Рішення № 77689644, 23.10.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2018
Номер справи
808/1645/18
Номер документу
77689644
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

23 жовтня 2018 року о/об 18 год. 38 хв.Справа № 808/1645/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря судового засідання Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД АККУМТРЕЙД" (69013, м. Запоріжжя, вул. Базова, 4, код ЄДРПОУ 41658262)

до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146)

про скасування податкового повідомлення - рішення,

за участі представників сторін:

від позивача - Марчевський Д.І.

(діє на підставі довіреності № 05/01 від 05.01.2018 року)

від відповідача - Лабур М.Г.

(діє на підставі довіреності № 161/8/08-01-10-02 від 07.02.2018 року)

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0055644901 від 12 квітня 2018 року на суму штрафу в розмірі 26657,04 грн.

Ухвалою суду від 10 травня 2018 року зазначену позовну заяву було залишено без руху, в зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам КАС України та позивачеві був наданий строк для усунення недоліків.

Так, на виконання вимог зазначеної ухвали, 29 травня 2018 року на адресу суду надійшла заява від позивача з виправленими недоліками.

Однак в період з 21 травня 2018 року по 20 червня 2018 року суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В. був відсутній на роботі відповідно до наказу від 04 травня 2018 року № 100 «Про надання відпустки».

Таким чином, ухвалою суду від 21 червня 2018 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, а судове засідання призначено на 10 липня 2018 року.

10 липня 2018 року за клопотанням представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» провадження у справі зупинено для надання часу для примирення до 12 вересня 2018 року, про що постановлено відповідну ухвалу.

12 вересня 2018 року ухвалою суду провадження у справі поновлено.

Разом з тим, протокольною ухвалою суду у розгляді справи оголошено перерву до 26 вересня 2018 року.

26 вересня 2018 року за клопотанням представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» провадження у справі зупинено для надання часу для примирення до 23 жовтня 2018 року, про що постановлено відповідну ухвалу суду.

23 жовтня 2018 року ухвалою суду провадження у справі поновлено.

Відповідно до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) 23 жовтня 2018 року сторонам проголошено вступну та резолютивну частину рішення та оголошено про час виготовлення рішення у повному обсязі.

Адміністративний позов обґрунтовано тим, що за результатами камеральної перевірки у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» складено акт № 0418/08-01-49-01/41658262 від 28 лютого 2018 року, яким зафіксова но порушення строку реєстрації податкових накладних за грудень 2017 року за, що передбачена відповідальність за пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України). Позивач вказує на те, що причиною реєстрації податкових накладних з запізненням стала відсутність у суб'єкта господарювання вільних обігових коштів, які можливо було перераховувати на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ та відсутність таких коштів в самій системі еле ктронного адміністрування ПДВ з акумульованих реєстрацією податкових накладних постачальниками з огляду на блокування його можливості реєстрації податкових накладних. Таким чином, вважає, що несвоєчасне реєстрація податкових накладних відбулась з поважних причин, тому до позивача не може бути застосовано штрафні санкції визначені податковим повідомленням-рішенням №0055644901 від 12 квітня 2018 року на суму в розмірі 26657,04 грн., а відтак підлягає скасуванню.

В судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД АККУМТРЕЙД" адміністративний позов підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечив з підстав викладених у письмовому відзиві (вх.№21557 від 10 липня 2018 року), відповідно до якого зазначає, що платником порушено вимоги пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України, податкові накладні зареєстровані з порушенням термінів реєстрації, тим паче, що позивач у своїй позовній заяві погоджується з фактом реєстрації податкових накладних із запізненням. Вказує що статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Але, основними принципами податкового законодавства України є, зокрема, загальність оподаткування - кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу (пп.4.1.1 пункт 4.1 статті 4 ГК України), невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства (підпункт 4.1.3 пункту 4.1 статті 4 ГК України). Зазначає, що чинним законодавством не передбачено будь-яких винятків щодо порядку і строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних та застосування штрафних санкцій, визначених статтею 120-1 ПК України. Отже вказує, що податкове повідомлення-рішення № 0055644901 від 12 квітня 2018 року є правомірним та відповідає нормам діючого законодавства України та нормам Податкового кодексу України.

Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області просив суд відмовити у задоволенні у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи суд встановив наступні обставини.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1003841862 від 07 квітня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» 11 жовтня 2018 року зареєстроване, як юридична особа за адресою: 69013, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Базова, буд. 4, ідентифікаційний код 41658262.

На підставі підпункту 20.1.4, пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75 у порядку статті 76 ПК України Олександрівським управлінням у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість TOB «ТД АККУМТРЕЙД» (код за ЄДРПОУ 41658262) за грудень 2017 року з питання своєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, про що складено акт перевірки № 0418/08-01-49-01/41658262 від 28 лютого 2018 року.

Перевіркою встановлено порушення вимог, пункту 201.10 статті 201 ПК України, в частині перевищення терміну реєстрації податкових накладних, що підлягає наданню покупцю - платнику ПДВ, в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.

Відповідальність платника TOB "ТД АККУМТРЕЙД" передбачена пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України та тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних, а саме в розмірі 266570,44 гри., у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

Позивач не погодившись з висновками викладеними в Акті перевірки № 0418/08-01-49-01/41658262 від 28 лютого 2018 року, 03 квітня 2018 року направив відповідачу заперечення.

За результатами Акту перевірки складено податкове повідомлення-рішення від 12 квітня 2018 року №0055644901, в якому визначено штрафні (фінансові) санкції в сумі 26657,04 грн.

Вважаючи винесене податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом про його скасування.

Враховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

За приписами пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

За приписами пункту 201.8 статті 201 Податкового кодексу України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183цього Кодексу.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

За приписами пункту 120-1.1 статті 120-1.1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

З Акту перевірки № 0418/08-01-49-01/41658262 від 28 лютого 2018 року та матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом виявлено несвоєчасну реєстрацію позивачем податкових накладних:

- №36 від 07 грудня 2017 року на суму 254,17 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №41 від 07 грудня 2017 року на суму 474,17 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №47 від 07 грудня 2017 року на суму 254,17 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №43 від 07 грудня 2017 року на суму 483,34 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №44 від 07 грудня 2017 року на суму 3879,01 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №37 від 07 грудня 2017 року на суму 255,83 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №40 від 07 грудня 2017 року на суму 259,17 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №45 від 07 грудня 2017 року на суму 2923,67 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №39 від 07 грудня 2017 року на суму 595,83 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №42 від 07 грудня 2017 року на суму 759,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №38 від 07 грудня 2017 року на суму 1533,34 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №49 від 07 грудня 2017 року на суму 5100,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №48 від 07 грудня 2017 року на суму 343,33 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №46 від 07 грудня 2017 року на суму 740,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №52 від 07 грудня 2017 року на суму 4078,99 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №57 від 07 грудня 2017 року на суму 474,17 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №56 від 07 грудня 2017 року на суму 2701,36 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №81 від 12 грудня 2017 року на суму 2835,15 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №76 від 12 грудня 2017 року на суму 641,66 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №82 від 12 грудня 2017 року на суму 3585,99 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №74 від 12 грудня 2017 року на суму 1288,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №77 від 12 грудня 2017 року на суму 740,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №79 від 12 грудня 2017 року на суму 50 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №73 від 12 грудня 2017 року на суму 4625,85 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №85 від 13 грудня 2017 року на суму 11060,07 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №88 від 13 грудня 2017 року на суму 28656,67 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №93 від 13 грудня 2017 року на суму 217,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №87 від 13 грудня 2017 року на суму 69804,03 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №89 від 13 грудня 2017 року на суму 40140,99 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №92 від 13 грудня 2017 року на суму 1578,34 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №90 від 13 грудня 2017 року на суму 20336,59 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №84 від 13 грудня 2017 року на суму 552,07 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №86 від 13 грудня 2017 року на суму 1932,65 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №97 від 13 грудня 2017 року на суму 1932,65 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №97 від 14 грудня 2017 року на суму 3351,58 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №99 від 14 грудня 2017 року на суму 4195,83 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №98 від 14 грудня 2017 року на суму 895,06 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №96 від 14 грудня 2017 року на суму 3152,04 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №55 від 08 грудня 2017 року на суму 402,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №94 від 14 грудня 2017 року на суму 895,06 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №66 від 11 грудня 2017 року на суму 419,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №59 від 11 грудня 2017 року на суму 28656,67 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №67 від 11 грудня 2017 року на суму 1531,66 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №61 від 11 грудня 2017 року на суму 1210 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №58 від 11 грудня 2017 року на суму 1420,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №69 від 11 грудня 2017 року на суму 5395,02 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №68 від 11 грудня 2017 року на суму 75 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №64 від 11 грудня 2017 року на суму 2154,68 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №62 від 11 грудня 2017 року на суму 1531,66 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №60 від 11 грудня 2017 року на суму 628,33 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №63 від 11 грудня 2017 року на суму 2941,81 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №70 від 11 грудня 2017 року на суму 2050 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №65 від 11 грудня 2017 року на суму 1289,34 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №71 від 11 грудня 2017 року на суму 365,75 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №80 від 12 грудня 2017 року на суму 3228,51 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №72 від 12 грудня 2017 року на суму 1618,34 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №75 від 12 грудня 2017 року на суму 1130,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №83 від 12 грудня 2017 року на суму 1576,2 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №101 від 14 грудня 2017 року на суму 1425 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №100 від 14 грудня 2017 року на суму 116,67 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №102 від 14 грудня 2017 року на суму 1666,66 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №106 від 15 грудня 2017 року на суму 1431,66 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №107 від 15 грудня 2017 року на суму 851,83 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №104 від 15 грудня 2017 року на суму 399,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №108 від 15 грудня 2017 року на суму 580,00 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №111 від 15 грудня 2017 року на суму 776,25 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №109 від 15 грудня 2017 року на суму 291,83 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №110 від 15 грудня 2017 року на суму 427,5 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №103 від 15 грудня 2017 року на суму 1000 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

- №105 від 15 грудня 2017 року на суму 895,06 грн., ПДВ зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року кількість днів простроченої реєстрації 10;

Отже вищевказані податкові накладні зареєстровані позивачем у Єдиному реєстрі податкових накладних 10 січня 2018 року, тобто з порушенням терміну реєстрації у 10 календарних днів, що є підставою відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 ПК України для застосування штрафу у розмірі 10% у сумі 26657,04 гривень.

Пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України визначено, що норми пункту 1201.1 статті 1201 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених до 01 жовтня 2015 року.

У разі, якщо податкову накладну складено після 01 жовтня 2015 року, зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, то до платника податку, відповідального за її реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуються штрафні санкції, визначені статтею 1201 ПК України.

Позивач не заперечує того факту що Товариством з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» пропущено термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на 10 календарних днів, що було встановлено в судовому засіданні під час пояснень представника підприємства.

Позивач посилається на те, що причиною реєстрації податкових накладних з запізненням стало відсутність у суб'єкта господарювання вільних обігових коштів, які можливо було перераховувати на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ та відсутність таких коштів в самій системі еле ктронного адміністрування ПДВ з акумульованих реєстрацією податкових накладних постачальниками з огляду на блокування його можливості реєстрації податкових накладних.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 569 від 16 жовтня 2014 року «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».

Пунктом 12 вказаного Порядку визначено, якщо сума, обчислена відповідно до пункту 9 цього Порядку, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.

Відповідно до підпункту 1 пункту 22 Порядку встановлено, що у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань платник податку у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунка.

Суд, враховуючи наведені вимого Порядку, не приймає до уваги посилання позивача, оскільки блокування реєстрації податкових накладних контрагента та відсутність вільних грошових коштів у суб'єкта господарювання, які можливо було перераховувати на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ та відсутність таких коштів в самій системі еле ктронного адміністрування ПДВ не може виключати вини підприємства, тому що законодавством визначено обов'язковість наявності таких коштів на спеціальних рахунках підприємства та є підставою реєстрації податкових накладних.

Таким чином, наявність або відсутність коштів на рахунках у підприємства при здійсненні ним підприємницькою діяльність не може бути поважною підставою та не виключає вини самого підприємства у пропущенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на 10 календарних днів.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини 1 та 2 статті 76 КАС України).

Частинами 1 та 2 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем доведено правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Із системного аналізу вищезазначеного, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, оскільки спірне податкове повідомлення-рішення винесене відповідачем на підставі та у межах наданих повноважень з дотриманням процедури, визначеної Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 241, 243-246, 255 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД АККУМТРЕЙД» (69013, м. Запоріжжя, вул. Базова, 4, код ЄДРПОУ 41658262) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про скасування податкового повідомлення - рішення №0055644901 від 12 квітня 2018 року - відмовити.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 29 жовтня 2018 року.

Суддя Д.В. Татаринов