Постанова № 77765880, 26.10.2018, Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
26.10.2018
Номер справи
456/3786/17
Номер документу
77765880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 456/3786/17

Провадження № 2-а/456/45/2018

РІШЕННЯ

іменем України

26 жовтня 2018 року місто Стрий

Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Саса С. С.

при секретарі Карпин О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Стрий справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Стрийської міської ради Львівської області про визнання нечинним рішення з питання щодо призначення субсидії та зобов'язання вчинення дій,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати нечинним прийняте 11.10.2016 року на засіданні комісії виконавчого комітету Стрийської міської ради рішення з питання щодо призначення субсидії та зобов'язати виконавчий комітет Стрийської міської ради на засіданні його комісії прийняти за поданою ОСОБА_1 заявою від 27.05.2015 року рішення з питання, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, з врахуванням акту № 76 від 02.03.2017 року обстеження матеріально-побутових умов її сім'ї.

В обгрунтування позовної заяви позивач покликається на те, що відповідно до п.7 абз.1 "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" затверджено постановою КМУ від 21.10.1995 р. N 848 в редакції на травень 2015 року, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні, будинку осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. У травні 2015 року позивач звернулась до виконавчого комітеті Стрийської міської ради із заявою від 27.05.2015 року, якою просила: провести обстеження матеріально-побутових умов своєї сім'ї, що фактично проживають у квартирі АДРЕСА_1 та прийняти рішення про те, що для неї і членів її сім'ї субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають. Постановою від 06.06.2016 року з виправленими описками ухвалою від 24.10.2016 року Львівський апеляційний адміністративний суд зобов'язав виконавчий комітет Стрийської міської ради провести обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача за адресою АДРЕСА_1 із складанням про це акту та надати його примірник позивачу; вирішити питання, що субсидія розраховується з врахуванням складеного акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. 02.03.2017 року проведено обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача із складанням акту № 76 від 02.03.2017 року, копію якого із супровідним листом № Г-61/3.22 від 07.03.2017 року виконком надіслав позивачу. 20.11.2017 року позивач звернулась до відповідача із запитом, яким просила надіслати копію рішення виконкому, яким з врахуванням акту № 76 від 02.03.2017 року вирішено питання, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають; у разі відсутності такого рішення, повідомити коли виконком буде вирішувати зазначене питання. 01.12.2017 року позивач одержала поштове відправлення з листом №1604/01.11 від 24.11.2017, яким виконком повідомив, що рішення з питання, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають з врахуванням акту від 02.03.2017 року № 76 не приймалось, оскільки на виконання постанови від 06.06.2016 року по справі № 676/11739/15 питання розрахунку субсидії розглянуто на засіданні комісії 11.10.2016 року. Проте, оглядом протоколу № 10 від 11.10.2016 року засідання комісії виконкому встановлюється, що розглядалось інше питання про призначення субсидії та за відсутності акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача ОСОБА_1, за чим прийнято рішення відмовити в призначенні субсидії. На порушення абз.1 і абз.3 п.7. Положення та всупереч постанови від 06.06.2016 року з виправленими описками ухвалою від 24.10.2016 Львівського апеляційного адміністративного суду на засіданні комісії виконкому передчасно до складання акту № 76 від 02.03.2017 року, 11.10.2016 року прийнято рішення з питання призначення субсидії, тоді як на виконання постанови від 06.06.2016 року з виправленими описками ухвалою від 24.10.2016 року слід вирішити питання, що субсидія розраховується з врахуванням складеного акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. При цьому, на виконання абз.1 і абз.3 п.7. Положення та за наявності складеного акту № 76 від 02.03.2017 року слід прийняти рішення з питання, що субсидії розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, з урахуванням акту № 76 від 02.03.2017 року обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача.

Позивач в судове засідання не з'явилася, однак заявила клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов заперечив, покликаючись на те, що відповідно до постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2016 року по справі № 876/11739/15 зобов'язано виконавчий комітет Стрийської міської ради: провести обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1, із складанням про це акту та надати його примірник ОСОБА_1; вирішити питання призначення субсидії з врахуванням складеного акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1; надати ОСОБА_1 достовірну, точну інформацію про порядок правильного заповнення заяви та декларації щодо призначення субсидії та достовірну, точну інформацію про найменування і місцезнаходження суб'єкта, структурного підрозділу до якого можна направити поштою заповнені декларацію та заяву щодо призначення субсидії.

Листом від 26.07.2016 р №3.17/696-1 позивачу ОСОБА_1 надано достовірну та точну інформацію про порядок правильного заповнення заяви та декларації щодо призначення субсидії, та достовірну, точну інформацію про найменування і місцезнаходження суб'єкта, структурного підрозділу до якого можна направляти поштою заповнені декларацію та заяву щодо призначення субсидії. Цим же листом виконавчий комітет звернувся з проханням повідомити про час перебування вдома за вказаною у заяві про призначення субсидії адресою, для проведення обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Листом №3.22 від 12.08.2016 року з проханням посприяти проведенню обстеження 19.08.2016 року.

19.08.2016 року за заявою позивача старшим державним виконавцем ВПВР ДВС ГУ ТУЮ у Львівській області винесена постанова про відкриття виконавчого провадження №51964949 про зобов'язання вчинити дії.

Обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1, з урахуванням листа ОСОБА_1 від 16.08.2016 року вх.№1472/3.12 від 17.08.2016 року було призначено на 25.08.2016 р. та перенесено на 08.09.2016 р. з урахуванням листа заявника від 25.08.2016 р. вх. № 1508/3.18. 08.09.2016 року обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 провести не вдалось, оскільки на час проведення за вказаною адресою двері квартири не відкрили власники помешкання. Примірник акту № 145 від 08.09.2016 року надіслано позивачу ОСОБА_1 14.09.2016 року. Питання призначення субсидії домогосподарству позивача ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1, тобто її розрахунку відповідно абз 3. до п.7 Положення виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які фактично проживають за даною

адресою, з урахуванням акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача розглянуто 11.10.2016 року на засіданні комісії виконкому Стрийської міської ради по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Вирішити питання, що субсидія розраховується з врахуванням складеного акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї позивача було не можливим, так як обстеження матеріально-побутових умов сім'ї заявника провести не вдалось, оскільки у визначений час двері квартири не відкрили власники помешкання. Комісією прийнято рішення про відмову в призначенні субсидії. Тому постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2016 р. по справі №876/1179/15 виконана повністю. Про прийняте комісією рішення позивача повідомлено листом №1178 від 21.10.2016 року та на його запит надіслано належним чином завірену виписку з протоколу засідання комісії. Згідно постанови державного виконавця ВПВР ДВС ГТУЮ у Львівській області від 25.11.2016 року виконавчий документ повернуто стягувачу. На прохання позивача відповідно до її листа вхідний №Г-61/3.22 від 22.02.2017 року, акт обстеження матеріально-побутових умов проведено 02.03.2017 року.

Відповідно до абз. 1 п.7 Положення субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість цих осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. В силу абз. 3 п.7 Положення у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах(у разі їх створення) рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов.

Своїм правом на розрахунок субсидії відповідно абз 3. до п.7 Положення, за заявою від 27 травня 2015 року позивач не скористався, своєчасно не посприявши у проведенні обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. З заявою на призначення субсидії та декларацією після 11.10.2016 року позивач не зверталась.

У постанові Верховного Суду від 27 березня 2018 року по справі №456/2664/17 провадження №К/9901/2183/18 зазначено, що після проведення обстеження помешкання від 02 березня 2017 року позивач ОСОБА_1 не зверталась за оформленням субсидії, в той час, як рішення на підставі заяви ОСОБА_1 від 27 травня 2015 року було прийнято11 жовтня 2016 року та законодавством визначено чіткий порядок дій для розрахунку субсидії у випадку, коли особи зареєстровані, але не проживають за місцем проживання, однак позивачем не дотриманий порядок цих дій. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і проси про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 подала до Управління праці та соціального захисту населення заяву про призначення житлової субсидії від 27.05.2015 року та декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 17.06.2015 року.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.06.2016 року зобов'язано виконавчий комітет Стрийської міської ради провести обстеження матеріально побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 із складанням про це акту та надати його примірник ОСОБА_1; зобов'язано виконавчий комітет Стрийської міської ради вирішити питання призначення субсидії з врахуванням складеного акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1; зобов'язано виконавчий комітет Стрийської міської ради надати ОСОБА_1 достовірну точну інформацію про порядок правильного заповнення заяви та декларації, щодо призначення субсидії та достовірну точну інформацію про найменування місцезнаходження суб'єкта структурного підрозділу до якого можна направляти поштою заповненні декларацією та заяву щодо призначення субсидії.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2016 року у постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2016 року по справі №456/2661/15-а виправлено описку замість: «вирішити питання призначення субсидії» слід вважати: «вирішити питання, що субсидія розраховується» та замість «ОСОБА_1» слід вважати ОСОБА_1

Листом виконавчого комітету Стрийської міської ради Львівської області від 26.07.2016 року №3.17/696-1 ОСОБА_1 надано достовірну точну інформацію про порядок правильного заповнення заяви та декларації, щодо призначення субсидії та достовірну точну інформацію про найменування місцезнаходження суб'єкта структурного підрозділу до якого можна направляти поштою заповненні декларацією та заяву щодо призначення субсидії.

З акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 від 08.09.2018 року вбачається, що на час проведення комісією в складі 7 осіб акту обстеження з метою визначення складу сім'ї ОСОБА_1 за вказаною адресою нікого не було, двері квартири не відкрили, хоча було видно, що з відкритого вікна даної квартири вели відеозйомку, на прохання відкрити двері відповіді не почули. Даний акт було надіслано позивачу ОСОБА_114.09.2016 року.

Листом від 21.10.2016 року №1178/01.11 ОСОБА_1 Управлінням праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради повідомлено, що питання призначення субсидії її домогосподарству, виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які фактично проживають, розглянуто на засіданні комісії по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг 11.10.2016 р. Оскільки документів, які б підтверджували тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщені не надавалось, обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 провести не вдалось, так як на час проведення о 10.15 год. 08.09.2016 року за вказаною адресою двері квартири не відкрили (акт №145 від 08.09.2016р.), комісією одноголосно прийнято рішення про відмову у призначенні субсидії.

Згідно акту №76 обстеження матеріально-побутових умов сім'ї ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 було проведено 02.03.2017 року.

Відповідно до пункту 7 Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, субсидія розраховується виходячи

з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальн послуги.

Разом з тим, абзац третій пункту 7 цього Положення передбачає, що у разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у м. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов.

Згідно пункту 13 зазначеного положення для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Відповідно до ч.5 ст. 13 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду України, враховуються іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, який зроблений на засіданні судової палати у адміністративних справах від 27 березня 2014 року розглянувши справу №456/2664/17 провадження №К/9901/2138/18, згідно якого встановлено, що після обстеження помешкання від 02.03.2017 року ОСОБА_1 не зверталася за оформленням субсидії, в той час як рішення на підставі заяви ОСОБА_1 від 27.05.2015 року було прийнято 11.10.2016 року. Також, законодавством визначено чіткий порядок дій для розрахунку субсидії у випадку, коли особи зареєстровані, але фактично не проживають за зареєстрованим місцем проживання, однак ОСОБА_1 не дотриманий порядок цих дій.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позивач своїм правом на розрахунок субсидії відповідно до абз. 3 до п. 7 Положення, за заявою від 27 травня 2015 року не скористалася, своєчасно не посприявши у проведенні обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Також з заявою на призначення субсидії та декларацією після 11.10.2016 року позивач не зверталася. Рішення прийняте 11.10.2016 року на засіданні комісії виконавчого комітету Стрийської міської ради з питання щодо призначення субсидії прийнято в межах повноважень комісії з дотриманням вимог чинного законодавства України.

Суд керуючись конституційним принципом верховенства права, оцінивши всебічно, повно та об'єктивно всі наявні у справі докази окремо та у сукупності, враховуючи принципи справедливості та неупередженості, не вбачає порушення права позивача з боку відповідача, тому вважає необхідним відмовити в задоволенні позову за безпідставністю позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 242 - 246 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в позові ОСОБА_1 до виконавчого комітету Стрийської міської ради Львівської області про визнання нечинним рішення з питання щодо призначення субсидії та зобов'язання вчинення дій.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області протягом тридцяти днів.

Головуючий суддя С. С. Сас