
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"08" листопада 2018 р. Справа № 911/1175/18
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Наяда-Сервіс»
до боржника Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського»
про банкрутство
Суддя Лутак Т.В.
Секретар судового засідання Гришко В.О.
учасники у справі про банкрутство згідно протоколу судового засідання
Обставини справи:
У провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/1175/18 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Наяда-Сервіс» до боржника Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.06.2018 відкрито провадження у справі № 911/1175/18 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Наяда-Сервіс» про банкрутство Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна боржника - Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Кришталева, будинок 3, ідентифікаційний код - 39446851) арбітражного керуючого Бершадського Сергія Миколайовича (свідоцтво арбітражного керуючого № 562 від 01.04.2013, адреса: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_3).
З метою виявлення усіх кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, суд за допомогою автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» 22.06.2018 здійснив офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, номер публікації якого 52265.
У встановлений ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» 30-денний строк від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» до суду звернулося Головне управління ДФС у Київській області із заявою б/н б/д (вх. № 14212/18 від 23.07.2018) про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 3 918 674, 85 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Київської області від 27.07.2018 зобов'язано Головне управління ДФС у Київській області усунути виявлені недоліки заяви б/н б/д (вх. № 14212/18 від 23.07.2018) про визнання кредиторських вимог, а саме: надати суду докази сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі.
До господарського суду Київської області від Головного управління ДФС у Київській області надійшла заява б/н б/д (вх. № 15853/18 від 14.08.2018) про усунення недоліків, до якої додано платіжне доручення про сплату судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 27.08.2018 розгляд кредиторської заяви Головного управління ДФС у Київській області призначено на 06.09.2018 та зобов'язано учасників провадження надати суду певні документи.
До господарського суду Київської області від розпорядника майна боржника надійшли звіт № 02-01/457 від 30.07.2018 (вх. № 15453/18 від 09.08.2018) по здійсненню процедури розпорядження майном Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» і супровідний лист № 02-01/462 від 09.08.2018 (вх. № 15583/18 від 13.08.2018), до якого додано реєстр вимог кредиторів боржника станом на 09.08.2018, відомості про результати розгляду вимог кредиторів та інші документи.
Ухвалою господарського суду Київської області від 06.09.2018 відкладено розгляд певних кредиторських заяв, в тому числі і кредиторської заяви Головного управління ДФС у Київській області, на 20.09.2018.
19.09.2018 через канцелярію господарського суду Київської області від Головного управління ДФС у Київській області надійшли письмові пояснення б/н б/д (вх. № 19244/18 від 19.09.2018) до поданих ним кредиторських вимог.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.09.2018, у зв'язку з неналежним виконанням деякими учасниками провадження вимог суду, необхідністю витребування додаткових доказів та вивчення поданих документів, розгляд даної справи у попередньому засіданні, в тому числі і кредиторської заяви Головного управління ДФС у Київській області, відкладено на 18.10.2018.
Ухвалою господарського суду Київської області від 18.10.2018 продовжено строк процедури розпорядження майном Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» та повноважень розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Бершадського Сергія Миколайовича на два місяці, призначити розгляд кредиторських вимог Головного управління ДФС у Київській області та відкладено розгляд даної справи у попередньому засіданні на 08.11.2018.
У судовому засіданні 08.11.2018 розглядається заява Головного управління ДФС у Київській області б/н б/д (вх. № 14212/18 від 23.07.2018) про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 3 918 674, 85 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів.
Грошові вимоги кредитора обґрунтовані довідкою № 7058/9/10-36-54-03-09 від 17.07.2018, розрахунком податкового боргу № 7060/9/10-36-54-03-09 від 17.07.2018, податковим повідомленням-рішенням № 0001561402 від 24.01.2018, інтегрованою карткою платника податків та актом № 1073/10-36-14-02/39446851 від 29.12.2017 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинах з ТОВ «Валіо Груп» за період з 01.01.2015 по 31.12.2015.
Загальна сума вимог Головного управління ДФС у Київській області становить 3 918 674, 85 грн., з яких: 2 567 008, 00 грн. - основний борг по податку на прибуток підприємств та 1 351 666, 85 грн. - пеня за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємств.
Розпорядник майна боржника згідно повідомлення про розгляд грошових вимог № 02-01/452 від 02.08.2018, відомостей про результати розгляду вимог кредиторів № 02-01/461 від 09.08.2018 та реєстру вимог кредиторів станом на 09.08.2018 (вх. № 15583/18 від 13.08.2018) визнав повністю грошові вимоги Головного управління ДФС у Київській області та включив 2 567 008, 00 грн. до третьої черги задоволення вимог кредиторів і 1 351 666, 85 грн. до шостої черги задоволення вимог кредиторів.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, оглянувши оригінали наявних у справі документів, вважає за необхідне зазначити таке.
Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням ДФС у Київській області в грудні 2017 року проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» з питань взаємовідносин з ТОВ «Валіо Груп» за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, за результатами якої складено акт № 1073/10-36-14-02/39446851 від 29.12.2017.
Вказаною перевіркою встановлено порушення Обслуговуючим кооперативом «Набережний квартал-Жаботинського» п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (в редакції з 13.08.2015), що призвело до заниження податку на прибуток за 2015 рік в сумі 2 567 008, 00 грн.
Так, на підставі акта № 1073/10-36-14-02/39446851 від 29.12.2017 Головним управлінням ДФС у Київській області винесено податкове повідомлення-рішення № 0001561402 від 24.01.2018 на суму 2 567 008, 00 грн. - податкове зобов'язання за платежем по податку на прибуток підприємств.
Податок на прибуток підприємств відповідно до ст. 9 Податкового кодексу України відноситься до загальнодержавних податків та зборів.
Згідно з п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, у випадках визначених п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом, зокрема, відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).
Пунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, з вищезазначеного вбачається, що у зв'язку з порушенням боржником податкового законодавства, що призвело до заниження податку на прибуток, контролюючим органом - Головним управлінням ДФС у Київській області визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 2 567 008, 00 грн. та повідомлено боржника податковим повідомленням-рішенням про обов'язок його сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Проте, боржник не сплатив визначеного контролюючим органом грошового зобов'язання у встановлений законодавством строк, а також не оскаржив рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання у визначеному законодавством порядку.
Таким чином, визначена контролюючим органом - Головним управлінням ДФС у Київській області сума грошового зобов'язання у розмірі 2 567 008, 00 грн. є узгодженою сумою податкового боргу, яка документально підтверджена, нормативно обґрунтована та підлягає визнанню.
Крім того, у зв'язку з порушенням боржником податкового законодавства, Головним управлінням ДФС у Київській області нараховано та заявлено до визнання пеню у розмірі 1 351 666, 85 грн.
Згідно з п.п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
Відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (п.п. 129.1.1); при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (п.п. 129.1.2); при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (п.п. 129.1.3).
Згідно з п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (п.п. 129.3.1); у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків (п.п. 129.3.2); у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) (п.п. 129.3.3); при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини) (п.п. 129.3.4).
Пунктом 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України передбачено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Відповідно до п. 129.5 ст. 129 Податкового кодексу України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
Згідно з п. 131.1 ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Київській області здійснено нарахування суми пені у відповідності до вимог законодавства, а боржником така сума пені самостійно не сплачена.
З огляду на вищевикладене, враховуючи наявні у матеріалах справи докази та норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що грошові вимоги Головного управління ДФС у Київській області у розмірі 3 918 674, 85 грн., з яких: 2 567 008, 00 грн. - основний борг по податку на прибуток підприємств та 1 351 666, 85 грн. - пеня за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємств є обґрунтованими, документально підтвердженими та правомірно включенні розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів.
За таких обставин, у відповідності до вимог статей 23, 25, 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд визнає повністю кредиторські вимоги Головного управління ДФС у Київській області на загальну суму 3 922 198, 85 грн., з яких: 2 567 008, 00 грн. (основний борг по податку) - третя черга задоволення вимог кредиторів, 1 351 666, 85 грн. (пеня) - шоста черга задоволення вимог кредиторів та 3 524, 00 грн. (судовий збір) - перша черга задоволення вимог кредиторів.
Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» і статтями 73-79, 86, 233-234, 236 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Визнати кредиторські вимоги Головного управління ДФС у Київській області до Обслуговуючого кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» на загальну суму 3 922 198, 85 грн., з яких: 2 567 008, 00 грн. - третя черга задоволення вимог кредиторів, 1 351 666, 85 грн. - шоста черга задоволення вимог кредиторів та 3 524, 00 грн. - перша черга задоволення вимог кредиторів.
2. Копію даної ухвали направити учасникам у справі про банкрутство.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua/sud5012
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 09.11.2018.
Суддя Т.В. Лутак