
Справа № 570/4604/18
Номер провадження 3/570/1741/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2018 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Коробов С.О.,
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ "Агрокор-М", паспорт серії КА121246, виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу серії АА №683800 від 17 вересня 2018 року ОСОБА_1 в порушення п. 185.1 ст. 185. пп. «а» п. 198.1. п. 198.3 ст. 108. п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України вчинив правопорушення (віднесено до податкового кредиту суми не підтверджені дійсними податковими накладними), що призвело до заниження податку на додану вартість за січень 2016 року на суму 49 408 грн. та завищення від’ємного значення, що враховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду з податку на додану вартість за березень 2016 року на суму 63 327 гривень. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав та надав суду наступні пояснення.
Так. згідно ч. І ст 163-1 КУпАП. адміністративну відповідальність передбачено відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
У відповідності до вказаного протоколу, обставини вчинення правопорушення зафіксовані в акті перевірки №1996/17-00-14-03/35741279 від 17.09.2018 року.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, то мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачена відповідальність за неправомірність формування податкового кредиту з податку на додану вартість, що в свою чергу призводить до заниження сум податку на додану вартість чи завищення від’ємного значення, що враховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.
Крім того, податковий кредит сформовано відповідно до вимог чинного на той час законодавства.
Відповідно до п.п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
ПП «ОСОБА_3 Дістріб’юшн». здійснивши операції з постачання товарів для ТОВ «Агрокор-М», складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних за №73 від 29.01.2016 року та №16 від 05.03.2016 року, що згідно вищевказаних норм є для ТОВ «Агрокор-М» підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно вимог ч.2 ст.З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» встановлено, що бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, грунтуються на даних бухгалтерського обліку. Пред'явлені до перевірки податкові накладні є первинними документами у розумінні ст.9 Закону та повністю підтверджують факт здійснення господарських операцій ТОВ «Агрокор-М» та правомірність віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
З огляду на зазначене ТОВ «Агрокор-М» мало всі передбачені чинним на той час законодавством підстави для нарахування сум податку, що відносяться до податкового креди ту по взаємовідносинах з ПП «ОСОБА_3 Дістріб’юшн». а також належним чином оформлене їх документальне підтвердження.
Одночасно, актом перевірки №1996/17-00-14-03/35741279 від 17.09.2018 року встановлено, що службовими особами ТОВ «Агрокор-М» надані документи пов’язані із фінансово-господарськими відносинами із ПП «ОСОБА_3 Дістріб'юшн», які підтверджують задекларовані суми податкового кредиту з податку на додану вартість. Всі документи оформлені у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Порушення вимог податкового законодавства, які зазначені у протоколі, а саме: п. 185.1 ст. 185, пп. «а» п. 198.1. п. 198.3 ст. 198. п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, мають єдиний правовий наслідок, який регламентує визначення контролюючим органом повноти та своєчасності нарахування і сплати обов’язкових податкових платежів, порядок визначення та оскарження якого регламентується лише Податковим кодексом України.
Наслідком встановлених контролюючим органом порушень є винесення Головним управлінням Державної фіскальної служби у Рівненській області податкових повідомлень- рішень від 01.10.2018 року №0009291403 та від 01.10.2018 року №0009301403.
ТОВ «Агрокор-М», на підставі пунктів 56.1., 56.18 статті 56 Податкового кодексу України оскаржує вказані податкові повідомлення-рішення до Рівненського окружного адміністративного суду (підтверджується ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018 року у справі №460/2705/18 про відкриття провадження).
До закінчення процедури оскарження, згідно абзацу четвертого пункту 56.18. статті 56 Податкового кодексу України, визначені суми податкових платежів є неузгодженими та не тягнуть за собою жодних правових наслідків.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 сі. 163-1 КУпАП. не підтверджується ні протоколом, ні актом перевірки від 17.09.2018 року, оскільки відсутня протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення захисника ОСОБА_2, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КпАП України.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення провадження у справі не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Керуючись ч.1 ст. 163-1, п. 1 ч.1 ст. 247, 280 КУпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Коробов С.О.