
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у адміністративній справі
08 листопада 2018 рокум. Ужгород№ 807/763/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судових засідань - Симканич Ю.В.
та осіб, що беруть участь у справі:
представника позивача - Савицького С.І.
представника відповідача - Ракущинець А.А.
представники третіх осіб - не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у адміністративній справі за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський", де треті особи - Управління ДКСУ в Ужгородському районі Закарпатської області, Відділу агропромислового розвитку та фінансове управління Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський", де треті особи - Управління ДКСУ в Ужгородському районі Закарпатської області, Відділу агропромислового розвитку та фінансове управління Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення заборгованості.
В судовому засіданні представником Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський" було подано клопотання про зупинення провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили ухвали Господарського суду Закарпатської області у справі №6/138 щодо розгляду кредиторських вимог Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський". Вказане клопотання представник відповідача обґрунтовує тим, що 27 серпня 2018 року в межах провадження у справі № 6/138 про банкрутство ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» Господарським судом Закарпатської області прийнято постанову про визнання боржника ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ракущинець Андрія Андрашовича. Крім цього, ч.1 ст.38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» чітко визначено у межах якої справи повинні вирішуватись вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, то при наявності у провадженні Господарського суду Закарпатської області справи про банкрутство № 6/ 138 та постанови Господарського суду Закарпатської області від 27.08.2018 про визнання ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгород» банкрутом, вимоги Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області про стягнення з ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» 9 751 250,38 грн. заборгованості по наданій бюджетній позичці, повинні вирішуватись у вказаній справі про банкрутство. Крім цього, представник відповідача зазначив, що Головне управління ДФС у Закарпатській області звернулося із заявою про визнання кредиторських вимог у справі № 6/138 про банкрутство ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» у розмірі 12 604 268,51 грн., з яких - 9 751 250,38 грн. вимоги по бюджетній позичці.
Представник відповідача вказане клопотання підтримав та просив суд задовольнити таке, а провадження у справі зупинити в силу вимог п.3 ч.1 ст. 236 КАС України.
Представник позивача в судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі також підтримав та просив таке задовольнити, а провадження у справі зупинити з підстав викладених у клопотанні представника відповідача.
Представники третіх осіб будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи в судове засідання не з'явились, про причини своєї неявки суд не повідомляли.
Розглянувши подане представником відповідача клопотання про зупинення провадження в даній адміністративній справі та додані до такого письмові докази, заслухавши думку представників сторін з приводу поданого клопотання та розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду даної адміністративної справи та вбачається із матеріалів такої, предметом розгляду зазначеної справи є стягнення з ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» на користь бюджету заборгованості по наданій бюджетній позичці в сумі 9 751 250,38 грн., в тому числі пеня 4 220 250,38 грн. грн. Як встановлено судом, 27 серпня 2018 року в межах провадження у справі № 6/138 про банкрутство ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» Господарським судом Закарпатської області прийнято постанову про визнання боржника ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Ракущинець Андрія Андрашовича.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом, вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Оскільки ч.1 ст.38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» чітко визначено у межах якої справи повинні вирішуватись вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, то при наявності у провадженні Господарського суду Закарпатської області справи про банкрутство № 6/138 та постанови Господарського суду Закарпатської області від 27.08.2018 про визнання ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгород» банкрутом, вимоги Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області про стягнення з ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» 9 751 250,38 грн. заборгованості по наданій бюджетній позичці, повинні вирішуватись у вказаній справі про банкрутство.
Крім цього, суд також зазначає, що Головне управління ДФС у Закарпатській області звернулося із заявою про визнання кредиторських вимог у справі № 6/138 про банкрутство ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський» у розмірі 12 604 268,51 грн., з яких - 9 751 250,38 грн. вимоги по бюджетній позичці.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у разі якщо до боржника, щодо якого порушена справа про банкрутство, пред'явлений позов, який ґрунтується на грошових зобов'язаннях боржника, що виникли до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, суди мають у встановленому процесуальним законом порядку приймати такі позовні заяви і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство. Про офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство розпорядник майна повідомляє суд, який розглядає позовні вимоги конкурсних кредиторів до боржника.
Цей суд (суди) після офіційного оприлюднення відповідного оголошення має зупинити позовне провадження та роз'яснити позивачу зміст частини четвертої статті 23 цього Закону, зазначивши про це в ухвалі або в протоколі судового засідання. У разі звернення позивача із заявою про визнання його грошових вимог до боржника у справі про банкрутство після винесення ухвали господарського суду за результатами розгляду цих вимог позовне провадження підлягає закриттю на підставі пункту 2 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено порядок зупинення та поновлення провадження в адміністративній справі.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 вищезазначеної статі КАС України, чітко передбачено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи наведене та положення статті 236 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника відповідача та зупинення провадження у даній адміністративній справі до набрання законної сили ухвали Господарського суду Закарпатської області у справі №6/138 щодо розгляду кредиторських вимог Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський".
Керуючись п.3 ч.1 ст. 236, ст.ст. 243,248,256 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у адміністративній справі за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський", де треті особи - Управління ДКСУ в Ужгородському районі Закарпатської області, Відділу агропромислового розвитку та фінансове управління Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення заборгованості- задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №807/763/14 за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський", де треті особи - Управління ДКСУ в Ужгородському районі Закарпатської області, Відділу агропромислового розвитку та фінансове управління Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення заборгованості до набрання законної сили ухвали Господарського суду Закарпатської області у справі №6/138 щодо розгляду кредиторських вимог Головного управління ДФС у Закарпатській області до Державного підприємства Агропромисловий комплекс "Ужгородський".
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 08.11.2018 року.
Суддя Луцович М.М.