 17.01.2006 на посаді респіраторника в 51-му воєнізованому гірничорятувальному загоні, який відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру ліквідований (а.с.34), у Київському ВГРЗ Штабу ВГРЧ Центрального регіону та у Центральному регіональному спеціальному (воєнізованому) аварійно-рятувальному загоні.
Аналіз наведених норм та доказів, які містяться в матеріалах справи, дає підстави вважати, що позивач на час звернення до Пенсійного фонду із заявою від 26.07.2018 про призначення пенсії мав право на пенсію на пільгових умовах, оскільки його стаж роботи на пільгових умовах перевищував 10 років.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Разом з тим, Європейський Суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях наголошував, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п.53 рішення у справі "Ковач проти України" від 7 лютого 2008 року, п.59 рішення у справі "Мельниченко проти України" від 19 жовтня 2004 року, п.50 рішення у справі "Чуйкіна проти України" від 13 січня 2011 року, п.54 рішення у справі "Швидка проти України" від 30 жовтня 2014 року тощо).
Враховуючи викладене, суд має оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними та людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав.
Зважаючи на вищезазначене, суд для ефективного засобу захисту порушених прав позивача вважає необхідним зобов'язати Коростишівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах, при цьому врахувавши період роботи з 25.01.1994 по 17.01.2006, як стаж у пільговому обчисленні по Списку №1, у відповідності до п. «а» ст. 13 Закону № 1788-XII
Разом з тим, оскільки позивач звернувся за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах до пенсійного органу в тримісячний строк з дня досягнення ним пенсійного віку - 26.07.2018, відповідно і право на пенсію він набув 27.05.2018, тобто з наступного дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Отже, дослідивши спірні правові відносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати неправомірною відмову викладену у листі № 8708/03 від 27.07.2018 Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Коростишівське об'єднане управління Пенсійного фонду України (вул.Гагаріна, 2, м.Коростишів, Житомирська область, 12504, код ЄДРПОУ 40380694) призначити ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) пенсію за віком на пільгових умовах з наступного за днем досягнення пенсійного віку дня, тобто з 27.05.2018 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 704 грн (сімсот чотири) 80 коп за рахунок бюджетних асигнувань Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 40380694).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду набирає законної сили в порядку визначеному ст.255 КАС України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Черноліхов
Повне судове рішення складене 12 листопада 2018 року