
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 листопада 2018 р. Справа №200/11953/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце реєстрації та проживання: 86102, АДРЕСА_1) до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 03197227, юридична адреса: 85700, Донецька область, м. Волноваха, вул. Гагаріна, буд. 36) про визнання відмови у призначенні допомоги при народженні дитини протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації у призначенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3., ІПН НОМЕР_1, допомоги при народженні дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації призначити та здійснити виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3., ІПН НОМЕР_1, допомоги при народженні дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з відомостей комп'ютерного автоматизованого забезпечення Донецького окружного адміністративного суду Діловодство спеціалізованого суду, позивачем 05 вересня 2018 року було подано до суду позовну заяву з аналогічними позовними вимогами. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10 вересня 2018 року встановлено позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків шляхом надання суду клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору з доказами, що підтверджують обставини викладені у клопотанні або платіжного документу про сплату судового збору належного зразка та у належному розмірі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2018 року повернуто позовну заяву ОСОБА_3 до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації про визнання протиправною відмову Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації у призначення ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини - ОСОБА_2, зобов'язання Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації призначити та здійснити виплату ОСОБА_1, допомоги при народженні дитини - ОСОБА_2, яку було залишено без руху.
Суд зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI).
Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду (стаття 2 Закону).
Наведені норми кореспондують із приписами частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено обов'язок додання до позову документу про сплату судового збору.
Судовий збір згідно з частиною першої статті 3 Закону № 3674-VI справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1762 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: фізичною особою ставка судового збору встановлена - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання даного адміністративного позову з вимогою немайнового характеру позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто на суму 704,80 грн., за наступними реквізитами: Отримувач: Слов`янське УК/м.Слов`янськ/22030101, Р/р 34318206084034, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку: 899998 , Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368, Призначення платежу - *;101; реквізити позивача, Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Разом з цим, суд зазначає, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо (ч. 5 статті 161 КАС України).
В контексті викладеного, суд зазначає, що необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі. Однак, відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України за наявності відповідного клопотання позивача, суд може звільнити (відстрочити, розстрочити, зменшити) від сплати судового збору.
До позовної заяви у адміністративній справі № 200/11953/18-а позивачем не надано доказів сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі та за належними реквізитами, або будь-яких клопотань про відстрочення або звільнення від сплати судового збору з відповідними доказами.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, шляхом подання до суду документу, який підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі або клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору з доказами, що підтверджують обставини викладені у клопотанні.
Керуючись, ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації про визнання відмови у призначенні допомоги при народженні дитини протиправною та зобов'язання вчинити певні дії- залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду документу, який підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі або клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору з доказами, що підтверджують обставини викладені у клопотанні.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 статті 256 КАСУ набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Кочанова П.В.