
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" листопада 2018 р. м. Київ Справа № 911/596/18
За позовом Бучанської міської ради
до Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта",
Публічного акціонерного товариства "Укрпошта"
про визнання укладеним договір про пайову участь
Суддя С.І.Чонгова
За участю секретаря судового засідання Савчук М.Ф.
Представники сторін:
від позивача: Олійник Д.О. (довіреність № 04-09/1150 від 16.10.2018);
від відповідача 1: не з'явився;
від відповідача 2: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Бучанська міська рада звернулася до господарського суду Київської області з позовом до Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" (далі - ПАТ "Укрпошта" в особі ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта") про визнання укладеним договір про пайову участь та просить визнати його у редакції зазначеній у позовній заяві.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на порушення відповідачем переддоговірних відносин, а саме, відповідач відмовся укладати договір про пайову участь замовника у створені розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча, укладення якого є обов'язковим.
Ухвалою господарського суду Київської області від 11.06.2018 залучено до участі у справі в якості співвідповідача - Публічне акціонерне товариство "Укрпошта" та продовжено строк підготовчого провадження до 11 липня 2018 року.
Відповідач 2 - Публічне акціонерне товариство "Укрпошта" у своєму відзиві просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача, вказуючи на те, що відповідач є філією та не може бути стороною в господарській справі, а позивач просить визнати договір укладеним саме з юридичною особою - ПАТ "Укрпошта", спір в частині вимог до відповідача 1 не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства, а тому підлягає в цій частині закриттю. Позовна заява позивача не містить відомостей про те, якому способу захисту прав та інтересів позивача відповідають заявлені позивачем вимоги та не містять правових підстав в частині даної вимоги. Позовні вимоги позивача не узгоджуються із положеннями ч. 9 ст. 238 ГПК України, оскільки не містять відповідних умов з посиланням на поданий позивачем проект. Також відповідач 2 вказує, що органи місцевого самоврядування не повинні стягувати із замовника капітального ремонту свого об'єкта будь-яку плату у вигляді пайового внеску у створення і розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста.
Ухвалою господарського суду від 09.07.2018 заяву Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" про роз'яснення рішення (ухвали) повернуто без розгляду.
Ухвалою господарського суду від 09.07.2018 відмовлено у задоволенні клопотання про призначення експертизи для визначення типу ремонту (капітальний або поточний); підготовче провадження закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.
19.07.2018 до господарського суду Київської області надійшла апеляційна скарга Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" №183 від 18.07.2018 на ухвалу господарського суду Київської області від 09.07.2018.
Ухвалою господарського суду Київської області від 19.07.2018 зупинено провадження у справі до розгляду Київським апеляційним господарським судом апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" №183 від 18.07.2018 на ухвалу господарського суду Київської області від 09.07.2018.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 18.09.2018 апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" №183 від 18.07.2018 на ухвалу господарського суду Київської області від 09.07.2018 повернуто скаржнику з додатними до неї матеріалами
12.10.2018 матеріали справи було повернуто до господарського суду Київської області з апеляційної інстанції.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.10.2018 провадження у справі поновлено.
Дослідивши матеріали справи та докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Виконавчим комітетом Бучанської міської ради 29.03.2012 року було прийнято рішення № 609-23-VI Про затвердження "Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча", яким затверджено розміри пайової участі загальної вартості будівництва та обов'язки по сплаті у строк визначений договором та законом.
Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області 01.10.2013 року за № КС 142132740510 зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, подану замовником будівництва Головним навчальним центром "Зелена Буча" УДППЗ "Укрпошта", згідно з якою введено в експлуатацію об'єкт будівництва - Капітальний ремонт адміністративного корпусу.
Позивач вказує, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань, відокремлений підрозділ - Головний навчальний центр "Зелена Буча" УДППЗ "Укрпошта" (ідентифікаційний код - 26426417) 01.03.2017 року було припинено, про що здійснено запис про державну реєстрацію закриття відокремленого підрозділу № 10741040163003470, також 01.03.2017 року припинено за рішенням засновників юридичну особу УДППЗ "Укрпошта" (ідентифікаційний код - 21560045).
Одночасно, в результаті реорганізації УДППЗ "Укрпошта" (ідентифікаційний код юридичної особи 21560045), 01.03.2017 року утворено юридичну особу ПАТ "Укрпошта" (ідентифікаційний код 21560045), відокремленим підрозділом якого є Головний навчальний центр "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта" (ідентифікаційний код - 26426417), який є правонаступником Головного навчального центру "Зелена Буча" УДППЗ "Укрпошта"" (ідентифікаційний код - 26426417).
Позивач зазначає, що з огляду на те, що на момент здійснення діяльності УДППЗ "Укрпошта", в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" УДППЗ "Укрпошта" не уклав з Бучанською міською радою договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, що є загальнообов'язковою умовою для всіх забудовників, визначеною ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", обов'язок щодо укладення даного договору не припиняється та переходить до правонаступника.
Виходячи із поданої відповідачем до Державної архітектурно-будівельної інспекції Декларації про готовність об'єкта до експлуатації, КП "Бучабудзамовник" здійснив розрахунок величини пайової участі замовника у розвиток інфраструктури міста Буча.
03.11.2017 позивачем на адресу Головного навчального центру «Зелена Буча» Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» було направлено претензію №04-09/848 від 05.10.2017 щодо неукладеного договору пайової участі з доданими до неї двома примірниками договору, що підтверджується фіскальним чеком та описом вкладення у цінний лист, копії яких містяться в матеріалах справи.
Однак, відповіді Головним навчальним центром «Зелена Буча» Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» надано не було.
14.02.2018 позивачем на адресу Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» було надіслано претензію №04-09/173 від 14.02.2018 щодо не укладення договору пайової участі з доданими до неї двома примірниками договору, що підтверджується фіскальним чеком та описом вкладення у цінний лист, копії яких містяться в матеріалах справи.
Однак, відповіді відповідачем 2 на претензію та пропозицію укласти договір не надано.
Згідно ч. 3 ст. 179 ГК Украни укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.
Частиною 2 ст. 638 ЦК України передбачено, що договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Як передбачено ч.1 ст. 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
В силу ч. 1 ст. 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
У відповідності до ч. 4 ст. 11 ЦК України передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Частинами 1-3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Згідно із ч.ч. 5, 6, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Таким чином, обов'язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені законом та встановленим органом місцевого самоврядування порядком.
Відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України №461 від 13.04.2011 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" та №466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" при реєстрації декларації про початок виконання підготовчих робіт, декларації, повідомлень про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації не передбачено надання будь-яких інших документів, окрім двох примірників зазначеної декларації, тобтопозивач позбавлений можливості перевірок щодо укладення замовником договору про пайову участь.
Згідно правових висновків, викладених у постанові Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі №922/6409/15, забудовник не звільняється від зобов'язання сплатити кошти пайової участі навіть після введення будинку в експлуатацію.
Відповідач-1 заперечуючи проти позову вказує, що він є філією без статусу юридичної особи, тому не має повноважень на укладення спірного договору і не може бути відповідачем у справі.
Позивач в свою чергу зазначає, що згідно з п. 5.3.1 Положення директор філії діє на підставі довіреності Товариства у межах повноважень, закріплених цим положенням, проте директору не надано право укладати саме таких договорів.
Відповідно до п.2.6.14 Положення про ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" (далі - Положення), філія має право на підставі довіреності забезпечувати здійснення претензійно-позовної роботи, представляти інтереси Товариства в судах, з усіма правами, наданими законодавством позивачу, відповівдачу та третій особі.
Також, відповідачі посилались на те, що ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" в силу ч. 4 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не підпадає під сплату пайової участі.
Позивач вказує, що відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації за № КС 142132740510 у графі «код об'єкта згідно державним класифікатором будівель та споруд ДК 018--2000» зазначений код об'єкта - 1220.9. Відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд 018-2000 під кодом 1220.9 знаходяться «Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші». Будівлі навчальних та дослідних закладів знаходяться за кодом 1263 Дерджавного класифікатора будівель та споруд 018-2000. Таким чином, здійсненя будівництва ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" не підпадає під жодну з підстав звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту передбачені ч. 4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності.
Окрім того, в судому засіданні позивачем підтримано вимогу щодо укладення договору про пайову участь саме з відповідачем 2 - ПАТ «Укрпошта».
Суд зазначає, що відповідно до п. 2.6.3 Положення про про ГНЦ "Зелена Буча" ПАТ "Укрпошта" затвердженої В.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Смілянським І.Ю. наказом від 23.06.2017 №862, філія відповідно до законодавства України та в межах компетенції має право за довіреністю укладати від імені Товариства договори, в межах наданих повноважень.
Як вбачається з довіреності від 22.11.2017 зареєстрованою в реєстрі за №3601 та посвідченою приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Козяриком В.М., виданої Публічним акціонерне товариство «Укрпошта» в особі виконуючого обов'язків генерального директора Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» Смілянського Ігоря Юхимовича директору філії Головний навчальний центр «Зелена Буча» Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» Костьорну Ольгу Миколаївну не надає права у будь-якому випадку укладати договори, у тому числі, договори, передбачені пунктом 11, якщо ці договори підпадають під нижченаведений перелік: договори на аудиторські послуги: послуги щодо оцінки майна Товариства; окремих правочинів, за якими передбачається передача в оренду будівель, споруд приміщень Товариства площею більше 3000 квадратних метрів; окремих правочинів, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить 2,5 і більше відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства; правочинів щодо вчинення яких є заінтересованість, у випадках, передбачених законом; Договорів з депозитарною установою, обмеження щодо яких визначені Статутом Товариства; Договорів на закупівлю товарі, робіт та послуг, визначених наказом Товариства про централізовану закупівлю.
Так, відповідно до п.11 вказаної довіреності передбачено, що за наявності відповідної дієздатності та правоздатності у сторін, здійснювати дозволені цією довіреністю та не заборонені законом правочини з урахуванням обмежень, визначених статутом Товариства та з обов'язковим оформленням письмових договорів (угод), додаткових угод, специфікацій підписаних сторонами (далі- договори), а саме: укладати, змінювати, припиняти (розривати) з резидентами України Договори, також і за результатами проведення процедур закупівель та в межах, затверджених Товариством фінансового плану Дирекції, в тому числі, але не виключно: договори банківського рахунку та інших банківських послуг, що пов'язані з обслуговуванням банківського рахунку, за умови наявності клопотання до банку, передбаченого інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного Банку України від 12.11.2003 №492. Договори банківського рахунку та відкривати/закривати на ім'я Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» поточні рахунки у національній валюті для обліку та розрахунків за загальнодержавними та місцевими податками та розпоряджатися ними від імені юридичної особи. Договори з обов'язково страхування від нещасних випадків на транспорті та обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, у тому числі з отриманням свідоцтв (полісів, сертифікатів), на підставі Договорів обов'язкового страхування, укладених централізовано Товариством та на виконання зобов'язань таких Договорів. Укладати, змінювати, припиняти (розривати) Договори, передбачені Кодексом законів про працю України та цивільно правові Договори з фізичними особами на виконання робіт. Укладати, змінювати, припиняти (розривати) з особами-нерезидентами України Договори на реалізацію Товариством товарів, робіт, послуг на користь контрагента.
Таким чином, суд вважає, що вимога в частині визнання укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча саме з Головним навчальним центром «Зелена Буча» задоволенню не підлягає, оскільки Філія не наділення повноваженнями на укладання відповідного договору від імені юридичної особи з Бучанською міською радою.
Натомість, позовна вимога щодо визнання договору укладеним про пайову участь у розвитку інфраструктури місті Буча між Бучанською міською радою та Публічним акціонерним товариством «Укрпошта» є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
В силу ст. 129 ГПК України, судові витрати, понесені позивачем у зв'язку з оплатою позову судовим збором, підлягають часковому відшкодуванню позивачу за рахунок відповідача 2, у розмірі 881,00грн.
Керуючись ст. ст. 129, 233, 236-238, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою (Код ЄДРПОУ 04360586, поштовий індекс 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків 12,) та Публічним акціонерним товариством «Укрпошта» (Код ЄДРПОУ 21560045, місцезнаходження юридичної особи 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22) в наступній редакції:
м. Буча « »____2018 р.
Бучанська міська рада, в особі Бучанського міського голови Федорука Анатолія Петровича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку та ПАТ «Укрпошта», ЄДРПОУ 21560045, місцезнаходження юридичної особи: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, в особі в.о. генерального директора Смілянського Ігора Юхимовича, що діє на підставі Наказу далі іменований «Замовник», з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються «Сторони», уклали цей Договір про таке:
І. Предмет Договору
1.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується прийняти пайову участь в сумі 96 000 грн. (дев'яносто шість тисяч грн.) у розвитку інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча (додаток 1), що є невід'ємною частиною цього Договору, у зв'язку з капітальним ремонтом адміністративного корпусу ГНЦ «Зелена Буча» УДППЗ «Укрпошта» по вул. Інститутська, 22, в м. Буча, Київська обл.
ІІ. Зобов'язання Сторін
2.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п. 1.1 розділу І цього Договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору до введення об'єкту до експлуатації, крім випадків, передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, затвердженого рішенням Бучанської міської ради №609-23-VІ від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями (далі - Порядок).
2.2.Оплату може бути внесено одним платежем шляхом перерахування Замовником грошових коштів за реквізитами, визначеними у Договорі, до введення об'єкта в експлуатацію, крім випадків передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку.
2.3. Замовник будівництва зобов'язується у разі змін та доповнень до проектно-кошторисної документації, які спричиняють зміни техніко-економічних показників будівництва, виступити із клопотанням перед виконавчим комітетом Бучанської міської ради про внесення відповідних змін до Договору пайової участі.
ІІІ. Особливі умови
3.1. З моменту зарахування на рахунок спеціального фонду бюджету міста Буча кошттів, передбачених цим Договором, Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Бучанській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м. Буча.
3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Замовником як пайова участь у розвитку інфраструктури м. Буча за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.
3.3. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Замовника, можуть - використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м. Буча.
3.4. У випадку збільшення або зменшення параметрів об'єкту будівництва, до введення об'єкту в експлуатацію, укладений договір пайової участі замовника підлягає приведенню у відповідність шляхом укладання додаткової угоди.
3.5. Об'єкти інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури, об'єкти благоустрою, створені відповідно до п.п. 5.4 і 5.5 Порядку, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.
IV.Відповідальність Сторін
4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором або невиконання умов цього договору в інший спосіб, виконавчий комітет Бучанської міської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів судовому порядку.
4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфаструктури м. Буча Замовник сплачує пеню в розмірі 0,1 % від загальної суми пайової участі, визначеної п.1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання. Нарахування пені за прострочення виконання з'язання, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
4.3. Замовник будівництва та генеральний проектувальник несуть відповідальність за достовірність інформації щодо загальної кошторисної вартості об'єкту будівництва (реконструкції) та техніко-економічних показників.
V.Форс-мажор
5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередньо впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відкладається на термін пропорційний часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.
VІ. Строк дії договору
6.1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.
VІІ. Інші умови
7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.
7.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.
7.3. Уразі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно територіальної підсудності та підвідомчості справи.
7.4. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з і приписами чинного законодавства України.
7.5. Замовник стверджує, що для належної реалізації цілей, визначених цим Договором, він обізнаний з Порядком сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, яке затверджене рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VI від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями, станом на дату укладання договору.
7.6. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання Договору не чинним у цілому.
7.7. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у виконавчому комітеті Бучанської міської ради.
Підписи сторін:
Бучанська міська рада
08292, м. Буча Київської області,
вул. Енергетиків, 12
Одержувач: місцевий бюджет м. Буча,
ЄДРПОУ 37911135,
р/р №31519921700008
Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. в м. Києві,
МФО 821018
Призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту
Міський голова
М.П.________А.П. Федорук
Сторона- 2:
ПАТ «Укрпошта»
Код ЄДРПОУ 21560045,
_________в.о. генерального директора І.Ю. Смілянський
Додаток 1
Розрахунок
величини пайової участі на розвиток інфраструктури міста Буча
Об'єкт: Капітальний ремонт адміністративного корпусу ГНЦ «Зелена Буча» УДППЗ
«Укрпошта» по вул. Інститутській, 22 в м. Буча, Київської обл.
Замовник: Головний навчальний центр «Зелена Буча» УДППЗ «Укрпошта»
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та рішенням сесії Бучанської міської ради від 29 березня 2012 р. за № 609-23-VІ Закону Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. за №3038 -УІ зі змінами та доповненнями пайова участь у розвитку інфраструктури становить:
4% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків;
10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель і споруд
Відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації за № КС 142132740510 від 01.10.2013р., виданої Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській обл., кошторисна вартість об'єкта становить 960 000грн загальна площа об'єкта становить 259,40 м2.
Вартість пайової участі житлового будинку становить:
960 000 х 10% = 96 000 грн.
Всього величина пайової участі об'єкту:
96 000грн (дев'яносто шість тисяч грн.)
В.о. директора КП «Бучабудзамовник» Косякевич А.М.
3. В частині укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча з Публічним акціонерним товариством "Укрпошта" в особі Головного навчального центру "Зелена Буча" Публічного акціонерного товариства "Укрпошта", як стороною договору, відмовити.
4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» (01001, м. Київ, вул. Хрещатик 22, ; ідентифікаційний код - 21560045) на користь Бучанської міської ради (08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, 12; ідентифікаційний код - 04360586) 881,00грн в рахунок відшкодування витрат, понесених на оплату позову судовим збором.
5. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 08 .11.2018
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.І. Чонгова