Рішення № 77759390, 12.11.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2018
Номер справи
810/996/18
Номер документу
77759390
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2018 року справа № 810/996/18

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Лиска І.Г., розглянувши в порядку спрощеного провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати Рішення № 108/1 від 10.11.2017 року Броварського об'єднаного управління ПФУ Київської області про відмову у призначені пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, зі зменшенням пенсійного віку;

- зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області зарахувати ОСОБА_1 стаж роботи на посаді машиніста електропоїзда з 20.10.2011 року по 31.07.2017 року до стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах, згідно п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за Списком № 2 до пільгового стажу;

- зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити та виплачувати з 07 серпня 2017 року ОСОБА_1 пенсію як потерпілому від Чорнобильської катастрофи, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше) зі зниженням додатково на один рік понад 55 років, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем безпідставно не було зараховано період по списку №2 з 20.10.2011 по 31.07.2017, що становить 5 років 9 місяців та 12 днів. На підтвердження даного факту позивачем були надані всі необхідні документи які долучені до позовної заяви (посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, довідка виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області, про підтвердження зони посиленого радіоактивного забруднення). Проте, відповідачем прийнято рішення про відмову щодо призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 6 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії, згідно із ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» яке є протиправним.

Ухвалою від 10.04.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач надав відзив на позов, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити, зазначив, що відповідач при прийняті рішення діяв відповідно до норм чинного законодавства.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1, є потерпілим від аварії на ЧАЕС у 1986 році, та особою, яка постійно працює у зоні посиленого радіоактивного контролю, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2, яке видане Київською обласною радою 11.12.1999 року.

З 1984 року працює в Регіональній філії "Південно-Західна залізниця" ПАТ "Українська залізниця". З 20.01.1984 року працює у ВП моторвагонне депо «Фастів-1».

Відповідно до Постанови КМУ від 23 липня 1991 року № 106 в м. Фастів було віднесено до зони посиленого радіоактивного контролю (категорія № 4). З 1984 року по 1985 рік працював на посаді помічника машиніста електропоїзда, з 1989 року по теперішній час працює на посаді машиніста електропоїзда. Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСРС від 22.08.1956 року № 173, дана посада - «помічник машиніста», «машиніст», віднесені до професій, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення із зниженням пенсійного віку, Список №2.

06 серпня 2017 року, маючи страхового стажу більше 25 років, а саме 36 років та 9 місяців, позивач звернувся до Броварського об'єднаного управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 6 років як потерпілому від Чорнобильської катастрофи, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії, згідно із ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». До заяви, про призначення пенсії позивач надав всі необхідні документи, зокрема посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, довідку виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області, про підтвердження зони посиленого радіоактивного забруднення.

Як вбачається з документів, що подані до заяви про призначення пенсії, а саме довідки № 92 від 31.07.2017 року, позивач працював у виробничому підрозділі моторвагонне депо Фастів-1 регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» за такі періоди; з 20.01.1984 року по 03.10.1985 року - на посаді помічника машиніста електропоїзда; з 26.06.1986 року по 01.06.1989 року - на посад помічника машиніста електропоїзда; з 01.06.1989 року по теперішній час на посаді машиніста електропоїзда. Таким чином пільговий вік становить: станом на 31.12.1991 року - 10 років 7 місяців 9 днів; з 20.10.2011 року по 31.12.2017 року - 5 років 9 місяців 12 днів. При цьому позивач продовжую працювати на посаді «машиніста електропоїзда» постійно. Даний факт також підтверджується копією трудової книги наявної в матеріалах справи.

Відповідач 10 листопада 2017 прийняв рішення по відмову у призначенні мені пенсії, у зв'язку з відсутністю права на додаткове зменшення пенсійного віку понад передбаченого ст.55

Закону України «Про статут і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Не погодившись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правовому оцінку відносинам які склалися, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. б ч.1 ст.13 ЗУ "Про пенсійне забезпечення", на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.12.2005 року 22-1) встановлено, що заява про призначення пенсії подається заявником особисто, або через представника, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації заявника).

Відповідно до ст. 8 та ч. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», право на отримання пенсій, мають громадяни України, які досягли встановленого цим Законом пенсійного віку, тобто - віку 60 років.

Статтею 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що пенсії громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно зі ст. 65 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали наслідок Чорнобильської катастрофи», документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Позивач має посвідчення категорії 4, серія НОМЕР_2, як громадянин який постійно працює на території радіоактивного забруднення.

Також статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу за відсутності такої книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Крім того, відповідно до п.20 цього Порядку, в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників ; у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.17 указаного Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Тобто, за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу або інші документи необхідно надавати лише в разі коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці, при цьому за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання, підтвердження трудового стажу може здійснюватися органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Як встановлено, трудова книжка позивача містить в собі записи - відомості щодо характеру роботи позивача.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Посада на якій працював та працюю, відносить до Списку № 2, відповідно до розділу XXX «Транспорт» підрозділ 1 «Залізничний транспорт та метрополітен» Списку № 2 виробництв, цехів професій і посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого Постановою РМ СРСР від 22.08.1956 року № 1173.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 №442, та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Відповідно п.4.2 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (затв. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.11.2005383 , зареєстр. в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 р. за N 1451/11731 ) результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

До Броварського об'єднаного управління ПФУ Київської області позивач подав Довідку № 92 від 31.07.2017 року, яка підтверджувала пільговий стаж роботи за списком № 2. Дана довідка була видана на підставі особової картки П-2, книги наказів та результатів атестації робочих місць.

Згідно розділу XXX «Транспорт» підрозділ 1 «Залізничний транспорт та метрополітен» списку № 2 виробництв, цехів професій і посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого Постановою РМ СРСР від 22.08.1956 року в 1173, що застосовується при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», передбачені машиністи, їх помічники моторвагонних (електро-) секцій.

Відповідно до постанови Деркомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 10.10.1990 року за № ЗВ718-73, роз'яснення Головного управління охорони і організації праці Державної адміністрації залізничного транспорту України (лист від 18.10.2004), професії «помічник машиніста моторвагонних (електро-) секцій» і помічник машиніста електропоїзда», машиніст моторвагонних (електро-) секцій» і «машиніст електропоїзда» є тотожними за змістом та обсягом виконуваних робіт та посадових обов'язків працівника.

Підставою для розгляду питання про призначення пенсії за віком на пільгових умовах є наявність професії (посади) та виробництва в конкретному Списку, а також підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умови праці впродовж повного робочого дня (не менше 80%).

Відповідно до наказів: № 1655 від 06.09.2011 року; № 1916 від 20.10.2011 року; № річ-8-1/698 від 27.05.2016 року; № РПЧ-8-1/1091 від 29.07.2016 року атестація була проведена.

При дослідженні матеріалів справи було встановлено, що відповідачем не зараховано до пільгового стажу позивача період роботи з 20.10.2011 року по 31.07.2017 року, що становить 5 років 9 місяців 12 днів.

Таким чином пільговий стаж за списком № 2 становить: з 01.09.1980 року по 01.11.1981 року - навчання за Списком; з 02.11.1981 року по 30.11.1983 року - служба в збройних силах, яку позивач проходив в Моторовагонному депо м. Фастів, Південно-західна залізниця; з 20.01.1984 року по 31.12.1991 року - робота за списком № 2, відповідно до ст. 100 ЗУ "Про пенсійне забезпенчення"; з 20.10.2011 року по 31.07.2017 року - робота за списком № 2 (відповідно до матеріалів атестації робочого місця). Загальний пільговий стаж роботи за списком № 2 становить 16 років 11 місяців та 24 дні.

Особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.

Законом України „Про пенсійне забезпечення" передбачено призначення пенсій за віком на пільгових умовах при додержанні певних вимог, зокрема, особам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, призначаються пільгові пенсії за списками № 1 та № 2, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 р. № 36. Цим же Законом визначено види трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію.

Зокрема, до стажу роботи зараховується військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки та органах внутрішніх справ, незалежно від місця проходження служби.

При цьому, статтею 2 Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» та статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що час проходження військової служби зараховується громадянам до загального трудового стажу, до стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Статтею 100 Закону України „Про пенсійне забезпечення" визначено право на пільгове пенсійне забезпечення особам, які мають на день введення в дію цього Закону (на 1 січня 1992 року) стаж на роботах, що давали право на пенсію на пільгових умовах.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильної катастрофи», пенсії особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (що затверджений постановою правління ПФУ від 25.12.2005 року № 22.1), до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: а) довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику; б) документи про стаж; в) довідка про заробітну плату особи; г) документи про місце проживання (реєстрації) особи; г) документи, які засвідчують особливий статус особи; ж) посвідчення потерпілого від ЧАЕС та довідка про період проживання (роботи) на цих територіях.

Зазначена норма містить вичерпний перелік документів, що додаються особам до заяви про призначення пенсій в порядку статті 55 Закону України «Про статусі соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; і всі вищезазначені документи були мною подані до заяви про призначення.

Отже, єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок ЧАЕС, та надає право користуватися пільгами, встановленими нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в тому числі, і призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та (або) Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України в постановах від 21 листопада 2006 року № 21-1048во06 та від 04 вересня 2015 року № 690/23/15-а, де чітко визначено, що єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими Законом № 796, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та (або) Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до п. 4.3 Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документі, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії а інший та поновлення вплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду.

Пунктом 4.7 Прядку вставлено право особи на одержання пенсії на підставі всебічні повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органами, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установі, організації, або особі (особисто) повідомлення про прийняте, за заявою рішення (призначення чи відмову), із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було подано всі документи, які є підставою для призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 6 років відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше, жінки - 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - 10 років; які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів - 8 років; які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році - 5 років.

Факт зниження пенсійного віку підтверджується посвідченням № 592897, серії В-1 (категорія № 4), та довідкою № 3707 від 24.07.2017 року, виданою виконавчим комітетом Фастівської міської Ради Київської області.

Таким чином, рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії позивачу вказаним вимогам не відповідає, а тому, позов підлягає задоволенню шляхом його скасування.

Згідно до приписів ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено, правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не спростовані, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється в порядку ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати Рішення № 108/1 від 10.11.2017 року Броварського об'єднаного управління ПФУ Київської області про відмову у призначені пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, зі зменшенням пенсійного віку.

Зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області зарахувати ОСОБА_1 стаж роботи на посаді машиніста електропоїзда з 20.10.2011 року по 31.07.2017 року до стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах, згідно п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за Списком № 2 до пільгового стажу.

Зобов'язати Броварське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити та виплачувати з 07 серпня 2017 року ОСОБА_1 пенсію як потерпілому від Чорнобильської катастрофи, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше) зі зниженням додатково на один рік понад 55 років, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Стягнути з Броварського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДРПОУ 37892505) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1) сплачений судовий збір в сумі 2114 грн. (дві тисячі сто чотирнадцять) 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного судупротягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лиска І.Г.