
Справа №464/6202/18
пр № 2-а/464/223/18
У Х В А Л А
06 листопада 2018 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Тімченко О.В., розглянувши питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправними та скасування постанов, приписів і визнання протиправними дій,
у с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом, в якому просить: поновити строк на оскарження постанов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові; визнати протиправними та скасувати постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові №0006-вих-856/34 від 14.03.2018, №0006-вих-879/35 від 15.03.2018, №0006-вих-961/37 від 16.03.2018; визнати протиправними дії відповідача щодо пред’явлення вказаних постанов для примусового виконання до приватного виконавця округу Львівської області ОСОБА_2; визнати протиправними та скасувати приписи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові №1 від 02.03.2018, №2 від 02.03.2018, №3 від 02.03.2018 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи таку подано з дотриманням правил підсудності (ч.1 ст.171 КАС України).
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до такого висновку.
Питання адміністративної юрисдикції врегульовано главою 2 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст. 20 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Предметом спору є оскарження приписів (рішення) органу державної влади про зобов'язання позивача усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, що був винесений у порядку ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23.05.2011. Такі вимоги підсудні окружному адміністративному суду.
Також, предметом спору є оскарження постанов притягнення позивача ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Такі вимоги підсудні місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до ч.3 ст.21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З огляду на викладене, приходжу до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 21, 29, 248, 250, 253 КАС України,
п о с т а н о в и в:
Передати адміністративну справу №464/6202/18 за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправними та скасування постанов, приписів і визнання протиправними дій за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06 листопада 2018 року. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення. Апеляційна скарга подається з урахуванням Перехідних положень КАС України.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.8 ст.29 КАС України).
Суддя О.В.Тімченко