Рішення № 77753386, 05.11.2018, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
05.11.2018
Номер справи
914/751/18
Номер документу
77753386
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.11.2018 Справа №914/751/18

За позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,

до відповідача: Фізичної особи-підприємця Чудійовича Ігора Васильовича, с. Зубра, Пустомитівського району Львівської області,

про: зобов'язання відповідача звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 м. х 4 м. (24,8 кв.м.), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

Суддя Синчук М.М.

за участю секретаря судового засідання Лащ Х.Л.

Представники учасників процесу:

позивача: Кузів О.М. - довіреність від 30.08.2018 р. №34-вих-7504;

відповідача: Чудійович І.В. - засновник.

Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 46 ГПК України. Заяв про відвід судді не надходило. У відповідності ст. 222 ГПК України здійснювалося фіксування судового процесу за допомогою програмно-апаратного комплексу "Оберіг".

На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа №914/751/18 за позовом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до Фізичної особи-підприємця Чудійовича Ігора Васильовича про зобов'язання відповідача звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 м х 4 м. (24,8 кв. м), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

Ухвалою суду від 25.04.2018р. (суддя Запотічняк О.Д.) відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначиено підготовче засідання на 22.05.2018 р.

Ухвалою суду від 22.05.2018 р. відкладено підготовче засідання на 30.05.2018р.

Ухвалою суду від 30.05.2018 р., заяву сторін про врегулювання спору за участю судді, розпочато процедуру врегулювання спору за участю судді та зупинено провадження у справі № 914/751/18 до врегулювання спору за участю судді у даній справі.

Ухвалою суду від 03.07.2018 р. у справі №914/751/18 у зв'язку недосягненням сторонами мирного врегулювання спору за наслідками проведення врегулювання спору та закінчення строку такого врегулювання, припинено врегулювання спору за участю судді та поновлено провадження у справі. Справу передано для визначення судді в порядку, встановленому ст. 32 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно розпорядження керівника апарату суду від 04.07.2018 р. №280 проведено повторний автоматизований розподіл судової справи №914/751/18 та призначено головуючого суддю Синчука М.М.

Ухвалою суду від 09.07.2018 р. справу №914/751/18 прийнято до розгляду у порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 18.07.2018 р. Ухвалою суду від 18.07.2018 р. розгляд справи відкладено на 03.09.2018 р. В судовому засіданні 03.09.2018 р. оголошено перерву до 24.09.2018 р. Ухвалою суду від 07.09.2018 р. продовжено строк підготовчого провадження у справі №914/751/18 на 30 днів. В судовому засіданні 24.09.2018 р. оголошено перерву до 09.10.2018 р.

Ухвалою суду від 09.10.2018 р. закрито підготовче провадження у справі №914/751/18. Розгляд справи №914/751/18 по суті призначено на 05.11.2018 р.

В судове засідання 05.11.2018 р. представник позивача з'явився, надав усні пояснення, позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та матеріалах справи. Просить суд зобов'язати відповідача звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 м х 4 м. (24,8 кв. м), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

В судове засідання 05.11.2018 р. представник відповідача з'явився, надав усні пояснення, щодо задоволення позовних вимог заперечив повністю з підстав, викладених у відзиві на позов, просить суд відмовити в задоволенні позову.

В судовому засіданні 05.11.2018 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Описова частина рішення.

Позиція позивача.

За результатами комісійного обстеження за участю представників районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління» складено акт від 13.12.2017 р., яким виявлено, що на просп. Червоної Калини, 102 самовільно встановлена тимчасова споруда торгівельного призначення площею 24,8 кв.м. (6,2 м.х 4м.). власником якої є відповідач, та яка згідно ухвали Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257» вилучена із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова (п.1.3.3.). Про результати даного обстеження було повідомлено відповідача листом від 18.12.2017р. та зобовязано його у 10-денний термін здійснити демонтаж тимчасової споруди у добровільному порядку.

Оскільки відповідач не демонтував вказану тимчасову споруду, розпорядженням голови Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.01.2018 р. №36 зобов'язано ФОП Чудійовича Ігоря Васильовича у добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди, яка розташована за адресою: м. Львів, просп. Червоної калини, 102 в термін до 16.02.2018 р. Листом від 22.01.2018 р. №34-вих-665 дане розпорядження було скеровано відповідачу.

Актами обстеження від 22.02.2018 року та від 11.04.2018 року встановлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, у добровільному порядку відповідач вимог Розпорядження не виконав.

В зв'язку з наведеним позивач звернувся до суду з вимогою зобов'язати відповідача звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 кв. м х 4 кв. м. (24,8 кв. м), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

Позиція відповідача.

Позовні вимоги заперечив в повному обсязі з підстав наведених у відзиві на позовну заяву. В обгрунтування своїх заперечень зазначив, що 31.08.2016 р. між відповідачем та Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради було укладено договір №с-671-16 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд. Враховуючи ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 №4526, №4527 та вказаний договір, управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської ради 28.11.2016 року ФОП Чудійовичу І.В. видано паспорт прив'язки тимчасової споруди, розташованої на просп. Червоної калини, 102 для провадження підприємницької діяльності, який дійсний до 30.12.2016 року.

Отже, відповідач зазначає, що у нього були всі відповідні документи на встановлення тимчасової споруди за адресою: м. Львів, просп. Червоної калини, 102. Відповідач стверджує, що після закінчення дії договору та паспорта привязки він неодноразово звертався до уповноважених органів Львівськї міської ради про продовження терміну дії документів та включення до переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Також зазначає, що 18.09.2018 р. на засіданні постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища розглянуто його звернення щодо включення до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові тимчасової споруди на просп. Червоної Калини,102 та прийнято позитивне рішення. Наведене, на думку відповідача, є підставою для відмови у позові.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Господарського кодексу України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

Під порушенням слід розуміти такий стан суб'єктивного права, за якого воно зазнало протиправного впливу з боку правопорушника, внаслідок чого суб'єктивне право особи зменшилось або зникло як таке, порушення права пов'язане з позбавленням можливості здійснити, реалізувати своє право повністю або частково.

Таким чином, у розумінні закону, суб'єктивне право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.

Відповідно до частини 1 статті 316 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Приписами ст. 318 Цивільного кодексу України встановлено, що суб'єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені статтею 2 цього Кодексу. Усі суб'єкти права власності є рівними перед законом.

Згідно зі ст. 327 Цивільного кодексу України у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 78, ч. 1 ст. 83 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.

Згідно ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, в тому числі: справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці (п.6 ч.1 ст. 20 ГПК України).

Господарський суд зазначає, що обов'язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність у особи, що її використовує, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, зареєстрованих у встановленому законом порядку, оскільки відсутність таких документів свідчитиме про самовільне використання земельної ділянки.

Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015р. №4526 затверджено Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльностці у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.

Як вбачається з матеріалів справи, між управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Чудійовичем Ігорем Васильвичем (орендар) 31.08.2016 р. було укладено договір №с-671-16 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд, відповідно до умов якого орендарю надано у тимчасову оренду конструктивний елемент благоустрою комунальної власності площею 25,00 кв.м. (тротуар, газон, тощо) для розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на земельній ділянці за адресою: м. Львів, просп. Червоної Калини, 102. Пунктом 7.1. Договору встановлено термін дії договору з 31.08.2016 р. по 30.12.2016 р.

28.11.2016 року управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської ради ФОП Чудійовичу І.В. видано паспорт прив'язки тимчасової споруди, розташованої на просп. Червоної калини, 102 для провадження підприємницької діяльності, який дійсний до 30.12.2016 року.

Ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 року № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова» продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м.Львова, до 31.05.2018 року згідно з додатками. Зокрема в додатку до даної ухвали, до переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м.Львова, під № 331 включено тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності на проспекті Червоної Калини, 102, площею 25 кв.м., яка належить ФОП Чудійович І.В.

Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257» пункт 331 вилучено з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова.

Листом від 18.12.2017 року №34-вих-12089 Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради повідомила ФОП Чудійовича І.В. про те, що за результатами комісійного обстеження за участю представників районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління» встановлено, що на просп. Червоної Калини, 102 самовільно встановлена тимчасова споруда торгівельного призначення площею 24,8 кв.м. (6,2 м.х 4м.), власником якої є відповідач, та яка згідно ухвали Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257» вилучена із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова (п.1.3.3.). В даному листі зобовязано відповідача у 10-денний термін здійснити демонтаж тимчасової споруди у добровільному порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядженням голови Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.01.2018 р. №36 зобов'язано ФОП Чудійовича Ігоря Васильовича у добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди, яка розташована за адресою: м. Львів, просп. Червоної калини, 102 в термін до 16.02.2018 р. Листом від 22.01.2018 р. №34-вих-665 дане розпорядження було скеровано відповідачу.

Як свідчать матеріали справи, Актом обстеження від 22.02.2018 року встановлено, що власник тимчасової споруди на просп. Червоної калини, 102 ФОП Чудійович І.В. не виконав розпорядження Сихівської районної адміністрації від 22.01.2018 №36 та спірна тимчасова споруда не демонтована.

Інженером КП «Адміністративно-технічне управління» 01.03.2018 року складено протокол №6-020б про адміністративне порушення, відповідальність за яке передбачене ст. 152 КУпАП, а саме самочинне встановлення відповідачем тимчасової споруди за адресою: м. Львів, просп. Червоної Калини, 102. Адміністративною комісією при виконавчому комітеті Солонківської сільської ради ФОП Чудійовича І.В. притягнуто до адміністративної відповідальності за дане правопорушення згідно постанови від 27.03.2018 р.

Актом обстеження тимчасової споруди торгівельного призначення біля житлового будинку на просп. Червоної Калини, 102 від 11.04.2018 р. встановлено розміщення однієї тимчасової сапоруди торгівельного призначення площею 24,8 кв.м. та зазначено, що на момент здійснення обстеження дана тимчасова споруда не функціонувала.

Вищенаведене стало підставою для звернення позивача до суду з вимогою зобов'язати відповідача звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 кв. м х 4 кв. м. (24,8 кв. м), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають до задоволення.

При ухваленні рішення, суд виходив з наступного.

Зі змісту позовної заяви та встановлених обставин вбачається, що між сторонами виникли правовідносини щодо захисту права власності територіальної громади м. Львова на земельну ділянку, яка знаходиться в комунальній власності, та звільнення спірної земельної ділянки шляхом демонтажу тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, для встановлення якої закінчився договір оренди земельної ділянки та яка не включена до комплексної схеми розміщення тимчасових споруд

Дані правовідносини врегульовано Цивільнитм кодексом України, Земельним кодексом України, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, Законом України «Про місцеве самоврядування».

Відповідно до ч.1 ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно зі ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом власності українського народу, від імені якого права власності здійснюють органи державної влади та органи державної влади і місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст.92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 78, ч. 1 ст. 83 Земельного кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. Землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.

Приписами ст. 152 Земельного кодексу України визначено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

До компетенції виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (пп. 7 п."а" ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

Суд звертає увагу на те, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради наділена як самоврядними, так і делегованими повноваженнями від Львівської міської ради, які закріплені ухвалою Львівської міської ради від 14.07.2016р. №777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», зокрема, передбачено, що до повноважень районної адміністрації у галузі економічного, культурного та соціального розвитку віднесено розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого Наказом Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. N 244, підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення ТС самовільно забороняється (п.п. 2.1, 2.20, 2.30, 2.31).

Ухвалою Львівської міської ради №4526 від 23.04.2015р. затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, який визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, продовження договору оренди земельної ділянки для розміщення тимчасових споруд, укладення та продовження договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд, встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі та побутового обслуговування, ресторанного господарства у тимчасових спорудах торговельного призначення, демонтажу тимчасових споруд.

Відповідно до п.2.1 даного порядку (в редакції чинній на момент звернення з позовом до суду), розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки, та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Відповідно до п.1.3 Порядку, самовільно встановлена тимчасова споруда, це тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим Положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту прив'язки ТС.

Як встановлено судом, термін дії договору №с-671-16 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд, укладеного від 31.08.2016 р. між відповідачем і Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, та паспорту прив'язки тимчасової споруди, розташованої на просп. Червоної калини, 102 для провадження підприємницької діяльності закінчився 30.12.2016 року (в матеріалах справи відсутні докази протилежного).

Також судом встановлено, що Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257» пункт 331 (про включення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на проспекті Червоної Калини, 102, площею 25 кв.м., яка належить ФОП Чудійович І.В. до переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м.Львова) додатку до Ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017 року № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова» вилучено з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова.

Суд вважає за необхідне зазначити, що станом на момент прийняття даного судового рішення вказана ухвала Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 є чинною.

Отже, сторонами суду не надано та в матеріалах справи відсутні докази включення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на проспекті Червоної Калини, 102, площею 25 кв.м., яка належить ФОП Чудійович І.В. до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові. Так як і не надано доказів дійсного на момент розгляду справи паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, розташованої на просп. Червоної Калини, 102 у м. Львові та/чи договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди, укладеного з відповідачем для розміщення тимчасової споруди за адресою: м. Львів, просп. Червоної Калини, 102.

Щодо тверджень відповідача про те, що після закінчення дії договору та паспорта привязки він неодноразово звертався до уповноважених органів Львівськї міської ради про продовження терміну дії документів та включення до переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, суд зазначає, що відповідачем не надано та в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження таких обґрунтувань. Крім того, позивачем до матеріалів справи долучено лист Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 30.03.2018 р. №2302-2255, в якому повідомляється, що ФОП Чудійович І.В. не звертався з письмовою заявою для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд чи продовження терміну дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що рішення Постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища від 18.09.2018 р. про незаперечення щодо включення до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові тимчасової споруди на просп. Червоної Калини, 102, на яке посилається відповідач у відзиві, не свідчить про законність встановлення спірної тимчасової споруди.

Частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно з статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, враховуючи наведені норми законодавства, зважаючи на встановлені факти, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про звільнення земельної ділянки шляхом демонтажу самовільно встановленої споруди торгівельного призначення розміром, яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові, є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами в розумінні положень Господарського процесуального кодексу України, та підлягають до задоволення.

Відповідно до положень ст. 129 ГПК України, судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги задоволено повністю, витрати по сплаті судового збору суд покладає на відповідачів.

Керуючись ст.ст. 2, 13, 74, 76, 77, 78, 86, 123, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця Чудійовича Ігоря Васильовича (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди торгівельного призначення розміром 6,2 м. х 4 м. (24,8 кв. м.), яка знаходиться біля будинку по просп. Червоної Калини, 102 в м. Львові та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

Стягувач: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради (79049, м. Львів, просп. Червоної калини, 66, ідентифікаційний код 25258931)

3. Стягнути з фізичної особи-підприємця Чудійовича Ігоря Васильовича (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської мської ради (79049, м. Львів, просп. Червоної калини, 66, ідентифікаційний код 25258931) 1 762,00 грн. судового збору.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 09.11.2018.

Суддя Синчук М.М.