
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2580/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.
розглядаючи у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: ОСОБА_1 (25031, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1)
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802)
про визнання протиправними дій, рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (надалі - ГУ ПФУ в Кіровоградській області) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.
Позов ОСОБА_1 мотивовано тим, що він є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". При обчисленні його пенсії було враховано грошове забезпечення, до якого не включено щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію. У березні 2018 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою про проведення перерахунку його пенсії з урахування цих виплат, з яких був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Однак листом №5055/03-19 від 27.03.2018 року відповідач відмовив у перерахунку. У подальшому з 01.01.2018 року пенсія була перерахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", але без урахування додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні місяці служби перед звільненням. Для проведення перерахунку позивач знову звернувся до відповідача із відповідною заявою, на що у відповідь отримав лист №11987/03-19 від 20.06.2018 року про те, що при перерахунку пенсії не передбачено враховувати додаткові види грошового забезпечення. Позивач не погоджується з такими рішеннями та діями відповідача, стверджуючи, що на час призначення йому пенсії у 2015 році було досягнуто певний склад грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і такі складові не можуть бути виключені у випадку наступних перерахунків пенсії, оскільки це буде звуженням досягнутих соціальних гарантій. Також позивач не погоджується з відмовою відповідача врахувати до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії отримуваних ним під час проходження служби додаткових виплат, вказуючи, що оскільки на них нараховувалися страхові внески, тому ці виплати включаються до складу грошового забезпечення для обчисленні пенсії. З цих підстав просив суд:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Кіровоградській області щодо виключення сум додаткових видів грошового забезпечення та премій з розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії під час перерахунку йому пенсії з 01.01.2018 року, проведеного на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб";
- зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області провести з 01.01.2018 року перерахунок та виплату йому пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з урахуванням сум додаткових видів грошового забезпечення та премій, які входили в грошове забезпечення для обчислення пенсії до перерахунку;
- визнати протиправним рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області №5055/03-19 від 27.03.2018 року про відмову у перерахунку йому пенсії з 01.04.2018 року з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області провести перерахунок пенсії з 01.04.2018 року з урахуванням включення до складу його грошового забезпечення, з якого призначається пенсія щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації грошового забезпечення, з яких був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Ухвалою судді від 25.09.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від представника відповідача 02.10.2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову. Посилаючись на статтю 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункт 7 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу", стверджував, що пенсія за цим законом обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати, про які зазначає позивач, не входять до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії. Також наполягав, що при здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", відповідач керувався пунктом 1 цієї постанови, яким передбачено, що до розрахунку слід включати оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткову надбавку за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби. Доводячи правомірність дій щодо проведення перерахунку пенсії позивача та безпідставність вимог позивача про проведення повторного перерахунку, відповідач просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, дослідивши письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, надані докази, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.
ОСОБА_1 проходив службу в Збройних Силах України, допоки наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України №703 від 30.11.2015 року був звільнений з військової служби у запас, відповідно до пункту "б" (за станом здоров'я) ч.6 ст.26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" з посади заступника начальника Північного територіального відділу пожежної безпеки Відділу пожежної безпеки ЗС України. Зі списків особового складу та з усіх видів забезпечення у зв'язку зі звільненням виключений 22.12.2015 року. Вислуга років у Збройних Силах склала 30 років. (а.с. 40).
Позивач 14.01.2016 року подав заяву про призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". (а.с. 45)
Харківський обласний військовий комісаріат підготував подання про призначення пенсії №2875 від 14.01.2016 року та направив його з необхідними документами до ГУ ПФУ в Харківській області. До подання додано зокрема довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії, які враховуються під час обчислення пенсії, та які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, а саме довідку №615 від 15.12.2015 року, видану ВЧ А1361 за грудень 2013 року - квітень 2015 року, а також довідку №170/315 від 02.12.2015 року, видану КЕВ м. Харків Міністерства оборони України за травень 2015 року - листопад 2015 року. (а.с. 44, 45зв., 47)
Відповідно до протоколу за пенсійною справою №2001020461 від 02.02.2016 року позивачу з 32.12.2015 року довічно призначено пенсію на підставі п. "а" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 70 % відповідних сум грошового забезпечення, до якого увійшли посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. (а.с. 43 зв.)
У зв'язку зі зміною місця проживання позивача його пенсійна справа у липні 2016 року передана до ГУ ПФУ в Кіровоградській області, у якому позивач взятий на облік. Відповідно до протоколу ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 01.09.2016 року пенсію обчислено від грошового забезпечення у розмірі 4482, 80 грн., до якого включено посадовий оклад (1358 грн.), оклад за військове звання (130 грн.), процентна надбавка за вислугу років (595, 20 грн.), середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці (2399, 60 грн.). (а.с. 51 зв.)
У березні 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, посилаючись на те, що при призначенні та обчисленні його пенсії не враховано такі види грошового забезпечення, як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, щомісячна додаткова грошова винагорода, які він отримував перед звільненням з військової служби та з яких сплачувалися страхові внески. Просив здійснити йому перерахунок та виплату з 01.04.2018 року пенсії, обчисливши її з розміру грошового забезпечення з урахуванням цих додаткових видів грошового забезпечення, підтверджених новою довідкою №743 від 15.02.2018 року, виданою ВЧ А1361, та новою довідкою №170/58 від 22.02.2018 року, виданою КЕЧ м. Харків, які він подав із заявою. (а.с. 18 - 24).
Листом №15035/03-19 від 27.03.2018 року відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для такого перерахунку, пославшись на те, що зазначені позивачем виплати не відносяться до додаткових видів грошового забезпечення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". (а.с. 25)
Між тим, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Кіровоградським обласним військовим комісаріатом з метою перерахунку пенсії позивача складена та направлена до ГУ ПФУ в Кіровоградській області довідка №ФГ 39773 від 08.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами, чинними на 01.03.2018 року. Згідно з цією довідкою, розмір грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав на день звільнення, становить 12 480 грн., у т.ч. посадовий оклад (6914 грн.), оклад за військовим званням (1410 грн.), надбавка за вислугу років (4160 грн.) (а.с. 52)
На підставі цієї довідки ГУ ПФУ в Кіровоградській області 21.03.2018 року здійснено з 01.04.2018 року перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та обчислено її основний розмір у 70% від суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці. (а.с. 52 зв.)
Крім того, 21.03.2018 року здійснено розрахунок на доплату суми різниці (доплати) між перерахованою та фактично виплаченою сумами пенсії за період з січня 2018 року по березень 2018 року. (а.с. 53)
У червні 2018 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою про перерахунок пенсії, вказавши, що при проведенні останнього перерахунку пенсії відповідачем безпідставно виключено з грошового забезпечення, з якого перераховувалася пенсія, суми додаткових видів грошового забезпечення та премій, що враховувалися як при призначенні пенсії, так і під час її виплати до проведеного розрахунку. У зв'язку з цим просив провести перерахунок пенсії (а.с. 29)
Листом №11987/03-19 від 20.06.2018 року відповідач повідомив, що перерахунок проведений на підставі п.1 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", а законодавством не передбачено при перерахунку пенсії з 01.01.2018 року враховувати додаткові види грошового забезпечення. (а.с. 30)
Позивач, не погодившись з мотивами відмови у перерахунку пенсії, викладеними у листах ГУ ПФУ в Кіровоградській області №15035/03-19 від 27.03.2018 року, №11987/03-19 від 20.06.2018 року, 21.09.2018 року звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірні правовідносини стосуються включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія військовослужбовця, щомісячної додаткової грошової винагороди та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а також складових грошового забезпечення, з яких здійснюється перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі (надалі - Закон №2262-XII).
Преамбулою Закону №№2262-XII передбачено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до статті 10 Закону №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Згідно з частиною 3 статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (надалі - постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402 , затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 1 Порядку №3-1 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Згідно з пунктом 7 Порядку №3-1 для призначення пенсії за вислугу років подаються зокрема такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Пунктом 12 Порядку №3-1 передбачено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Відповідно до пунктів 3.1, 3.3 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 року №530, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 року за №1294/26071 (надалі - Положення №530, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та пенсій в разі втрати годувальника членам сімей померлих військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до Закону, а також визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України - обласними військовими комісаріатами згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій).
Для оформлення документів щодо призначення пенсії за вислугу років або по інвалідності подаються зокрема заява; грошовий атестат (розрахункова книжка) і довідка про додаткові види грошового забезпечення.
Наведені норми свідчать, що визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні пенсій особам, звільненим з військової служби, а також оформлення та подання до органів Пенсійного фонду документів для призначення таких пенсій здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України. Органи Пенсійного фонду призначають пенсії, обчислюючи їх розмір на підставі документів, виданих відповідними уповноваженими органами.
Як свідчать матеріали пенсійної справи позивача, Харківський ОВК разом з поданням про призначення пенсії позивачу у січні 2016 року подав до органу Пенсійного фонду довідку ВЧ А1361 №615 від 15.12.2015 року та довідку КЕВ м. Харків № 170/315 від 02.12.2015 року про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, до яких не було включено виплати додаткових видів грошового забезпечення (грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, щомісячної додаткової грошової винагороди), які позивач отримував перед звільненням з військової служби. Тому вони не були враховані органом Пенсійного фонду при призначенні та обчисленні пенсії позивача за вислугу років.
Правомірність видачі цих довідок уповноваженими органами Міністерства оборони України при зверненні позивача за призначенням пенсії та подання їх до органу Пенсійного фонду у січні 2016 року не є предметом спору. Спірні правовідносини між сторонами виникли у березні 2018 року після подання позивачем відповідачу нових довідок, до яких ці виплати вже включені, однак відповідач відмовив у здійсненні перерахунку з урахуванням цих виплат, стверджуючи, що вони не включаться до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія військовослужбовця.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XII (надалі - Закон №2011-XII).
Частиною 1 статті 9 Закону №2011-XII передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону №2011-XII до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з частиною 3 статті 9 Закону №2011-XII грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
У постанові Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка була чинною на момент проходження позивачем військової служби та звільнення з неї (надалі - постанова №1294), установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій", яка була чинною на момент проходження позивачем військової служби та звільнення з неї, установлено щомісячну додаткову грошову винагороду військовослужбовцям Збройних Сил з 1 липня 2014 року - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення.
На виконання цієї постанови наказом Міністра оборони України №550 від 24.10.2016 року затверджено Інструкцію про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.01.2016 року за №1470/29600.
Відповідно до пунктів 3, 5 цієї Інструкції (у редакції, чинній на момент проходження позивачем військової служби та звільнення з неї) до місячного грошового забезпечення, з якого визначається винагорода, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою (посадою, до тимчасового виконання обов'язків за якою він допущений).
Винагорода виплачується військовослужбовцям за місцем штатної служби одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації); командирам (начальникам) військових частин (установ, організацій) - на підставі наказів вищих командирів (начальників).
Згідно зі статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до абзацу 7 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Згідно з абзацом 2 пункту 1 частини 1 статті 7 цього Закону єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених в абзаці 7 пункту 1 частини 1 статті 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Отже, щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, є додатковим видом грошового забезпечення (підвищенням), а тому підлягала обов'язковому включенню до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії за вислугу років.
Такого ж висновку дійшов Верховний Суд України у постанові від 20.10.2015 року у справі №559/3342/14-а.
Законом №2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина 1 статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначалися постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року №260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 року за №638/15329 (надалі - Інструкція №260), які були чинними на момент проходження позивачем військової служби та звільнення з неї.
Так, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, пункти 30.1, 30.3 розділу XXX Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, пункти 33.1, 33.3 розділу XXXIII Інструкції №260).
Отже, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань визнавалися одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини 2 статті 9 Закону №2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно з абзацом 2 частини 3 статті 9 Закону №2011-XII грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення", статтею 1 якого визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 2 Закон України "Про індексацію грошових доходів населення", індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, серед них - грошове забезпечення.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація грошового забезпечення, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Такий висновок узгоджується з позицією Верховного Суду України, висловленою у постанові від 10.03.2015 року у справі №21-70а15.
Як вбачається з довідки ВЧ А1361 №743 від 15.02.2018 року та довідки КЕЧ м. Харків №170/58 від 22.02.2018 року, позивачу протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, а саме у період з грудня 2013 року по листопад 2015 року, у складі грошового забезпечення була виплачена щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення (березень 2014 року, червень 2015 року), матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (грудень 2014 року, грудень 2015 року), а також індексація (листопад - квітень, травень - грудень 2015 року). (а.с. 23, 24)
Відтак, ці види додаткового грошового забезпечення повинні були бути враховані до складу додаткових видів грошового забезпечення для нарахування пенсії, а їх середня сума повинна була бути враховані при обчисленні пенсії позивача за вислугу років.
Відповідно до частини 2 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Згідно з частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Пунктом 23 Порядку №3-1 передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Як установлено судом, у січні 2016 року при призначенні позивачу органом Пенсійного фонду пенсії за вислугу років та при обчисленні її розміру ці виплати не були враховані, оскільки пенсія обчислювалася з розміру грошового забезпечення за наявними у пенсійній справі документами з неповними відомостями, наданими уповноваженими органами Міністерства оборони, у яких ці виплати не були зазначені.
Воднораз, позивач 16.03.2018 року подав до ГУ ПФУ в Кіровоградській області додаткові документи, а саме нові довідки про види грошового забезпечення, які він отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, у яких ці виплати вже вказані.
Оскільки ці документи надавали позивачу право на підвищення пенсії, тому відповідач, керуючись частиною 2 статті 53, частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-XII повинен був провести перерахунок її розміру починаючи з 01.04.2018 року. Його відмова у перерахунку раніше призначеної пенсії, викладена у листі №5055/03-19 від 27.03.2018 року, суперечить нормам частини 3 статті 43, частини 2 статті 53, частин 1, 2 статті 63 цього Закону, порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення, а відтак є протиправною.
З цих підстав суд прийшов до висновку, що право позивача, порушене незаконною відмовою відповідача у перерахунку пенсії, має бути відновлено шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок раніше призначеної йому пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", додатково врахувавши до складу грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення, починаючи з 01.04.2018 року.
Тому суд повністю задовольняє позов у цій частині вимог.
Вирішуючи позов в частині вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо виключення сум додаткових видів грошового забезпечення та премій з розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії під час перерахунку йому пенсії з 01.01.2018 року, проведеного на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", суд дійшов до таких висновків.
Частиною 18 статті 43 Закону №2262-XII передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з частиною 4 статті 63 Закону України №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - постанова КМУ №103), яка набрала чинності 24.02.2018 року.
Пунктом 1 постанови КМУ №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Пунктом 2 постанови КМУ №103 передбачено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Пунктами 4, 7 постанови КМУ №103 постановлено, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Також постановлено уповноваженим органам, у тому числі Міністерству оборони, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45.
Крім того, постановою КМУ №103 доповнено пункт 7 постанови №393 абзацом такого змісту: "Перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.".
Також постановою КМУ №103 внесено зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (надалі - Порядок №45).
Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку №45 (у редакції постанови КМУ №103) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою зокрема затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Ця постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року.
Отже, набрання чинності 01.03.2018 року постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 2 статті 51 Закону №2262-XII є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 постанови КМУ №103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року.
Судом установлено, що Кіровоградський ОВК відповідно до постанови КМУ №103 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців за постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", склав довідку №ФГ-39773 від 08.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1, за формою згідно з додатком 2 до Порядку №45 та подав її до ГУ ПФУ в Кіровоградській області.
Відповідач, отримавши цю довідку, здійснив перерахунок пенсії, призначеної позивачу за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Під час перерахунку пенсії використані такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та вказані у довідці Кіровоградського ОВК №ФГ-39773 від 08.03.2018 року, як це передбачено пунктом 1 постанови КМУ №103 та абзацом 1 пункту 5 Порядку №45, чинних на час здійснення перерахунку.
Внаслідок цього перерахунку пенсій розмір пенсії позивача збільшився у порівнянні з розміром раніше призначеної йому пенсії. Виплата перерахованої підвищеної пенсії здійснюється позивачу з 01.01.2018 року на умовах, в порядку та розмірах, установлених пунктом 2 постанови КМУ №103.
Оцінюючи доводи позивача щодо протиправності виключення сум додаткових видів грошового забезпечення при перерахунку пенсії, мотивовані тим, що ці суми входили в грошове забезпечення для призначення його пенсії, суд зазначає, що процедури призначення та перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, є різними за змістом та механізмом їх проведення.
Перерахунок пенсії, пов'язаний з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, унормований постановою КМУ №103 та Порядком №45, не передбачає включення до складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які враховувалися при її призначенні.
Суд зауважує, що наразі пункти 1, 2 постанови КМУ №103, пункт 5 Порядку №45, додаток 2 до Порядку №45 оскаржені до суду в адміністративній справі №826/3783/18, провадження у якій відкрито 19.03.2018 року окружним адміністративним судом м. Києва за правилами, передбаченими статтями 264, 265 КАС України.
Згідно з частиною 2 статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Суд зазначає, що допоки спірні норми постанови КМУ №103 та Порядку №45 є чинними, вони підлягають застосуванню у правовідносинах, пов'язаних з перерахунком пенсій, призначених за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Вирішуючи спір у цій частині вимог, суд установив, що при здійсненні перерахунку пенсії позивача у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців за постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01.01.2018 року, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством України, порушень прав позивача не допустив. Тому у задоволенні позовних вимог щодо визнання таких дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок слід відмовити.
Відповідно до частин 1, 3 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду з цим позовом позивач сплатив судовий збір у сумі 1409, 60 грн. Зважаючи на часткове задоволення позову, на користь позивача слід стягнути витрати на сплату судового збору, пропорційно до задоволених позовних вимог, у сумі 704, 80 грн., за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 (25031, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802) задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, викладену у листі №5055/03-19 від 27.03.2018 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії позивачу за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", додатково врахувавши до складу грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення, починаючи з 01.04.2018 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 704, 80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Копію рішення суду надіслати учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш