
Справа № 460/2706/18
Провадження №3/460/2472/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.11.2018 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС у Львівській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
28.09.2018 до Яворівського районного суду Львівської області повторно надійшли матеріали від Головного управління ДФС у Львівській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України.
Згідно з протоколом про адмінправопорушення №511 від 13.06.2018 ОСОБА_1 вчинив правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації, чим порушив ч.1 ст. 164 КУпАП. Дата, час і місце вчинення порушення с.Підрясне Яворівського району Львівської області, 16.00 год 13.06.18р.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку відповідно до ст. 268 КпАП України, тому розгляд справи слід проводити у його відсутності.
Частина 1 статті 164 КпАП України передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Диспозиція цієї статті є бланкетною, а тому при складанні протоколу про адмінправопорушення слід вказувати норму закону, яким передбачено державну реєстрацію суб’єкта господарювання чи ліцензування провадження певного виду господарської діяльності.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення, який відповідно до вимог ст. 251 КУпАП є джерелом доказів у справі.
Згідно з ч.1 ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі про адмінправопорушення не зазначено обставин вчинення адміністративного правопорушення, а саме: яку господарську діяльність здійснював ОСОБА_1 без державної реєстрації, відсутні відомості про самостійність, регулярність та тривалість такої діяльності, отримання ним прибутку.
Таким чином в протоколі про адмінправопорушення не розкрито суті правопорушення, відповідно до диспозиції ч.1 ст. 164 КУпАП , не зазначено , які норми чинного законодавства порушено ОСОБА_1.
Постановою від 22.06.2018 суддею було повернуто Головному управлінню ДФС у Львівській області протокол про адмінправопорушення для дооформлення.
Згідно з ч.2 ст. 251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Жодних доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, окрім протоколу про адмінправопорушення, який не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, суду не надано.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю згідно п.1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 256, 278 КпАП України, суддя
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про адмінправопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_2