
Номер провадження 3/243/3416/2018
Номер справи 243/11152/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 12 » листопада 2018 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Гончарова А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Миколаївка Донецької області, громадянки України, тимчасово не працюючої, РНОКПП: НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
07 листопада 2018 року о 15 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 09 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року, тим самим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Окрім того, 07 листопада 2018 року о 15 години 30 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 10 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року, тим самим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
07 листопада 2018 року о 14 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 12 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року, тим самим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
07 листопада 2018 року о 12 години 30 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 11 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року, тим самим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні ОСОБА_1 роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст. 10, 63 Конституції України.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 КУпАП визнала повністю, щиро кається.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225334 від 07 листопада 2018 року, з якого вбачається, що 07 листопада 2018 року о 15 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 09 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року (а.с.3 т.1); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225335 від 07 листопада 2018 року, з якого вбачається, що 07 листопада 2018 року о 15 години 30 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 10 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року (а.с.3 т.2); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225336 від 07 листопада 2018 року, з якого вбачається, що 07 листопада 2018 року о 14 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 12 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року (а.с.3 т.3); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 225333 від 07 листопада 2018 року, з якого вбачається, що 07 листопада 2018 року о 12 години 30 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання своїх дітей, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, а саме 11 жовтня 2018 року забрала дітей з ЗДО № 1 «Дзвіночок» у стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року (а.с.3 т.4) та іншими доказами.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, а саме: ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись 24, 24-1,33, 34, 35, 36, 40-1, 44, 184, 245, 280, 283-284 КУпАП, ч. 1 і. ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700,00 гривень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на доходний рахунок 31117106005339, отримувач коштів Слов'янське УК/Слов'янський район/21081100, банк отримувача, МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) на а доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Донецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду А.О. Гончарова