
Справа № 522/8531/18
Провадження № 1-кс/522/20399/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 листопада 2018 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В., розглянувши клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області майора податкової міліції ОСОБА_1, про надання тимчасового доступу, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області майор податкової міліції ОСОБА_1, погоджений із прокурором, звернувся до суду з клопотанням, про надання тимчасового доступу до речей та документів, тобто можливості оглянути та вилучити у Відділу-центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області, а саме оригінали документів обліково-реєстраційної справи ТОВ "Ласпи-М"(код ЄДРПОУ 40864530).
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32018160000000013 від 14.02.2018, за фактом фіктивного підприємництва та за фактом умисного ухилення від сплати податківв особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Чорноморбуденергосервіс» (код ЄДРПОУ 40287740) діючи умисно, у звітні (податкові) періоди вересень-грудень 2016 року та квітень-грудень 2017 року, ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 4 873 922 грн., що є коштами в особливо великих розмірах.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, діючи умисно, на протязі 2016-2017 років, створили/придбали підприємства
(юридичні особи), з метою прикриття незаконної діяльності.
Згідно висновку фахівця-економіста № 25 від 09.02.2018 року встановлено, що, загальна сума заниження ТОВ «Чорноморбуденергосервіс» податку на додану вартість, за звітні (податкові) періоди вересень-грудень 2016 року та квітень-грудень 2017 року складає 4 873 922 грн.
Вищезазначене підприємство здійснює господарську діяльність у сфері будівництва та ремонту будівель та споруд.
Основними замовниками робіт підприємства являються бюджетні організації та органи місцевого самоврядування переважно Лиманського (Комінтернівського району), а саме: Лиманська районна рада, Лиманська центральна районна лікарня, Відділ освіти Лиманської РДА, сільські та селищні ради Лиманського району.
За 2016-2017 роки підприємством освоєно бюджетні кошти у сумі 32,97 млн.грн. Отримані бюджетні кошти службовими особами ТОВ «Чорноморбуденергосервіс» перераховуються на рахунки підприємств, які мають ознаки «фіктивності» та надають послуги із обготівковування грошових коштів та документального забезпечення безтоварних господарських операцій.
З перерахованих у 2016-2017 роках бюджетних коштів на рахунки «фіктивних» контрагентів перераховано 29,244 тис. грн. (88,7% від усіх отриманих бюджетних коштів).
В наслідок взаємовідносин із «фіктивними» підприємствами незаконно сформовано податковий кредит з ПДВ у сумі 4 873 922 грн., що призвело до несплати ПДВ на вказану суму.
Основні контрагенти з ознаками «фіктивності» є: ТОВ "Будівельна індустрія успіху", код 41621295, ТОВ "Пром Строй Сервіс", код 40918177, ТОВ "Марія", код 23861578, ТОВ "Пракс-ЛТД", код 41385657,ТОВ "Грін ОСОБА_2", код 40605639, ТОВ "ОСОБА_2 ФінансКопмані", код 40638072, ТОВ "Бізнес помічник", код 41510941, ТОВ "ОСОБА_2 ОСОБА_3", код 40860185, ТОВ "Ньювінд", код 41049206, ТОВ "Аль-Текс", код 41206809, ТОВ "Інвестспецкомплекс Одеса", код 40958691, ТОВ "Дрим Тайм", код 41384758.
Зокрема, ТОВ «Чорноморбуденергосервіс» у квітні 2017 року мало фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "Інвестспецкомплекс Одеса"на загальну суму ПДВ 200 629, 52 грн. В свою чергу встановлено, що ТОВ «Інвестспецкомплекс Одеса» (код ЄДРПОУ 40958691) не являється виробником реалізованих в адресу ТОВ «Чорноморбуденергосервіс» робіт та послуг, та відобразила їх придбання у власних контрагентів, зокрема у ТОВ «Ласпи-М» (код 40864530), а саме: капітальний ремонт приміщення Сербківської ОСОБА_4 ступенів Лиманського районну Одеської області, капітальний ремонт фасаду ДНЗ «Джерельце» с. Курісове Лиманського району Одеської області, капітальний ремонт даху та фасаду амбулаторії с. Фонтанка КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської районної ради Одеської області.
Так, згідно відомостей з податкових накладних вбачається, що капітальний ремонт приміщення Сербківської ОСОБА_4 ступенів Лиманського району Одеської області, капітальний ремонт фасаду ДНЗ «Джерельце» с. Курісове Лиманського району Одеської області, капітальний ремонт даху та фасаду амбулаторії с. Фонтанка КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської районної ради Одеської області здійснювало ТОВ «Ласпи-М». Однак, в ході досудового розслідування встановлено, що фактично відсутнє проведення фінансово-господарських операцій та їх відображення здійснюється лише з метою формування податкового кредиту, що призвело до несплати податків ТОВ «Чорноморбуденергосервіс». Крім того, встановлено, що вказані роботи виконуються або працівниками ТОВ «Чорноморбуденергосервіс», або звичайними робітниками, які виконують дані роботи за готівкові кошти та не являються працівниками ні ТОВ «Чорноморбуденергосервіс», ні субпідрядних підприємств.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що реєстраційна справа ТОВ "Ласпи-М" перебуває у володінні Відділу-центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області.
У зв’язку з вищевикладеним є достатньо підстав вважати, що оригінали документів обліково-реєстраційної справи ТОВ "Ласпи-М"перебувають у Відділі-центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області.
Враховуючи те, що інформація яка міститься в документах обліково-реєстраційної справи ТОВ "Ласпи-М" необхідна для проведення всебічного повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.
У зв’язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, та можливості їх вилучення.
Слідчий будучи належним чином сповіщеним про день, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з’явився, згідно його заяви, просив розглядати клопотання у його відсутність.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п.1 ч.5 ст.163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що речі та документи, які перебувають у Відділу-центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області мають значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області майора податкової міліції ОСОБА_1 – задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме можливості оглянути та вилучити у Відділу-центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області, а саме оригінали документів обліково-реєстраційної справи ТОВ "Ласпи-М"(код ЄДРПОУ40864530).
Відповідальні особи Відділу-центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області зобов’язані надати доступ та можливість вилучення заступником начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1 зазначених речей та документів.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Іванов В.В.
07.11.2018