
Справа № 157/1401/18
Провадження №2-а/157/47/18
УХВАЛА
іменем України
08 листопада 2018 року м. Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про передачу до іншого суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області в особі старшого державного виконавця Власюк Тетяни Олександрівни про скасування постанови про накладення штрафу,
встановив:
29 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову старшого державного виконавця Камінь-Каширського районного відділу ДВС ГТУЮ у Волинській області від 24 вересня 2018 року ВП № 43965216 про накладення на нього штрафу в розмірі 11713 грн. 70 коп. за ухилення від сплати аліментів та наявної заборгованості з їх сплати, сукупний розмір якої перевищує суму необхідних платежів за три роки.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Висловлювання «судом, встановленим законом» зводиться не лише до правової основи самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, тобто охоплює всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.
Частиною 2 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи з приводу оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях щодо примусового виконання усіх виконавчих документів, незалежно від того, яким органом, у тому числі судом якої юрисдикції, вони видані.
Аналогічний правовий висновок викладений у постанові ОСОБА_2 Верховного Суду від 06 червня 2018 року у справі 3 127/9870/16-ц (провадження № 14-166цс18).
Розмежування предметної юрисдикції регламентується ст. 20 КАС України, у відповідності до якої, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років".
Всі адміністративні справи, крім визначених ч. 1 ст. 20 КАС України, згідно з ч. 2 цієї статті, підсудні окружним адміністративним судам.
З огляду на вищезазначене, з урахуванням, тому числі, територіальної юрисдикції (підсудності), адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області в особі старшого державного виконавця Власюк Тетяни Олександрівни про скасування постанови про накладення штрафу підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст. 20, 29 КАС України, ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», п. 1 Розділу VII Перехідні Положення КАС України,-
ухвалив:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області в особі старшого державного виконавця Власюк Тетяни Олександрівни про скасування постанови про накладення штрафу передати на розгляд до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Камінь-Каширський районний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали учаснику справи.
Головуючий:ОСОБА_4