Постанова № 77723544, 06.11.2018, Софіївський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
06.11.2018
Номер справи
193/1475/18
Номер документу
77723544
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЄУН 193/1475/18

Провадження № 3/193/343/18

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

П О С Т А Н О В А

06 листопада 2018 року сел. Софіївка

Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Шумська О.В.,

при секретарі Мельниковій Т.О.

за участю прокурора Швидкого Є.О.,

особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3»янка Софіївського району Дніпропетровської області, місце роботи: Софіївська районна рада, ПСП «Олександрівське», депутата Софіївської районної ради, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1, будучи депутатом Софіївської районної ради є суб’єктом відповідальності згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією та суб'єктом декларування . Частиною другою ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі з 1 січня 2018 року — 1762 гривень.

Тому, отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року станом на 1 січня 2018 року складає 88 100 гривень.

ОСОБА_1 19 червня 2018 року придбав майно на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, тобто на суму, що перевищує 88 100 грн., (вісімдесят вісім тисяч гривень), придбавши у власність автомобіль марки MAN модель TGX 18.440, білого кольору, № кузова WMA05XZZOBPO26817, шляхом укладення між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) договору купівлі-продажу транспортного засобу (автомобілю) від 19.06.2018 (далі за текстом - договір). Договір укладено 19 червня 2018 року у місті Хмельницький.

Згідно з договором вартість автомобіля становить 380 020, 00 (триста вісімдесят тисяч двадцять гривень 00 копійок).

19 червня 2018 року складено акт прийому-передачі транспортного засобу (на підставі договору від 19.06.2018), у якому визначено дату прийому-передачі транспортного засобу - 19.06.2018. Даний акт підписано продавцем ОСОБА_2 та покупцем ОСОБА_1

Як вбачається з Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3, вартість майна, що було придбано суб’єктом декларування, зазначається у грошовій одиниці України відповідно до останньої грошової оцінки майна або - якщо така оцінка не проводилася чи її результати не відомі суб’єкту декларування - на момент набуття майна у власність (як зазначено в документі, на підставі якого було набуто право власності).

З огляду на вищевикладене, у ОСОБА_1,право власності на автомобіль виникло з моменту прийому-передачі транспортного засобу від 19.06.2018 року.

Водночас, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:Wpublic.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 не опублікував повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що відбулись 19.06.2018 внаслідок купівлі вищевказаного транспортного засобу, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, права зрозуміло.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП визнав в повному обсязі.

Прокурор в судовому засіданні вважає доведеним факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України та просить визначити останньому стягнення в межах санкції ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього, з’ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його чиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.

Постанова судді згідно ст.283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.

Так, згідно матеріалів справи відповідно до постанови №18 від 13листопада 2015 Софіївської районної виборчої комісії Дніпропетровської області визнано повноваження депутатів Софіївської районної ради, у тому числі визнано повноваження ОСОБА_1 (а.с. 32).

Відтак, на підставі пп. б п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є с суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія вказаного закону.

Як вбачається з ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агенство з питань запобігання корупції з метою покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові до виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 (зі змінами від 18.08.2016), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище розпочинається з 01.09.2016 року. Для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень) період подачі розпочинається з 01.01.2017.

Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення цієї форми затверджено рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 961/29091 (зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 133 від 02.12.2016, № 25 від 13.01.2017).

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено в 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі з 1 січня 2017 року - 1762 гривень.

Частиною 2 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Так, 19 червня 2018 року ОСОБА_1 придбав у власність автомобіль марки MAN модель TGX 18.440, білого кольору, № кузова WMA05XZZOBPO26817, шляхом укладення між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) договору купівлі-продажу транспортного засобу (автомобілю) від 19.06.2018 (далі за текстом - договір) (а.с. 41).

Тобто саме 19 червня 2018 року у ОСОБА_1 відбулись суттєві зміни у майновому стані, а отже і виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані у порядку та спосіб, визначений законом.

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 не опублікував повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що відбулись 19 червня 2018 року внаслідок купівлі транспортного засобу.

Відтак, вина гр. ОСОБА_1 підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

Оставин, які помякшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, всі обставини справи в їх сукупності, бере до уваги особу правопорушника, та застосовує до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, що буде достатнім для виконання завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення та здійснення виховного впливу на правопорушника.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 352,40 гривень.

Керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 172-6, 245, 280, 283 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок) ( отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, розрахунковий рахунок 31211256026001, код за ЄДРПОУ одержувача 37993783, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги про апеляційне оскарження протягом десяти днів із дня її проголошення.

Суддя О.В.Шумська