
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2018 р. Справа№805/783/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бабаш Г.П.,
при секретарі - Оголь В.К.
за участю
представника позивача - Маліновської А.А. (згідно довіреності №ББ/ШКД90/ББ/17),
представника відповідача - Гламаздіна О.О. (згідно довіреності від 26.06.2018 року №7441/9/2210-1018),
представника відповідача - Бабак І.А. (згідно довіреності від 27.03.2018 року №1735/8/28-10-10-18),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального судового провадження адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.10.2017 року №0009704607, №0009694607,-
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.10.2017 року №0009704607, №0009694607 на загальну суму 23 688 412,32 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з 31.08.2017 року по 20.09.2017 року Офісом великих платників податків ДФС було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання податкового та іншого законодавства України в частині сплати військового збору за період роботи з 01.06.2015 року по 31.12.2016 року.
За результатами перевірки податковим органом було складено акт документальної позапланової невиїзної перевірки №116/28-10-46-07-05508186 від 27.09.2017 року.
На підставі акту перевірки 18.10.2017 року податковим органом винесені податкові повідомлення - рішення, а саме: №0009694607, яким встановлено порушення п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168, п.п. «а» п.176.2 ст.176 ПК України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів у тому числі з податку на доходи фізичних осіб на суму 11 009 497,94 грн., та нараховано 8 254 594,60 грн. штрафних санкцій, а також 4 423 299,78 грн.; №000974607, яким встановлено порушення п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168, п.п. «а» та п.п. «б» п.176.2 ст.176 ПК України, у зв`язку з чим нараховано штрафні санкції у розмірі 1 020 грн.
Позивачем зазначено, що Сертифікати Торгово-промислової палати про настання обставин непереробної сили, у яких засвідчені форс-мажорні обставини для ПрАТ «ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" звільняють його від відповідальності за несплату зобов'язань з військового збору, як платника податків, який знаходиться на територіях населених пунктів, зазначених у ст. 2 Закону України від 02.09.2015 року №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Позивач вважає прийняті податкові повідомлення - рішення незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування позовних вимог відповідач посилається на те, що Дніпропетровським управлінням ОВПП ДФС на підставі підпункту 75.1 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.4 п.78.1 ст.78, ст..79, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, затвердженого Законом України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) та відповідно наказу Офісу великих платників податків ДФС від 17.08.2017 року №1805 проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.06.2015 року по 31.12.2016 року, за результатами якої складено акт перевірки від 27.09.2017 року №116/28-10-4607-05508186.
Перевіркою достовірності відображених показників про суми нарахованого та перерахованого військового збору (розділ ІІ податкових розрахунків за формою №1-ДФ) за 2 квартал 2015 року - 4 квартал 2016 року, поданих ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», встановлено надання не у повному обсязі та з недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ без зазначення нарахованих та перерахованих сум військового збору за 2 квартал 2015 року - 4 квартал 2017 року, що є порушенням п.п. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.
На підставі висновків перевірки Дніпропетровським управлінням Офісу ВПП ДФС були винесені податкові повідомлення-рішення від 18.10.2017 року №0009694607 - згідно пп.54.3.5 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені у розмірі 23 687 392,32 грн. (форма «Д») та №0009704607 - на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54, п.119.2 ст.19 Податкового кодексу України застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем військовий збір у розмірі 1020,00 грн. (форма «ПС»).
Враховуючи викладене, відповідач просив відмовити ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» в задоволенні позову в повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.02.2018 року суд відкрив провадження в адміністративній справі та призначив розгляд справи за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання на 27.02.2018 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.02.2018 року зупинено провадження в адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 805/151/18-а.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.08.2018 року поновлено провадження у справі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.08.2018 року відкладено підготовче судове засідання до 04.09.2018 року.
04.09.2018 року розгляд справи перенесено на 25.09.2018 року у зв'язку з заявою представника позивача про перенесення розгляду справи .
25.09.2018 року відкладено підготовче судове засідання до 02.10.2018 року для надання позивачем додаткових документів
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.10.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 30.10.2018 року.
У судовому засіданні представник позивача підтримав викладені у позовній заяві доводи та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представники відповідача у судовому засіданні проти позову заперечували з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та просили суд відмовити у його задоволенні.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" є юридичною особою, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 05508186. За даними наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням позивача є 85000, Донецька обл., м. Добропілля, вул. Київська, буд. 1. Перебуває на обліку як платник податків у Дніпропетровському управлінні Офісі великих платників податків ДФС.
Дніпропетровським управлінням ОВПП ДФС на підставі підпункту 75.1 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.4 п.78.1 ст.78, ст..79, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, затвердженого Законом України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) та відповідно наказу Офісу великих платників податків ДФС від 17.08.2017 року №1805 проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за період з 01.06.2015 року по 31.12.2016 року. За результатами якої складено акт перевірки від 27.09.2017 року №116/28-10-4607-05508186
Під час перевірки податковим органом встановлені порушення ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» вимог чинного законодавства, зокрема:
1. пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, пп. «а» п. 176.2 ст.176.2 ПК України, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства щодо правильності утримання та своєчасності перерахунку до бюджету військового збору в періоді, що перевірявся. ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» були здійсненні нарахування та виплати доходів на користь фізичних осіб, але військовий збір з них не був нарахований у повному обсязі та відповідно не перерахований до бюджету на загальну суму 11 009 497,94 грн., у тому числі:
- за червень 2015 року у сумі 246 591,37 грн;
- за 3 квартал 2015 року у сумі 956 332,74 грн.;
- за 4 квартал 2015 року у сумі 1 059 776,75 грн.;
- за 1 квартал 2016 року у сумі 1 472 195,67 грн.;
- за 2 квартал 2016 року у сумі 1 594 274,30 грн..;
- за 3 квартал 2016 року у сумі 1 793 950,71 грн.;
- за 4 квартал 2016 року у сумі 3 886 376,40 грн.
2. пп. «б» п. 176.2 ст.176 ПК України, в результаті чого подано не у повному обсязі та з недостовірними відомостями податкову звітність за формою 1 -ДФ, не дотримано встановлений порядок заповнення податкового розрахунку за формою №1-ДФ, а саме до податкового органу подано податкові розрахунки із недостовірними відомостями без зазначення нарахованих та перерахованих сум військового збору за ІІ квартал 2015 року - ІV квартал 2016 року.
На підставі акту перевірки Дніпропетровським управлінням ОВПП ДФС були винесені податкові повідомлення - рішення від 18.10.2017 року № 0009694607 про збільшення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб в сумі 11 009 497,94 грн., за штрафними санкціями 8 254 594,60 грн. та суми пені відповідно до статті 129 ПКУ 4 423 299,78 грн. (форма «Д») та №0009704607 про застосування штрафних (фінансових) санкцій за платежем військовий збір у сумі 1020,00 грн. (форма «ПС»).
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, Торгово - промисловою палатою України на звернення ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» видані сертифікати (висновки) № 2886/05-4 від 05.09.2014 року, №2890/05-4 від 05.09.2014 року, №393-05/4 від 19.06.2017 року, №391/05-4 від 19.06.2017 року про настання обставин непереборної сили з 14.04.2014 року ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні норм законодавчих актів України, які стосуються продовження граничних строків для подання податкової декларації. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промисловою палатою України обставини не переробної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України.
Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби, є органи державної податкової служби.
Таким чином, відповідач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пунктом 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 38.2 ст. 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.
Відповідно до пп. 14.1.180. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Згідно п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до пп.14.1.180 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України введено військовий збір у розмірі 1,5 % до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами: виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Згідно п. 171.1. ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Військовий збір утримується з суми доходу, що є об`єктом оподаткування відповідно до ст. 163 ПК України, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного періоду, без будь-яких вирахувань.
Військовий збір, що сплачується (перерахування) згідно з п.16 прим.1 підрозд.10 розд. XX Перехідні положення Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до пп. 168.1.1. п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Згідно пп. 168.1.2. п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Відповідно до пп. 168.1.5. п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Згідно пп. 168.4.4. п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.
Відповідно до пп. 168.4.7. п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Згідно п. 171.1. ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Як вбачається з акту перевірки та не заперечувалось під час розгляду справи позивачем, ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» в періоді, що перевірявся, нараховувались та виплачувались доходи на користь фізичних осіб. При цьому військовий збір з цих виплат не утримувався і, відповідно, не перераховувався до бюджету.
З огляду на такі обставини, суд вважає неспроможними доводи позивача щодо неможливості застосування до нього відповідальності в зв'язку з форс-мажорними обставинами, які відносно нього діють. Невиконання обов'язку по сплаті військового збору пов'язано не з обставинами АТО та виробничими чи фінансовими труднощами позивача, а з тим, що ним не нараховувався та не утримувався військовий збір з доходів фізичних осіб. Підприємство фактично мало кошти для сплати військового збору, але скерувало їх на виплату доходів, тобто позивач не виконав обов'язок податкового агенту.
Відповідно до п. 176.2. ст. 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
в) подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку;
г) подавати контролюючому органу інші відомості про оподаткування доходів окремого платника податку в обсягах та згідно з процедурою, визначеною цим розділом та розділом II цього Кодексу;
ґ) нести відповідальність у випадках, визначених цим Кодексом.
За даними інтегрованих карток позивача, судом встановлено надання ПрАТ «Шахта Комсомолець Донбасу» не у повному обсязі та з недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ без зазначення нарахованих та перерахованих сумм військового збору за 2 квартал 2015 року - 4 квартал 2017 року, що є порушенням пп. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.
Згідно пп. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).
Під час перевірки податковим органом встановлене надання позивачем не у повному обсязі та з недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ без зазначення нарахованих та перерахованих сум військового збору за 2 квартал 2015 року - 4 кварталу 2017 року.
Суд не приймає до уваги доводи позивача щодо того, що Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення АТО" передбачене звільнення суб'єктів господарювання від відповідальності за неналежне виконання зобов'язань, зокрема, за несплату зобов'язань з військового збору, як платника податків.
Позивачем за період, що перевірявся, надавалась податкова звітність, зокрема податкові розрахунки сум доходу нарахованого, сплаченого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою 1-ДФ, згідно з яким позивачем здійснювалось нарахування та виплата доходу найманим працівникам, з якого утримувався та сплачувався податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
Наявність у платника податків сертифікатів Торгово-промислової палати України, не надає підстав такому платнику не виконувати чи виконувати не у повному обсязі зобов`язань податкових агентів за правилами, що є відмінними від правил, визначених Податковим кодексом України.
Виходячи з вищевикладеного та того факту, позивачем було здійснено заміну місцезнаходження з тимчасово окупованої території на територію на якій здійснюють свої повноваження органи державної влади України у відповідача були наявні підстави для призначення та проведення перевірки відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Щодо твердження представника позивача щодо неправомірності підстав для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПрАТ «Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині сплати військового збору за періоди червень 2015 року по грудень 2016 року, суд зазначає, що питання щодо неправомірності наказу відповідача №1805 від 17.08.2017 року про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПрАТ «Шахта Комсомолець Донбасу» оскаржувалось позивачем в судовому порядку.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 17.04.2018 року №805/151/18-а визнано протиправним та скасовано наказ Офісу великих платників податків ДФС від 17.08. 2017 року 1805 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ «Шахта Комсомолець Донбасу».
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.07.2018 року №805/151/18-а рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17.04.2018 року №805/151/18-а скасовано. Прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовлено.
За приписами ч. 4 ст. Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, суд не приймає доводи позивача з питань протиправності дії податкового органу щодо проведення перевірки, так як зазначене питання вже було вирішено в судовому порядку, і рішення набуло законної сили.
Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що відповідачем надані суду належні докази правомірності висновків про порушення позивачем норм чинного законодавства з питань оподаткування та застосування штрафу за встановлені порушення в розумінні зазначеної норми Закону.
Враховуючи наведене та те, що нормами чинного законодавства передбачений обов'язок позивача сплачувати податок військовий збір, визначений Податковим кодексом України, під час розгляду справи встановлена правомірність висновків органу владних повноважень про порушення позивачем норм чинного законодавства та застосування штрафу та пені за встановлені порушення, суд вважає позовні вимоги такими, що задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розподіл судових витрат не розглядається.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, ст. 2, ст.6, ст.90, ст.132, ст.139, ст.193, ст.242-244, ст.246, ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
У задоволені позову Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Шахта "Комсомолець Донбасу" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.10.2017 року №0009704607, №0009694607 - відмовити.
Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 30.10. 2018 року.
Повний текст рішення складено 07.11.2018 року.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. ч. 5, 6 ст. 250 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаш Г.П.